Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 23 17:33 | London, Apr 23 15:33 | New York, Apr 23 11:33
Shanghai, Apr 23 23:33 | Tokyo, Apr 24 00:33 | Sydney, Apr 24 02:33

"Яндекс" на IPO за день подорожчав на 40%

"Яндекс" на IPO за день подорожчав на 40%
Рейтинг: 0
Голосів: 0
25 травня 2011 в 10:00 - Роман Зайцев


"Яндекс" на IPO за день подорожчав на 40%

"Яндекс" подорожчав на 40% у ході дебютних торгів на американській біржі Nasdaq у вівторок.Котирування компанії перевищують 35 доларів проти 25, визначених у ході прайсингу і що дозволили їй і акціонерам залучити близько 1,3 мільярда доларів, пише Reuters.

При цьому ціна акцій на початку торгів доходила до $ 61.

IPO "Яндекса" стало одним з найбільших розміщень російських компаній після кризи 2009 року, другим найбільшим розміщенням інтернет-компанії після світового інтернет-гіганта Google, а також першим розміщенням російської компанії на Nasdaq з 2006 року.

Одне з джерел сказало агенції, що книга була перепідписана 17 разів, однак, як відзначають багато керуючих активами, перепідписка могла почасти скластися і з-за того, що потенційні інвестори, не розраховуючи на задоволення заявки навіть в істотній мірі, підвищували її об‘єм в рази.

За кілька годин до початку торгів в США "Яндекс" визначив ціну розміщення по верхній межі цінового діапазону - 25доларів за акцію, що означало вартість компанії в 8 мільярдів доларів, і аналітики вважали, що незважаючи на таку високу оцінку, котирування можуть вирости в ході перших торгів.

Напередодні перед закриттям книги заявок компанія підвищила діапазон розміщення на 20% - до 24-25 доларів з 20-22 доларів, і, за словами одного з джерел на фінансовому ринку, вже після закриття книги організатори розміщення обговорювали можливість підвищення діапазону до 26-27 доларів.

За словами джерел, як близьких до розміщення, так і на фінансовому ринку, попит на акції компанії був дуже високим з першого дня відкриття книги, а також виріс ще більше після успішного розміщення соціальної мережі LinkedIn.

Зареєстрована в Нідерландах компанія Yandex NV та інші акціонери запропонували інвесторам 52,2 мільйона акцій класу "А", що володіють одним голосом в той час, як акції класу "В" мають десять голосів.

Таким чином, без урахування наданого лідменеджерам опціону на придбання 5,2 мільйона акцій, обсяг залучення склав 1,3 мільярда доларів. З урахуванням опціону - понад 1,4 мільярда доларів.

Сама компанія одержала від розміщення 385 мільйонів доларів, які планує витратити на розвиток інфраструктури, включаючи серверні і дата-центри, а також на поглинання та інвестиції в технології, фахівців або компанії, чий профіль подібний з операціями "Яндекса".

Акціонери "Яндекса" отримали близько 920 мільйонів доларів.

Основними акціонерами "Яндекса" після IPO залишаться фонди під управлінням Baring Vostok Capital Partners - 23,89% голосуючих акцій, Roth Advisors Ltd. - 6,42%, Міжнародна фінансова корпорація - 6,12%, а також засновники компанії Аркадій Волож - 19,77% та Ілля Сегаловіч - 4,14%.

Джерело, близьке до розміщення, припустило, що Baring Vostok продав у ході цього IPO не менше 20% свого пакету.

Частка "Яндекса" в інтернет-пошуку Росії становить 65%, у той час як Google йде другим з набагато більш скромним результатом у 22%.

"Яндекс" на IPO за день подорожчав на 40%


Новини Статті Аналітика
Провідний виробник акумуляторів в Україні встановив ціну акцій у ході IPO Провідний виробник акумуляторів в Україні встановив ціну акцій у ході IPO Бернард Медофф - шахрай століття Бернард Медофф - шахрай століття Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Фонди прямих інвестицій мають шанс реабілітуватися Фонди прямих інвестицій мають шанс реабілітуватися ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Іспанія вийде на IPO в рамках загальної програми приватизації для скорочення дефіциту бюджету Іспанія вийде на IPO в рамках загальної програми приватизації для скорочення дефіциту бюджету Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Yandex підтвердив ціну розміщення 25 доларів за акцію в рамках IPO на біржі Nasdaq Yandex підтвердив ціну розміщення 25 доларів за акцію в рамках IPO на біржі Nasdaq Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
За попередніми даними, За попередніми даними, "Яндекс" в ході IPO на Nasdaq залучив 1,3 млрд доларів Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх спочатку вимагає десять часткою зусиль, щоб отримати одну частку результату. Після того, як Ви впораєтеся з цим - станете постійно отримує десять часткою результату при одній частці зусиль.

Чарльз Гивенс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті