Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 18 20:56 | London, Apr 18 18:56 | New York, Apr 18 14:56
Shanghai, Apr 19 02:56 | Tokyo, Apr 19 03:56 | Sydney, Apr 19 05:56

НБУ хоче контроювати фінансові групи країни

НБУ хоче контроювати фінансові групи країни




14 жовтня 2010 в 14:50 - Роман Зайцев


НБУ хоче контроювати фінансові групи країни

НБУ підготував законопроект, прийняття якого дозволить регулятору контролювати фінансові групи країни.  



Про це у четвер, 14 жовтня, говориться в проекті закону "Про внесення змін до низки законів", пише "Комерсант-Україна".

У НБУ повідомили, що розробку цього документа ініціював Міжнародний валютний фонд (МВФ).

У проекті прописуються принципи консолідованого нагляду банків і небанківських фінансових компаній з боку Нацбанку, ДКЦПФР і "уповноваженого органу" - можливо, Держфінпослуг.

З моменту набуття законом чинності учасники всіх фінансових груп, що працюють в Україні, мають формалізувати відносини з  регуляторами.

Під банківською групою маються на увазі юридичні особи, які перебувають під спільним контролем.

Це може бути або український материнський банк, що володіє українськими або закордонними афілійованими фінансовими компаніями, або дві та більше фінустанов, у яких банківська діяльність є переважаючою.

Під контролем розуміється "можливість проводити вирішальний вплив на управління і, або діяльність юрособи шляхом прямого і, або опосередкованого володіння однією особою або разом з іншими особами часткою, що еквівалентна 50% і більше статутного капіталу".

Контроль зможе бути також виражений у неформальному впливі. Небанківськими фінансовими групами будуть групи юросіб під загальним контролем, що складаються з двох і більше фінустанов, з яких фінустанова проводить переважну діяльність.

У разі прийняття цього документа Нацбанку буде дозволено контролювати операції між усіма учасниками банківської групи та пов‘язаними з нею особами, включаючи тих, які не є фінансовими установами.

З НБУ і ДКЦПФР повинні будуть узгоджуватися відповідальні особи груп, які стануть звітувати за діяльність компаній групи.

На формалізовані фінансові групи пропонується накладати цілу низку обмежень.

Зокрема, загальна сума прямого чи опосередкованого володіння учасників банківської групи в статутному капіталі нефінансового активу не повинна перевищувати 15% регулятивного капіталу банківської групи.

А частка учасників банківської групи в статутних фондах всіх нефінансових компаній не повинна перевищувати 60% регулятивного капіталу групи.

Сума вкладень членів групи до статутного капіталу страхової компанії віднімається від регулятивного капіталу групи.

А присутність страхової компанії в групі дозволяє НБУ встановлювати ліміти та контролювати операції страхової компанії з банком та іншими учасниками групи.

Обсяг операцій між учасниками групи і пов‘язаними з ними особами - нефінансовими установами, генеруючими кредитний ризик, - не має перевищувати 20% регулятивного капіталу банківської групи.

Такі операції однієї з фінансових установ групи не можуть перевищувати 10% статутного капіталу.

НБУ хоче контроювати фінансові групи країни


Новини Статті Аналітика
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Інвестиції в закордонні активи в українських умовах Інвестиції в закордонні активи в українських умовах Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Нацбанку нарахували мільярдну неефективність Нацбанку нарахували мільярдну неефективність Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Ймовірність дефолтів українських банків, як за зовнішніми так і за внутрішніми зобов’язаннями залишається невисокою Ймовірність дефолтів українських банків, як за зовнішніми так і за внутрішніми зобов’язаннями залишається невисокою Огляд українських ринків за 10.01.2011. Початок корекції? Огляд українських ринків за 10.01.2011. Початок корекції?

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Біржа – це далекобійна гармата... І на біржі оббирають так, як на війні вбивають, не бачиш навіть – хто обібрав тебе.

А.Капюс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті