Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 19 03:22 | London, Jul 19 01:22 | New York, Jul 18 21:22
Shanghai, Jul 19 09:22 | Tokyo, Jul 19 10:22 | Sydney, Jul 19 12:22

Мінекономіки хоче продати два вугільних підприємства

Мінекономіки хоче продати два вугільних підприємства
11 листопада 2010 в 14:00 - Роман Зайцев


Мінекономіки хоче продати два вугільних підприємства

Міністерство економіки підготувало законопроект, який дозволить приватизацію ДП "Ровенькиантрацит" та ДП "Свердловантрацит". Даним законопроектом пропонується внести зміни в ряд законів, що регулюють питання приватизації.  Зокрема, пропонується змінити "закон України про приватизацію державного майна" та "закон України про список об‘єктів права держвласності, що не підлягають приватизації", пише газета "Дело".

Крім цього, пропонується нову редакцію додатків до закону "про список об‘єктів права держвласності, що не підлягають приватизації", що забороняють приватизацію державних об‘єктів.

У результаті пропонованих змін перепон для приватизації вугільних об‘єднань "Ровенькиантрацит" і "Свердловантрацит" не буде.

Головним претендентом на приватизацію підприємств експерти називають компанію ДТЕК, що об‘єднує енергетичні активи Ріната Ахметова.

У самій же компанії поки що інформацію про свою можливу участь у приватизації до того як будуть визначені її умови не коментують.

Однак компанія Ахметова ще в липні цього року уклала з підприємствами інвестиційну угоду.

Згідно з домовленістю, ДТЕК фінансує обидва підприємства в рамках проектів по технічному переоснащенню, модернізації та розвитку шахт об‘єднань.

Всього ж компанія Ахметова в 2010 році повинна буде направити "Ровенькиантрациту" і "Свердловантрациту" близько 300 млн. і 200 млн. гривень відповідно.

При цьому ДТЕК в партнерстві з державою здійснює контроль за цільовим використанням та ефективністю розподілу наданих капітальних ресурсів.

Також, за словами експертів, ці шахти можуть бути цікаві й іншим учасникам ринку і не тільки з Україною.

"У принципі "Ровенькиантрацит" і "Свердловантрацит" можуть бути цікаві, не тільки ДТЕК, а й чеські CEZ і NWR, а також російським інвесторам", - вважає старший аналітик Драгон Капітал Сергій Гайда.

Однак з огляду на ситуацію, що склалася взаємин компанії Ахметова з об‘єднаннями шанси інших інвесторів, на думку експерта, вкрай низькі.

Підвищений інтерес до цих об‘єднанням не випадковий.

Підприємства є найбільшими в Україні виробниками високоякісних марок вугілля - антрациту, який використовується переважно в енергетиці.

На їх частку доводиться близько 80% видобутку цього вугілля в Україну.

Такими ж привабливими і фінансові показники компаній. За словами експертів, ці підприємства найбільш ефективні з що залишилися в держвласності шахт з енергетичним вугіллям.

Поки що залишається неясним питання вартості активів.

Так при оцінці фінансових показників "Свердловантрацит" і "Ровенькиантрацит", зокрема прогнозованих результатів в 2011 році, їх справедлива вартість, за даними ІК Драгон Капітал, може становити від 250-350 млн. доларів за кожне об‘єднання.

Якщо ж оцінювати за запасами і обсягами видобутку то й до 850 млн. доларів.

Однак, на думку експертів, говорити про подібні цифри, безпосередньо під час самої приватизації сенсу немає.

Мінекономіки хоче продати два вугільних підприємства


Новини Статті Аналітика
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Уряд хоче корпоратизувати підприємства авіабудування для підвищення конкуренції Уряд хоче корпоратизувати підприємства авіабудування для підвищення конкуренції Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів В Україні можуть ввести квоти на імпорт автомобілів В Україні можуть ввести квоти на імпорт автомобілів Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків
Уряд готує формулу Уряд готує формулу "3+1" з митним союзом Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі "суспільних потреб" ’Укртелеком’ напередодні приватизації ’Укртелеком’ напередодні приватизації
Уряд до осені планує розробити схему реструктуризації та реорганізації Уряд до осені планує розробити схему реструктуризації та реорганізації "Нафтогазу" Пайові та приватизаційні цінні папери Пайові та приватизаційні цінні папери ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Краще досконало виконати невелику частину справи, ніж зробити погано вдесятеро більше.

Арістотель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті