Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 22 07:49 | London, Jul 22 05:49 | New York, Jul 22 01:49
Shanghai, Jul 22 13:49 | Tokyo, Jul 22 14:49 | Sydney, Jul 22 16:49

У Азарова думають, що на Львівщині є 100 мільярдів кубометрів сланцевого газу

У Азарова думають, що на Львівщині є 100 мільярдів кубометрів сланцевого газу
4 березня 2011 в 17:37 - Роман Зайцев


У Азарова думають, що на Львівщині є 100 мільярдів кубометрів сланцевого газу

У міністерстві охорони навколишнього середовища припускають, що на Львівщині є поклади сланцевого газу обсягом близько 100 млрд. кубометрів, які зосереджені у 9 районах області.Аби розпочати проект з видобутку газу, депутати Львівської обласної ради повинні дати згоду на геолого-пошукові роботи та визначення інвестора, пише Deutsche Welle.

Лише проект з розвідки газових покладів може принести Львівщині інвестиції у сотні мільйонів доларів, а з часом тисячі робочих місць, переконаний заступник міністерства охорони навколишнього середовища Володимир Ігнащенко.

За його словами, вкласти свої капітали на етапі розвідки готові американські компанії Shevron та Shell, які призвичаєні до роботи за жорстких екологічних вимог.

Перевага у тому, що іноземний інвестор не привозитиме своїх робітників, а залучатиме і навчатиме українських фахівців, каже Ігнащенко.

Лише розвідувальні роботи, як очікується, триватимуть кілька років.

Те, що сланцевий газ є на Львівщині, не сумніваються і науковці. Львівщина багата на всі типи газу, каже професор кафедри геології ЛНУ імені І.Франка Юрій Крупський.

Його видобуток - реальність, але які запаси - ніхто достеменно у регіоні цього не досліджував, крім того, відповідними технологіями українські фахівці нині не володіють, зазначив науковець.

Особливістю видобутку сланцевого газу є велика кількість свердловин на обмеженій території, пояснює професор.

Приміром, у США є 40 тисяч свердловин, а загалом на Західній Україні нині їх 2 тисячі.

За словами Крупського, може виникнути проблема з рекреаційними зонами, оскільки поклади імовірно знаходяться на території Карпат і Прикарпаття.

Певні перспективи щодо сланцевого газу має Бориславсько-Покутська зона, де зосередженні нафтові родовища, уточнює головний геолог ДП "Західукргеологія" Богдан Полиняк.

"Якщо Польща заявляє про поклади у 1,7 трлн. куб. м сланцевого газу, то на заході України їх може бути ще більше, враховуючи обсяги територій".

Він також вважає, що геолого-пошукові роботи можуть виконувати українські державні компанії, а вже безпосередній видобуток слід віддати іноземним компаніям, через відсутність вітчизняних технологій.

"Щоб прийшов інвестор, він має знати, які запаси є, де вони, і які кошти слід вкласти. Нині це біла пляма. Практично нічого у цьому напрямку не велося. Ми самі для себе маємо визначити з чим маємо справу. Тоді буде черга інвесторів",- каже Полиняк.

Екологічних загроз від розробки сланцевих родовищ науковці не бачать, уточнюючи, якщо порода залягає на відстані від одного кілометра під землею.

"Перевага у тому, що наша територія, яка пропонується до видобутку сланцевого газу, не густо населена. Я не бачу шкідливого впливу на довкілля. Розриви від тисячі метрів абсолютно не шкодять екології. Ми маємо чимало газових родовищ. Негатив в основному є від нафтових свердловин", - зазначив Полиняк.

Експерти називають цей проект "безпрограшним". Вони відзначають, що надважливим для області є розробити пункти інвестиційної угоди у такий спосіб, аби податки від видобутку залишалися в регіоні.

За позитивного розвитку, як прогнозують фахівці, безпосередній видобуток газу слід очікувати не швидше як за п‘ять років.

У Азарова думають, що на Львівщині є 100 мільярдів кубометрів сланцевого газу


Новини Статті Аналітика
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів ДТЕК планує інвестувати у вугледобувну і енергетичну галузі 20 млрд. доларів Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
"Нафтогаз" інвестує 2,4 мільярда у збільшення видобутку газу Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури Вплив фінансової стійкості банківської системи на ефективність функціонування національної інноваційної інфраструктури УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Перше, що потрібно зробити, щоб домогтися успіху - полюбити те, чим Ви займаєтеся.

Сестра Мері Лауретта
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті