Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 17 18:11 | London, Jun 17 16:11 | New York, Jun 17 12:11
Shanghai, Jun 18 00:11 | Tokyo, Jun 18 01:11 | Sydney, Jun 18 03:11

Банкіри хочуть обмежити дострокове зняття депозитів

Банкіри хочуть обмежити дострокове зняття депозитів
11 лютого 2011 в 18:51 - Роман Зайцев


Банкіри хочуть обмежити дострокове зняття депозитів

Обмеження дострокового зняття депозитів матиме позитивний вплив на кредитування економіки і стабільність фінансової системи.Про це заявили голова правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимир Лавренчук і голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін, передає УНІАН.

Як зазначається в повідомленнях, Лавренчук і Тимонькін підтримали ініціативу НБУ про обмеження дострокової видачі депозитів, винесену НБУ на громадське обговорення.

На думку Тимонькіна, Україна повинна винести уроки з кризи, в ході якої стабільність фінансової системи країни опинилася під загрозою. Джерелом загрози голова Укрсоцбанку вважає масове дострокове зняття депозитів.

За його словами, ситуацію в 2008 році вдалося стабілізувати лише тоді, коли було введено мораторій на дострокове зняття вкладів.

За словами Тимонькіна, "одночасний дострокове виведення 25% усіх депозитів трьома відсотками великих вкладників зведе до нуля банківську систему".

Інші ж внаслідок колапсу можуть не отримати нічого. Тимонькін також спростував тезу, що заборона на дострокове вилучення депозитів порушує права людини.

Це "порушення прав більшості меншістю, яка встигне їх забрати". У більшості європейських країн, за словами банкіра, у вкладника немає можливості достроково забрати депозит.

Підтримує колегу й голова правління "Райффайзен Банк Аваль". Як сказав Лавренчук, "я дуже вдячний НБУ, який ініціював обговорення цієї теми".

При цьому банкір підкреслив, що "бачить позитивні сигнали в рішеннях, які приймаються НБУ останнім часом".

За словами Лавренчука для кредитування економіки "гривня повинна бути довгостроковою. А довгострокова гривня - це довгострокові депозити".

В результаті цієї дискусії, на його думку, необхідно буде змінювати законодавчі норми, що передбачають безакцептне зняття депозиту.

В усіх європейських країнах є, як мінімум, попереджувальний лист вкладника - строком від 7 днів до місяця.

Крім того, ще одним аргументом на користь законодавчих обмежень голова правління "Райффайзен Банк Аваль" вважає особливу соціальну значущість депозиту в Україні, тому "його не можна регулювати лише нормами двостороннього договору".

3 лютого НБУ виніс на обговорення норму про заборону дострокового вилучення термінових банківських депозитів.

З метою врегулювання проблеми повернення банківських депозитів "на першу вимогу", а саме - визначення конкретних термінів виконання банком своїх зобов`язань повернення вкладу і створення правових умов для зниження ризиків банку в разі дострокового розірвання термінового депозитного договору Національним банком за участю банківських асоціацій опрацьовуються відповідні пропозиції", - йдеться в повідомленні НБУ.

На розгляд та обговорення виноситься варіант повної заборони дострокового зняття термінових вкладів.

Пропонується дозволити повернення вкладів винятково в термін, визначений договором, або в разі настання непередбачених ситуацій, що вимагають від вкладника термінових грошових витрат.

Також на обговорення виноситься ще один варіант, згідно з яким пропонується встановити, що в разі звернення вкладника з вимогою про видачу вкладу до настання терміну, обумовленого договором термінового вкладу, банк здійснює виплату в термін до 30 днів із моменту звернення.

Крім того, НБУ пропонує встановити норму, згідно з якою "за договором вкладу на вимогу банк зобов`язаний видати вклад протягом 3 робочих днів із моменту звернення вкладника, окрім вкладів, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, встановлених договором".

Банкіри хочуть обмежити дострокове зняття депозитів


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Я бачу сни не тільки вночі, але і всі дні безперервно - таким чином я втілюю в життя всі свої мрії.

Стівен Спілберг
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті