Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 15 23:55 | London, Jul 15 21:55 | New York, Jul 15 17:55
Shanghai, Jul 16 05:55 | Tokyo, Jul 16 06:55 | Sydney, Jul 16 08:55

Частка держави у капіталі Нацдепозитарію знизиться до 25%

Частка держави у капіталі Нацдепозитарію знизиться до 25%
28 квітня 2011 в 14:20 - Роман Зайцев


Частка держави у капіталі Нацдепозитарію знизиться до 25%

Акціонери Національного депозитарію у середу призначили його керівником Сергія Румпа, а також затвердили в новій редакції рішення загальних зборів від 9 серпня 2007 року про збільшення статутного капіталу на 73,2 млн. гривень.На вимогу Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку, яка управляє 86% акцій НДУ, акціонерам другого ліцензійного депозитарію - ВДЦП - було дозволено викупити акції НДУ в ході другого етапу емісії (з 16 по 30 липня), пише газета "Комерсант-Україна".

Акції НДУ можуть бути оплачені торговцями цінними паперами як грошима, так і акціями ВДЦП.

"Якщо на першому етапі, з 1 по 15 липня, обсяг емісії не буде придбаний діючими акціонерами, частину передплати зможуть викупити учасники ринку, в тому числі акціонери ВДЦП", - повідомив глава ДКЦПФР Дмитро Тевелєв.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", в капіталі НДУ обсягом 30 млн. гривень 6,3% контролює ГК "Смарт-холдинг", 6,3% - колишній глава наглядової ради НДУ Віктор Івченко, 1,4% - 20 компаній.

Підтвердити рішення 2007 року акціонери НДУ мали намір 15 вересня 2010 року, нагадує видання, але тоді ДКЦПФР, заручившись підтримкою прем‘єр-міністра Миколи Азарова, відмовила у розгляді цього питання порядку.

Зараз акціонери НДУ доручили його наглядовій раді оцінити вартість акцій для обміну.


Водночас, як зазначає видання, витрати на підтримку частки держави в капіталі НДУ в законі "Про держбюджет на 2011 рік" не закладені.

"Участь держави в особі ДКЦПФР у допемісії малоймовірна, тому що в держбюджеті не передбачено коштів. Але в ній можуть взяти участь НБУ і держбанки", - зазначив Тевелєв.

Таким чином, уже через кілька місяців пакет акцій НДУ, яким управляє ДКЦПФР, зменшиться втричі - до 25%.

Проте Дмитро Тевелєв розраховує, що входження Нацбанку і двох держбанків в капітал НДУ дозволить державі зберегти контрольний пакет Нацдепозитарію (50% +1 акція) як мінімум.

У капіталі ВДЦП у Нацбанку 22,86% акцій, у державних Укрексімбанку та Ощадбанку - у сумі не менш 8,66%.

Збільшення капіталу НДУ в 3,4 разу не стане останнім у 2011 році.

"На мою думку, слідом за цією емісією повинне бути рішення ще одних зборів про ще одну емісію, результатом якої має стати широка участь ринку як у капіталі, так і в управлінні НДУ", - сказав Тевелєв, зазначивши, що навіть після другої емісії держава повинна зберегти контроль над майбутнім Центральним депозитарієм.

Частка держави у капіталі Нацдепозитарію знизиться до 25%


Новини Статті Аналітика
Nokia прогнозує Nokia прогнозує "істотне зниження" виручки за підсумками II кварталу 2011 р. Окремі аспекти правового статусу компанії з управління активами інституту спільного інвестування Окремі аспекти правового статусу компанії з управління активами інституту спільного інвестування Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Рада Асоціації Рада Асоціації "Фондове партнерство" звернулась до ДКЦПФР з проханням відновити обіг цінних паперів 12 емітентів Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Fitch Ratings знизило рейтинг Кіпру до A- з Fitch Ratings знизило рейтинг Кіпру до A- з "негативним" прогнозом Оптимізація дивідендної політики підприємств як складова інноваційного розвитку економіки України Оптимізація дивідендної політики підприємств як складова інноваційного розвитку економіки України Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Донецьксталь" обіцяє судитися з ДКЦПФР через призупинку обігу акцій Акції Акції "Луганськтепловозу" впали на 24,3% I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Європа істотно скоротила споживання російського газу Європа істотно скоротила споживання російського газу Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Виберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті.

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті