Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 23 01:14 | London, Jul 22 23:14 | New York, Jul 22 19:14
Shanghai, Jul 23 07:14 | Tokyo, Jul 23 08:14 | Sydney, Jul 23 10:14

В ВР зареєстрований проект змін в закон "Про Нацбанк" щодо організації грошово-кредитного обігу

В ВР зареєстрований проект змін в закон "Про Нацбанк" щодо організації грошово-кредитного обігу
16 вересня 2010 в 10:07 - Роман Зайцев


В ВР зареєстрований проект змін в закон "Про Нацбанк" щодо організації грошово-кредитного обігу

Народний депутат Юрій Воропаєв (Партія регіонів) зареєстрував в парламенті проект змін в закон "Про Нацбанк" "щодо організації грошово-кредитного обігу".  Копію законопроекту має в своєму розпорядженні "Комерсант Україна".

У пояснювальній записці до документу йдеться, що він розроблений з метою "врегулювання проблемних питань в діяльності НБУ", приведення у відповідність закону "Про держнагороди" і законодавства ЄС у сфері платіжних систем.

Окрім технічних уточнень, проект припускає скасувати норму закону, що обмежує кількість заступників голови НБУ (зараз - чотири заступники, включаючи першого заступника). "Визначення головою чисельного і персонального складу його заступників за узгодженням з радою (НБУ) сприятиме оптимізації системи управління в Нацбанку", - вважає Ю.Воропаєв.

Проте джерело в банківських кругах, знайоме з тим, як розроблявся цей законопроект, стверджує, що саме ця норма є головною в документі: "Зараз в комітетах обговорюються два великі законопроекти, які дійсно повинні змінити ситуацію на ринку платіжних систем, а в цьому документі є тільки вкраплення тих ініціатив, і писався він тільки для того, щоб Сергій Арбузов (перший заступник глави НБУ) при від‘їзді голови (Володимира Стельмаха) зміг привести в Нацбанк своїх людей".

Джерело в правлінні НБУ підтвердило цю версію і пояснило, чому ротації складно провести зараз: "Команді Сергія Арбузова і Ігоря Соркина складно проводити свою політику в правлінні, тому їм потрібна підтримка. Вони (Партія регіонів) хотіли влітку збільшити кількість заступників до шести людей, але їм перешкодили комуністи. Через три дні після того, як набуде чинності цей законопроект, з‘являться нові заступники правління". Глава Комуністичної партії Петро Симоненко підтвердив, що саме його фракція виступала проти збільшення кількості заступників. "Потрібно ставити питання: за що отримують зарплату ті чотири, які є", - заявив депутат. Чи будуть комуністи голосувати за версію законопроекту Ю.Воропаєва, йому важко відповісти.

У раді НБУ не проти зміни закону. "У Нацбанку так було завжди: всі питання вирішує перша особа, якщо його немає - перший заступник. У центробанку має бути єдиний глава", - сказав член ради НБУ Валерій Гєєц. При цьому він вважає, що призначення заступників все-таки узгоджуватимуться з радою. Нагадаємо, призначення заступниками глави Ігоря Соркина і Сергія Арбузова, а також звільнення Василя Пасичника пройшло без затвердження радою, яка не збиралася з лютого. "Але це був окремий випадок, а не практика", - вважає В.Гєєц.

В ВР зареєстрований проект змін в закон "Про Нацбанк" щодо організації грошово-кредитного обігу


Новини Статті Аналітика
В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві Верховна Рада хоче ввести кримінальну відповідальність за маніпуляції на фондовому ринку Верховна Рада хоче ввести кримінальну відповідальність за маніпуляції на фондовому ринку ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Єврокомісія підтримала проект будівництва Єврокомісія підтримала проект будівництва "Південного потоку" Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Нацбанк у вівторок продав на міжбанку 100 мільйонів доларів Нацбанк у вівторок продав на міжбанку 100 мільйонів доларів Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Нацбанк побачив додаткові інфляційні ризики Нацбанк побачив додаткові інфляційні ризики У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Хто кладе гроші в банк, не повинен забувати, що він просто пасажир, а кермо в руках у банку.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті