Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 26 01:47 | London, Apr 25 23:47 | New York, Apr 25 19:47
Shanghai, Apr 26 07:47 | Tokyo, Apr 26 08:47 | Sydney, Apr 26 10:47

НБУ тепер може змушувати експортерів продавати валюту

НБУ тепер може змушувати експортерів продавати валюту
Рейтинг: 0
Голосів: 0




27 січня 2011 в 18:25 - Роман Зайцев


НБУ тепер може змушувати експортерів продавати валюту

Мінекономторгівлі оприлюднило законопроект "Про тимчасове запровадження вимоги обов\'язкового продажу валютних надходжень в іноземній валюті".



Документ дасть право Нацбанку тільки на підставі власної постанови вводити на шість місяців режим обов‘язкового продажу валюти експортерами, пише видання "Комерсант-Україна".

Таке рішення регулятор приймає у разі появи загрози формування дефіциту платіжного балансу.

Критерії, за якими визначається створення такої загрози, НБУ повинен буде розробити протягом місяця після набуття законом чинності.

Експерти відзначають, що цей законопроект не є несподіваним, тому що його підготовка була передбачена указом президента від 22 грудня минулого року.

Тому вони не сумніваються в прийнятті документа парламентською більшістю.

Однак зараз необхідності в наданні Нацбанку такого права немає.

В основах грошово-кредитної політики на 2011 рік спрогнозовано дефіцит платіжного балансу на рівні лише 100 млн. доларів.

Норма про обов‘язковий продаж валютної виручки існувала до квітня 2005 року.

Після цього під час кризи в 2008-2009 роках НБУ неодноразово намагався провести через парламент законопроект про зміну термінів повернення валютної виручки в країну, але наштовхувався на протистояння депутатів, що становлять потужне лобі експортерів.

"Коли необхідно провести адекватне ситуації рішення, у нас немає інструменту, - скаржився тоді ‘заступник голови НБУ Василь Пасічник .- Постанову можна оскаржити, а закон депутати приймати не хочуть".

Зобов‘язання про повернення валютної виручки в країну через 90 днів після продажу продукції було повернено лише через рік після початку кризи.

Банкіри вважають, що необхідність в обов‘язковому продажу виручки може виникнути в майбутньому.

"Тоді Нацбанк зможе оперативно змінити ситуацію у випадку, коли ситуація з платіжним балансом різко зміниться", - сказав директор казначейства "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Кравченко.

На його думку, у своїх критеріях НБУ передбачить різні варіанти обов‘язкового продажу виручки - від 10% до 100% залежно від умов, що склалися.

Банкіри впевнені, що експортери будуть намагатися ухилятися від виконання вимог НБУ.

"Вся виручка точно не буде надходити, тому що давно знайдені механізми, як піти від обмежень, - розповів топ-менеджер одного з великих банків .- Наприклад, до 2005 року підприємства не декларували отриману валюту як виручку, а надавали зобов‘язання за кредитним договором. Таким чином, компанії здебільшого не заводили валюту в країну і не продавали її".

НБУ тепер може змушувати експортерів продавати валюту


Новини Статті Аналітика
Україна скоротила експорт електроенергії Україна скоротила експорт електроенергії Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка Огляд європейських ринків за 29.03.2011. Різноспрямована динаміка
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Зарубіжний досвід активізації інноваційної діяльності на підприємствах Зарубіжний досвід активізації інноваційної діяльності на підприємствах Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття. Огляд ринків Американського континенту за 24.03.2011. Прибутки компаній та допомога з безробіття.
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Класифікація інституціональних проблем, які обмежують інноваційний розвиток Класифікація інституціональних проблем, які обмежують інноваційний розвиток Огляд ринків Американського континенту за 23.03.2011. «Чорне» та звичайне золото. Огляд ринків Американського континенту за 23.03.2011. «Чорне» та звичайне золото.
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Огляд європейських ринків за 23.03.2011. Дорогоцінні метали все вирішують. Огляд європейських ринків за 23.03.2011. Дорогоцінні метали все вирішують.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті