Інвестиції.орг

Kyiv, Feb 21 01:19 | London, Feb 20 23:19 | New York, Feb 20 19:19
Shanghai, Feb 21 07:19 | Tokyo, Feb 21 08:19 | Sydney, Feb 21 10:19

Янукович каже, що Україна має намір продовжити співпрацю з МВФ

Янукович каже, що Україна має намір продовжити співпрацю з МВФ
25 травня 2011 в 13:40 - Роман Зайцев


Янукович каже, що Україна має намір продовжити співпрацю з МВФ

Україна має намір продовжити співпрацю з МВФ. Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив Президент України Віктор Янукович.Нагадаємо, 18 травня ц.р. міністр фінансів Федір Ярошенко заявив, що у разі ненадання кредиту від МВФ Україна буде звертатися в інші організації. Він пояснив, що система надання Україною кредитів від МВФ - це захисний механізм державних фінансів України на всіх світових ринках і "кредити, які надаються за програмою stand-by, яка зараз у нас діє, йдуть не на підтримку платіжного балансу нашої держави і ми не фінансуємо дефіцит державного бюджету за рахунок stand-by МВФ, але для цього дуже важливо мати такі фактори, мати програму".

У той же час Ф.Ярошенко не повідомив, в які інші структури України планує звертатися з проханням про кредити. Також він підкреслив: "Робота з МВФ - це один з важливих пріоритетів Міністерства фінансів та уряду щодо дії цієї програми і ми ведемо активні переговори, і я дуже сподіваюся, що у нас все буде йти по запланованій програмі".

Також він повідомив, що на Міжнародній конференції, яка пройшла в Лондоні 16-17 травня і була присвячена питанням інвестиційного клімату в Україні, керівник МВФ в Україні Макс Альєр зазначив, що в України є як позитивні кроки так і проблемні моменти в роботі з МВФ, але вони долаються.

Раніше, 16 травня М.Альєр заявляв, що Україна повинна почати пенсійну реформу і підвищити тарифи на газ для населення, щоб отримати чергову порцію кредиту від МВФ.

Він також деталізував вимоги, що їх висуває МВФ Києву для надання третього траншу кредиту: "По-перше, це пенсійна реформа та приведення її у відповідність із тими вимогами, що були виписані у Меморандумі (про співпрацю). Друге - це корегування тарифів на газ та опалення", - заявив М.Альєр. Він також нагадав, що фонд пішов на деякі поступки у питанні підвищення комунальних тарифів, зокрема, і щодо їх повільнішого підвищення та знаходження інших компенсаторів, які б дозволили скоротити дефіцит "Нафтогазу України", який, у свою чергу, фінансується із державного бюджету та впливає на загальні показники української економіки.

Раніше,12 травня віце-прем‘єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко заявив, що пенсійне законодавство буде оновлено до кінця поточної сесії парламенту. Він також зазначив, що до пенсійної реформи уряд буде підходити комплексно. З одного боку, буде розширюватися база наповнення Пенсійного фонду, а з іншого - влада не відмовиться від непопулярних кроків, зокрема щодо перегляду пенсійного віку для окремих категорій працівників.

Відзначимо, Україна повинна була отримати черговий транш від МВФ у розмірі близько 1,5 млрд доларів в березні. Але виділення грошей було відкладено через невиконання умов меморандуму з фондом.

У проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), погодженого українською стороною та місією МВФ було закріплено зобов‘язання уряду України реалізувати пенсійну реформу для отримання чергового траншу кредиту МВФ.

Раніше, 22 грудня 2010 р. МВФ у Вашингтоні розглянув питання про перший перегляд кредитної програми stand-by для України і надання другого траншу кредиту. Зокрема, рада директорів ухвалила рішення виділити Україні другий транш кредиту в обсязі 1 млрд SDR, що складає близько 1,5 млрд доларів.

Зазначимо, у липні минулого року МВФ погодив програму фінансової допомоги Україні на загальну суму у понад 15 млрд доларів, які Київ мав би отримати до 2012 р. Це мало б стати однією із наймасштабніших програм фінансової допомоги МВФ для подолання кризи в одній країні - більшу позику від МВФ отримала після кризи лише Греція.

Янукович каже, що Україна має намір продовжити співпрацю з МВФ


Новини Статті Аналітика
Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ
В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Міжнародні експерти скептично оцінюють перспективи української економіки Міжнародні експерти скептично оцінюють перспективи української економіки Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання
Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. Українські експортери залишають Європу Українські експортери залишають Європу Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ніколи ніколи ніколи ніколи не здавайся.

Уїнстон Черчілль
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті