Інвестиції.орг

Kyiv, Jan 22 14:13 | London, Jan 22 12:13 | New York, Jan 22 08:13
Shanghai, Jan 22 20:13 | Tokyo, Jan 22 21:13 | Sydney, Jan 22 23:13

"Газпром" перейде на укладення довгострокових контрактів з виробниками труб

"Газпром" перейде на укладення довгострокових контрактів з виробниками труб
11 квітня 2011 в 10:20 - Роман Зайцев


"Газпром" перейде на укладення довгострокових контрактів з виробниками труб

Глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер запропонував виробникам труб перейти на укладання довгострокових контрактів. Ціна буде розраховуватися за спеціальною формулою, яку прив'яжуть переважно до вартості металу і газу. Це дозволить концерну отримати більш прозоре ціноутворення на продукцію. Виробники труб згодні перейти на нові контракти."Назріла необхідність докорінно змінити принципи взаємовідносин між виробниками та споживачами трубної продукції. Продовжувати працювати вкоротку стає невигідно всім", - сказав на нараді зі співробітниками глава концерну Олексій Міллер. За його словами, прийшов час розробити умови для укладання довгострокових контрактів з використанням формули ціни, яка б об‘єктивно відображала економіку основних галузевих ринків. "Це нарешті дозволить і постачальнику, і замовнику чітко планувати витрати, розвивати бізнес і вибудовувати логістику", - підкреслив А.Міллер.

Джерело у ВАТ "Газпром" пояснило, що в основу формули ціни ввійде ціна на метал, прив‘язана до вартості реалізованої продукції, а саме до газу. Це, за словами співрозмовника, дозволить усереднити значення та визначити, як змінюється ціна на сировину і чи адекватно проходить її підвищення або пониження на готову продукцію. Джерело також підкреслило, що остаточний варіант формули буде узгоджено в результаті двосторонніх розрахунків, як з боку ВАТ "Газпром", так і з боку виробників.

ВАТ "Газпром" є найбільшим споживачем трубної продукції. У 2010 р. централізовані поставки трубної продукції ВАТ "Газпром" перевищили планові значення майже на чверть і склали 1,65 млн т, з них труби великого діаметра - 1,5 млн т (при плані 1,277 млн т). У 2011 р. в рамках централізованих поставок ВАТ "Газпром" планує закупити до 1,5 млн т трубної продукції. При цьому з початку 2011 р. щомісячний обсяг відвантаження трубної продукції на будівництва ВАТ "Газпром" досяг рекордних показників - 200 тис. т.

Нагадаємо, ВАТ "Газпром" звертався зі скаргою до віце-прем‘єр-міністру Росії Ігоря Сєчіна через суперечки трубників і Магнітогорського металургійного комбінату (ММК). Газовий концерн на вимогу чиновників збільшив споживання вітчизняних труб на 30%, але у відповідь зіткнувся з бажанням постачальників збільшити ціни. Трубні компанії запропонували ВАТ "Газпром" підняти ціни на 12%, але у холдингу є свій норматив, затверджений Мінекономрозвитку, в рамках якого передбачено тільки 5% зростання цін. Сторони тоді вказували, що всьому провиною є відсутність довгострокових договорів між виробником сировини, виробниками труб і кінцевими споживачами.

Джерело, знайоме з ситуацією, пояснило, що трубники вже давно готові працювати з ВАТ "Газпром" на основі трирічних довгострокових контрактів. Їх готові підтримати і металурги: як розповіло джерело в ММК, Віктор Рашников, власник і голова ради директорів комбінату на нараді у ВАТ "Газпром" підтримав ідею довгострокових контрактів з трубниками.

"Газпром" перейде на укладення довгострокових контрактів з виробниками труб


Новини Статті Аналітика
Європа істотно скоротила споживання російського газу Європа істотно скоротила споживання російського газу Менеджмент якості: інноваційні шляхи забезпечення Менеджмент якості: інноваційні шляхи забезпечення Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Кластеризація як ефективний інстумент забезпечення соціально-економічного розвитку підприємств і регіонів Кластеризація як ефективний інстумент забезпечення соціально-економічного розвитку підприємств і регіонів ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
"Газпром" каже, що ні про що з Україною не домовлявся "Нафтогаз" втратить через конфлікт з RUE близько $ 1,1 млрд. та завантажить українську ГТС на найближчі чотири роки Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Газпром" оцінює будівництво газогону "Пiвденний потiк" в 15,5 мільярдів євро Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Президент України виключає можливість злиття Президент України виключає можливість злиття "Нафтогазу" і "Газпрому" Перспективи нафто-газового сектору в Україні Перспективи нафто-газового сектору в Україні I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Усі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам"ятає.

Сент-Екзюпері
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті