Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 16 21:09 | London, Jul 16 19:09 | New York, Jul 16 15:09
Shanghai, Jul 17 03:09 | Tokyo, Jul 17 04:09 | Sydney, Jul 17 06:09

Вартість ресурсів на міжбанку виросла в середньому в 1,5 рази

Вартість ресурсів на міжбанку виросла в середньому в 1,5 рази
Рейтинг: 0
Голосів: 0
23 листопада 2010 в 13:00 - Роман Зайцев


Вартість ресурсів на міжбанку виросла в середньому в 1,5 рази

Минулого тижня вартість ресурсів на міжбанківському кредитному ринку виросла в середньому в 1,5 рази. Якщо ще 15 листопада, вартість місячного кредиту на міжбанку становила 4% річних, то в кінці тижня банки готові були позичати на такий термін вже під 6% річних.  Кредити овернайт також подорожчали з 1,2 до 1,9%, пише газета "Дело".

І хоча вартість ресурсів далека від кризових коли овернайти давалися під 120%, проте сьогоднішні показники є максимальними за останні 5 місяців.

"У середині минулого тижня на ринку була певна напруженість", - констатує начальник управління фінансових ринків ING Bank Україна Андрій Потапов.

Офіційна причина зростання ставок на кредитному ринку - зниження ліквідності в банківській системі.

Так в середині минулого тижня залишки на коррахунках банків знизилися до 17,4 млрд. гривень, що є мінімальним значенням за останні майже півроку.

"Збігся ряд факторів - сезонність, збір податків, валютні інтервенції НБУ, розміщення депсертіфікатов Нацбанку - це і призвело до того, що ліквідність в системі скоротилася і ставки на кредитному ринку пішли вгору", - розповідає екс-скарбник банку "Фінанси та Кредит" Андрій Войтенко.

"Рівень надлишкової ліквідності знизився, тому що банки почали активно вкладати ресурси в ОВДП", - називає ще одну причину аналітик "Ерсте Банк" Мар‘ян Заблоцький.

У той же час в неофіційних бесідах банкіри називають і інші причину зростання ставок на міжбанку.

"За нашою інформацією, одна з умов МВФ для виділення другого траншу - це вирішення ситуації із зайвою ліквідністю в системі та приведення облікової ставки, хоча б до рівня інфляції", - розповідає скарбник великого банку.

За його словами, Нацбанк на прохання уряду, "тисне" на дрібні банки, щоб ті повертали рефінансування з метою скорочення ліквідності системи.

Нагадаємо, що минулого тижня всі банки, що мають рефінансування отримали лист НБУ, у якому регулятор пропонував розглянути банкам можливість дострокового погашення кредитів Нацбанку, пише видання.

"Загальний борг банків перед НБУ перевищує 80 млрд. гривень і це бомба уповільненої дії для всієї фінансової системи. Але те, що до літа 2010 року НБУ пролонгував більшість кредитів на 3-5 років зняло напругу. Однак навіть чутка про те, що НБУ буде форсувати повернення кредитів рефінансування вплинуло на грошовий ринок", - говорить фінансист.

Слідом за грошовим ринком відреагував на підвищення ставок і борговий ринок.

Минулого тижня прибутковість короткострокових ОВДП зросла на 1,5-2 процентних пункту до 7-7,5% річних.

"Місячні депозитні сертифікати НБУ зараз розміщує з прибутковістю 4% річних, на їх фоні тримісячні ОВДП із прибутковістю 5% виглядають неактуально", - розповідає аналітик компанії Astrum Investment Management Сергій Фурса.

Таке подорожчання ОВДП може дорого обійтися уряду.

"Мінфін планує залучати по 1 млрд. гривень на решті шести щотижневих аукціонах до кінця року. Це значно перевищує рівень попиту на будь-якому аукціоні за період минулого місяця. Якщо Мінфін не підвищить прибутковості, йому доведеться шукати альтернативні джерела для фінансування дефіциту бюджету", - розповідає Мар‘ян Заболоцький.

Втім, подальшого подорожчання ресурсів банкіри до кінця року не очікують.

Вартість ресурсів на міжбанку виросла в середньому в 1,5 рази


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті