Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 18 15:47 | London, Jun 18 13:47 | New York, Jun 18 09:47
Shanghai, Jun 18 21:47 | Tokyo, Jun 18 22:47 | Sydney, Jun 19 00:47

Банкіри хочуть поділити депозити на три групи

Банкіри хочуть поділити депозити на три групи
Рейтинг: 0
Голосів: 0
9 лютого 2011 в 10:17 - Роман Зайцев


Банкіри хочуть поділити депозити на три групи

У рамках роботи над перетворенням депозиту, що є за українським законодавством поточним рахунком, у терміновий вклад, НБУ і банкіри обговорюють відразу декілька змін до Цивільного кодексу і закону "Про банки і банківську діяльність".Про це пише газета "Экономические известия".

Крім коригування горезвісної ст. 1060 Цивільного кодексу, яка передбачає право вкладника забрати з банку свої гроші на першу вимогу, фінансисти розглядають ще цілу низку законодавчих нововведень.

Зокрема, банкіри пропонують у законі "Про банки і банківську діяльність" розділити поняття вкладний рахунок на три - строковий рахунок, рахунок до запитання і ощадний рахунок.

"На мій погляд, цей поділ має існувати в такій формі: поточний рахунок - це рахунок безкоштовний, його можна забрати, коли завгодно. Ощадний, з відсотками, забрати можна, скажімо, попередивши за три дні. Ну, а депозити повинні бути фіксовані за термінами і вилучатися з банку після закінчення договору. Якщо, звичайно, у клієнта не виникло якихось форс-мажорних обставин", - вважає голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін.

Банкіри говорять, що таким чином клієнт сам буде вибирати, як йому зберігати свої гроші: із можливістю вилучення в будь-який момент, або ж тільки після закінчення певного терміну.

"По-перше, ми сформуємо нову культуру серед вкладників. Люди не будуть бездумно нести свої гроші в той банк, який пропонує більшу відсоткову ставку, з надією встигнути вискочити "у разі чого", а будуть думати", - говорить глава наглядової ради Дельта Банку Микола Лагун.

Як повідомлялося, минулого тижня НБУ виніс на публічне обговорення проект змін до законодавства, якими суттєво обмежуються можливості вкладників щодо дострокового зняття коштів зі строкових депозитів.

За даними НБУ, на початок 2011 року в українських банках перебувало 275,1 млрд. гривень коштів населення.

З них 66,2 млрд. гривень - вклади "до запитання", 100 млрд. гривень - строкові депозити до 1 року, а 108,9 млрд. гривень - строкові депозити понад 1 рік.

Кошти нефінансових корпорацій на початок 2011 року становили 116,1 млрд. гривень З них 74,9 млрд. гривень - вклади "до запитання", решта 41,2 млрд. гривень - строкові вклади.

Банкіри хочуть поділити депозити на три групи


Новини Статті Аналітика
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Переваги інвестицій в золото Переваги інвестицій в золото Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. 8 пунктів правильності вибору депозиту 8 пунктів правильності вибору депозиту Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Фінансисти підтримують державу так само, як мотузка підтримує повішеного.

Ш.Монтеск’є
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті