Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 18 15:55 | London, Jul 18 13:55 | New York, Jul 18 09:55
Shanghai, Jul 18 21:55 | Tokyo, Jul 18 22:55 | Sydney, Jul 19 00:55

Темпи зростання світових фондових ринків за рік сповільнилися втричі

Темпи зростання світових фондових ринків за рік сповільнилися втричі
30 грудня 2010 в 08:52 - Роман Зайцев


Темпи зростання світових фондових ринків за рік сповільнилися втричі

Стрімке відновлення світових фондових ринків у 2009 році, викликане малозрозумілим на тлі складної ситуації в економіці оптимізмом, у 2010 році різко сповільнилося - втричі.Цьому не зміг завадити навіть той факт, що світова економіка демонструвала не в приклад торішнім сильні результати, компанії нарощували продажі і збільшували прибуток, а світові центробанки і уряди продовжували надавати ринкам практично необмежену ліквідність.

За даними американської MSCI Inc., найбільшого в світі творця інструментів підтримки при прийнятті інвестиційних рішень, зведений індекс MSCI All Country World Investable Market (MSCI ACWI), що відслідковує ситуацію на 24 розвинених і 22 ринках, що розвиваються і включає акції компаній з самими різними рівнями капіталізації, в цьому році зріс всього на 11,4% проти стрибка на 31,5% за підсумками 2009 року.

Найгірший результат продемонстрували фондові ринки країн з розвиненою економікою. Індекс MSCI World з початку року, що минає продемонстрував підвищення всього на 9,2%, тоді як в 2009 році індикатор піднявся на 27%.

В цілому поведінка гравців на фондових ринках розвинених країн відображала їх сподівання та побоювання щодо перспектив економік тих чи інших регіонів.

Так, аутсайдерами серед розвинених ринків виявилися фондові майданчики Старого світу, що зросли всього на 0,4%, де протягом майже всього року інвесторам не давали спокою боргові проблеми країн Європейського союзу, посилені очікуваннями негативних наслідків заходів з бюджетної консолідації, які, як вважають багато економістів , можуть призвести до подальшого уповільнення темпів зростання європейської економіки.

Індекси низки європейських країн, включаючи Грецію та Ірландію, де рецесію в економіці не вдалося побороти в цьому році, і де вона, на думку аналітиків, може продовжитися і в наступному році, взагалі впали щодо рівня закриття минулого року. Падіння спостерігалося і на майданчиках Іспанії, яка, як побоюються експерти, може стати наступною після вже згаданих Греції та Ірландії в черзі на отримання фінансової допомоги від Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду. Індекс MSCI Greece обвалився в 2010 році на 47,2%, MSCI Spain - на 26,6%, MSCI Ireland - на 20,4%.

Швеція, яка рідко з’являлась у новинних зведеннях, де сильні темпи зростання економіки навіть дозволили центробанку двічі підвищити базову процентну ставку, продемонструвала найкращий у Європі результат - індекс MSCI Sweden підстрибнув на 29%.

Водночас, у США, де, незважаючи на зберігаються складні умови на ринках праці та житла, економіка приємно дивувала інвесторів і аналітиків темпами зростання, фондові ринки зростали швидше, ніж у середньому серед всіх розвинених країн. Індекс MSCI USA піднявся саме цього року на 13,2%.

Фондові ринки emerging markets, як і в минулому році, випереджали розвинені ринки за темпами зростання, яке водночас, сповільнилося чи не більш помітно, ніж у середньому по світу. Індекс MSCI Emerging Markets зріс у цьому році на 13,8%, тоді як минулого року індикатор злетів на 74,5%.

Лідерами зростання виявилися ринки Таїланду та Перу - 49,9% і 47,8% відповідно. Тоді як вкладення в акції компаній Чехії і Угорщини, що відчуває боргові проблеми, виявилися для інвесторів збитковими. Індекс MSCI Czech Republic впав на 11%, а угорський MSCI Hungary - на 12%.

Несподіваним лідером зростання фондових ринків у цьому році виявилися так звані frontier markets - прикордонні ринки з дуже високими ризиками і потенційно великою прибутковістю, так як emerging markets багато інвесторів вже сприймають як ринки з порівняно низькими ризиками, підходящі для довгострокових інвестицій.

Зріс у минулому році на скромні 7% і відстав від своїх "конкурентів" як для emerging markets, так і для розвинених ринків, індекс MSCI Frontier Markets, піднявшись у цьому році на 18,3%, виявився абсолютним світовим лідером підвищення.

При цьому серед регіональних підіндексів найкращий результат продемонстрував індекс MSCI Frontier Markets Africa - 19,5%. Серед країнових індикаторів лідером став MSCI Sri Lanka: вкладення в акції цієї острівної держави принесли інвесторам дохід на рівні 73,2%, тоді як гравці, які зробили ставки на папери компаній Бахрейну, програли по-великому - MSCI Bahrain обвалився в 2010 році на 23% .

З точки зору розмірів компаній, найкращий результат продемонстрували папери невеликих компаній, відповідні індекси MSCI Global Small Cap обганяли своїх конкурентів MSCI Global Standard (відслідковує коливання паперів компаній з великої та середньою капіталізацією) у всіх регіонах світу. Аналогічна ситуація спостерігалася і в 2009 році.

Так, зростання MSCI ACWI Small Cap (індекс для компаній невеликої капіталізації розвинених і країн, що розвиваються) досяг 23,3% і виявився більш ніж на 10 відсоткових пунктів вище, ніж підвищення MSCI ACWI Standard, аналогічного індикатора для компаній з великою і середньою капіталізацією. У 2009 році MSCI ACWI Small Cap піднявся на 48%, а його MSCI ACWI Standard - на 31,5%.

Темпи зростання світових фондових ринків за рік сповільнилися втричі


Новини Статті Аналітика
У США зріс дохід від реклами в кінотеатрах У США зріс дохід від реклами в кінотеатрах Китай доріс до другого місця Китай доріс до другого місця Огляд українських ринків за 14.02.2011.  Укрнафта тягне ринки вгору Огляд українських ринків за 14.02.2011. Укрнафта тягне ринки вгору
Постачання металопрокату на українському ринку зросло на 30% Постачання металопрокату на українському ринку зросло на 30% Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 14.02.2011. Статистика з Китаю стимулює впевнене зростання Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 14.02.2011. Статистика з Китаю стимулює впевнене зростання
Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Ціни на харчі до 2030 року зростуть удвічі Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Україна: перебіг торгів Україна: перебіг торгів
Обсяг реалізованої промпродукції в Україні за 4 місяці виріс на 32,5% Обсяг реалізованої промпродукції в Україні за 4 місяці виріс на 32,5% Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Пасажирські міжнародні авіаперевезення в Україні за I кв. зросли на 54% Пасажирські міжнародні авіаперевезення в Україні за I кв. зросли на 54% У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Краще досконало виконати невелику частину справи, ніж зробити погано вдесятеро більше.

Арістотель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті