Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 21 10:54 | London, Jul 21 08:54 | New York, Jul 21 04:54
Shanghai, Jul 21 16:54 | Tokyo, Jul 21 17:54 | Sydney, Jul 21 19:54

ArcelorMіttal незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура

ArcelorMіttal незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура
5 жовтня 2010 в 15:00 - Роман Зайцев


ArcelorMіttal незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура

ArcelorMіttal, найбільший іноземний інвестор в Україні, незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура.  У компанії побоюються реприватизації підприємства і попереджають про "наслідки для іміджу України", передає Deutsche Welle із посиланням на публікацію у Fіnancіal Tіmes.

"Аналітики попереджають, якщо справа триватиме, вона може завдати серйозної шкоди іміджу України, у той час, коли Віктор Янукович, проросійськи налаштований президент, обіцяє поліпшити клімат для іноземних інвесторів", - описує ситуацію FT.

Як відомо, 2005 року компанія вклала інвестиції на 4,8 млрд. доларів у найбільший завод з виробництва сталі.

Після придбання "Криворіжсталі" на відкритому аукціоні, ArcelorMіttal домовилася з українським Фондом держмайна внести зміни в угоду про придбання і відкласти низку узгоджених інвестицій у підприємство до 2009 року, у зв‘язку із "форс-мажорними обставинами".

Сталеливарна індустрія України сильно постраждала унаслідок глобальної економічної кризи. що, відповідно до умов договору купівлі-продажу акцій "Криворіжсталі" від 2005 року було офіційно визнано подією "форс мажору" Торгово-промисловою палатою України.

Незважаючи на це, власник "Криворіжсталі" продовжував виконаня своїх інвестиційних зобов‘язань, але з переглядом термінів через "форс мажор", про що в травні 2009 року була укладена оскаржувана зараз угода з Фондом державного майна України.

Як пояснили у приватній розмові з DW представники компанії, за оцінками юристів ArcelorMіttal, наразі "йдеться про порушення і українського, і міжнародного законодавства".

Зокрема, німецька компанія ArcelorMіttal Дуйсбург ГМбХ, яка виступає відповідачем у справі, не була належним чином поінформована про позов, поданий Генеральною прокуратурою, та час і місце розгляду справи.

Понад те, кажуть у компанії, розгляд справи в Київському господарському суді є порушенням договору купівлі-продажу підприємства, за яким розгляд усіх суперечок між сторонами має здійснюватися у Міжнародному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України.

Також у компанії посилаються на те, що суто юридично форс-мажор звільнив компанію від відповідальності за невиконання будь-яких обов‘язків.

Однак, підприємство погодилося підписати Додаткову угоду, за якою продовжувалося виконання всіх соціальних зобов‘язань, але відтерміновувалися строки виконання деяких інших інвестиційних зобов‘язань.

У компанії сьогодні побоюються, що якщо додаткова угода, яка відтерміновувала ArcelorMіttal виконання певних зобов‘язань, буде визнана недійсною, то Генпрокуратура зможе висувати претензії щодо невиконання зобов‘язань за Договором купівлі-продажу 2005 року, а отже теоретично розпочати процедуру вилучення підприємства на користь держави.

Наступні слухання відбудуться у вівторок, 5 жовтня.

Якщо справа таки дійде до найсерйознішого сценарію, в ArcelorMіttal попереджають про негативні наслідки для інвестиційного іміджу України, сказала DW головний управляючий зовнішніми комунікаціями ArcelorMіttal- Кривий Ріг Анна Гончарик.

"Це дуже негативний сигнал для всіх інвесторів в Україні, і діючих, і потенційних. Це сигнал про реальний стан захисту прав інвестора, бо коли таке з найбільшим іноземним інвестором стається, то виникає питання, чи інтереси інших захищені", - каже Гончарик.

За словами речниці компанії, це і негативний сигнал для всієї світової бізнес-спільноти, яка бачить, як законодавство порушується у суді.

Тому ArcelorMіttal закликає президента та главу уряду вжити заходів.

В ArcelorMіttal переконують, що йдеться не лише про них, але й про "інвестиційний імідж цілої України".

ArcelorMіttal незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура


Новини Статті Аналітика
Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Перше, що потрібно зробити, щоб домогтися успіху - полюбити те, чим Ви займаєтеся.

Сестра Мері Лауретта
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті