Інвестиції.орг

Kyiv, Feb 22 08:37 | London, Feb 22 06:37 | New York, Feb 22 02:37
Shanghai, Feb 22 14:37 | Tokyo, Feb 22 15:37 | Sydney, Feb 22 17:37

ArcelorMіttal незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура

ArcelorMіttal незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура
5 жовтня 2010 в 15:00 - Роман Зайцев


ArcelorMіttal незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура

ArcelorMіttal, найбільший іноземний інвестор в Україні, незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура.  

У компанії побоюються реприватизації підприємства і попереджають про "наслідки для іміджу України", передає Deutsche Welle із посиланням на публікацію у Fіnancіal Tіmes.

"Аналітики попереджають, якщо справа триватиме, вона може завдати серйозної шкоди іміджу України, у той час, коли Віктор Янукович, проросійськи налаштований президент, обіцяє поліпшити клімат для іноземних інвесторів", - описує ситуацію FT.

Як відомо, 2005 року компанія вклала інвестиції на 4,8 млрд. доларів у найбільший завод з виробництва сталі.

Після придбання "Криворіжсталі" на відкритому аукціоні, ArcelorMіttal домовилася з українським Фондом держмайна внести зміни в угоду про придбання і відкласти низку узгоджених інвестицій у підприємство до 2009 року, у зв‘язку із "форс-мажорними обставинами".

Сталеливарна індустрія України сильно постраждала унаслідок глобальної економічної кризи. що, відповідно до умов договору купівлі-продажу акцій "Криворіжсталі" від 2005 року було офіційно визнано подією "форс мажору" Торгово-промисловою палатою України.

Незважаючи на це, власник "Криворіжсталі" продовжував виконаня своїх інвестиційних зобов‘язань, але з переглядом термінів через "форс мажор", про що в травні 2009 року була укладена оскаржувана зараз угода з Фондом державного майна України.

Як пояснили у приватній розмові з DW представники компанії, за оцінками юристів ArcelorMіttal, наразі "йдеться про порушення і українського, і міжнародного законодавства".

Зокрема, німецька компанія ArcelorMіttal Дуйсбург ГМбХ, яка виступає відповідачем у справі, не була належним чином поінформована про позов, поданий Генеральною прокуратурою, та час і місце розгляду справи.

Понад те, кажуть у компанії, розгляд справи в Київському господарському суді є порушенням договору купівлі-продажу підприємства, за яким розгляд усіх суперечок між сторонами має здійснюватися у Міжнародному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України.

Також у компанії посилаються на те, що суто юридично форс-мажор звільнив компанію від відповідальності за невиконання будь-яких обов‘язків.

Однак, підприємство погодилося підписати Додаткову угоду, за якою продовжувалося виконання всіх соціальних зобов‘язань, але відтерміновувалися строки виконання деяких інших інвестиційних зобов‘язань.

У компанії сьогодні побоюються, що якщо додаткова угода, яка відтерміновувала ArcelorMіttal виконання певних зобов‘язань, буде визнана недійсною, то Генпрокуратура зможе висувати претензії щодо невиконання зобов‘язань за Договором купівлі-продажу 2005 року, а отже теоретично розпочати процедуру вилучення підприємства на користь держави.

Наступні слухання відбудуться у вівторок, 5 жовтня.

Якщо справа таки дійде до найсерйознішого сценарію, в ArcelorMіttal попереджають про негативні наслідки для інвестиційного іміджу України, сказала DW головний управляючий зовнішніми комунікаціями ArcelorMіttal- Кривий Ріг Анна Гончарик.

"Це дуже негативний сигнал для всіх інвесторів в Україні, і діючих, і потенційних. Це сигнал про реальний стан захисту прав інвестора, бо коли таке з найбільшим іноземним інвестором стається, то виникає питання, чи інтереси інших захищені", - каже Гончарик.

За словами речниці компанії, це і негативний сигнал для всієї світової бізнес-спільноти, яка бачить, як законодавство порушується у суді.

Тому ArcelorMіttal закликає президента та главу уряду вжити заходів.

В ArcelorMіttal переконують, що йдеться не лише про них, але й про "інвестиційний імідж цілої України".

ArcelorMіttal незадоволений судовим процесом, який ініціювала Генпрокуратура


Новини Статті Аналітика
Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 Генпрокуратура хоче знати, на що пішли гроші Євро-2012 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Так, я прогулююся повільно ... але зате завжди йду тільки вперед!

Абраам Лінкольн
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті