Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 23 06:58 | London, Jul 23 04:58 | New York, Jul 23 00:58
Shanghai, Jul 23 12:58 | Tokyo, Jul 23 13:58 | Sydney, Jul 23 15:58

За новим житловим кодексом ЖЕКів не передбачається

За новим житловим кодексом ЖЕКів не передбачається
30 листопада 2010 в 16:55 - Уляна Роїк


За новим житловим кодексом ЖЕКів не передбачається

Як заявив кілька тижнів тому в.о. заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, необхідність прийняття нового документа дозріла давно - мовляв, "старий кодекс" не відображає змін у сфері житла.  А всього кілька днів тому міністр ЖКГ Юрій Хіврич додав - Верховна Рада розгляне проект Житлового кодексу в наступний четвер, 2 грудня.

Одна з найбільш помітних і відчутних новинок - ліквідація ЖЕКів. Отже, згідно нового житлового кодексу, протягом року після його вступу в силу, замість старих добрих ЖЕКів в кожному багатоквартирному будинку України повинні бути створені управляючі організації: Об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), Житлові кооперативи, Товариства Власників Житла. При цьому, якщо українці не захочуть слідувати букві закону, то за них це зробить держава, причому всього лише протягом трьох місяців.

При цьому важливо не забути - точно в той день, коли буде створена заміна ЖЕКу, на цю новостворену "організацію-заміну" ляжуть всі турботи про стан будівлі та прибудинкової території (лагодження ліфта, прибирання під‘їздів, розчищення від снігу двору і т.д. ). Тобто, іншими словами, всі ці турботи ляжуть на плечі самих мешканців.

Адже для отримання відповідних послуг створені організації повинні будуть самостійно складати договори з приватними особами. Тому грошей, які потрібно буде заплатити, наприклад, ОСББ за комуналку, швидше за все, вистачить на оплату прибирання прибудинкової території. Всім мешканцям доведеться щомісяця здавати кошти на капітальний ремонт будівлі.

Ще один приємний сюрприз - повернення до практики стягнення пені за несплату комунальних послуг. У 1996 році на стягнення пені за подібну несплату була накладена заборона - у зв‘язку з несвоєчасною виплатою державою заробітних плат, пенсій і стипендій.

Однак тепер, мабуть, наші політики наскільки увірували в непереможну міць економічного розвитку країни, і величезні доходи простих українців, що вирішило відмовитися від цієї заборони. При цьому, в проекті кодексу розмір пені збільшився в 10 разів у порівнянні з нормою 1996 року - до 0,1% від загальної суми заборгованості за 1 добу.

До речі, слід зазначити, що згаданий на початку статті міністр ЖКГ Хіврич так перейнявся поверненням штрафних санкцій, що його відомство навіть встигло зареєструвати в парламенті законопроект, який дублює це положення кодексу. Тобто, навіть якщо сам кодекс не буде прийнятий, то за повернення пені все одно проголосують - вже окремим законом.

Крім того, міністр заявив, що його міністерство не обмежиться однією пенею - аж ніяк, чиновники розглядають й інші способи для стимулювання оплати комунальних послуг. Серед них - обмеження відпустки недбайливому мешканцеві, відключення каналізації в його квартирі, а також примусовий опис судовими приставами майна.

У законопроекті також прописана норма, за якою повнолітні члени сім‘ї власника житла зобов‘язані брати участь у витратах на утримання житла, якщо протилежне не передбачено окремим договором між ними.

Найдивовижніше, що суперечки між власником житлоплощі і членами його сім‘ї щодо частки кожного в таких витратах будуть вирішуватися виключно в судовому порядку.

Авторами кодексу є народні депутати всіх основних політичних сил. Більше всього в роботі над документом брали участь дві сили - Партія регіонів і "Батьківщина".

Партія регіонів - Володимир Рибак та Ігор Лисов, голова КМДА Олександр Попов і міністр регіонального розвитку і будівництва Володимир Яцуба, БЮТ - Юрій Сербін, Борис Пудов та Юрій Одарченко, депутати від Народної партії - Валерій Баранов і НУ-НС - Зіновій Шкутяк.

226 нардепів, які проголосують за описані вище законодавчі норми, замість того, щоб відкрито визнати банкрутство існуючої системи ЖКГ, просто і банально перекладають всю відповідальність за свою профнепридатність на нас, простих українців.

 

За новим житловим кодексом ЖЕКів не передбачається


Новини Статті Аналітика
Янукович ветував зміни до закону про фондовий ринок Янукович ветував зміни до закону про фондовий ринок Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі "суспільних потреб" ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Депутати схвалили антирейдерський законопроект Депутати схвалили антирейдерський законопроект Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Верховна рада обклала митом експорт зерна Верховна рада обклала митом експорт зерна Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
У травні презентують зміни до Податкового кодексу У травні презентують зміни до Податкового кодексу Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
У ВР зареєстрований законопроект про продаж з аукціонів квот на зерно У ВР зареєстрований законопроект про продаж з аукціонів квот на зерно У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Хто кладе гроші в банк, не повинен забувати, що він просто пасажир, а кермо в руках у банку.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті