Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 18 05:39 | London, Jul 18 03:39 | New York, Jul 17 23:39
Shanghai, Jul 18 11:39 | Tokyo, Jul 18 12:39 | Sydney, Jul 18 14:39

Розробка чорноморського шельфу обійдеться майже в 3 мільярди

Розробка чорноморського шельфу обійдеться майже в 3 мільярди
25 лютого 2011 в 12:29 - Роман Зайцев


Розробка чорноморського шельфу обійдеться майже в 3 мільярди

Міністерство енергетики та вугільної промисловості оцінило вартість проекту з облаштування Одеського і Безіменного морських газових родовищ в 2,9 млрд. гривень - з урахуванням раніше вкладених коштів.У звіті міністерства за 2010 рік йдеться, що за період реалізації проекту з цих родовищ передбачається добути 21 млрд. кубометрів газу, пише видання "Комерсант-україна".

В кінці грудня 2010 року Кабмін дозволив "Лукойлу" і "Чорноморнафтогазу" добувати на Чорноморському шельфі: підприємства спільно можуть вести розробку на Одеському, Безіменному і Суботинському родовищах.

Частка "Чорноморнафтогазу" при розподілі продукції становитиме не менше 50%.

Його внесок у проект - геолого-економічна оцінка запасів нафти, природного газу і супутніх компонентів вказаних родовищ.

"Лукойл" вкладе фінансові ресурси, надасть технології та обладнання.

За словами джерела в Міненерго, 2,9 млрд. гривень компанії інвестують порівну.

Щоб виплатити свою частку, "Чорноморнафтогаз" залучить кредити.

У листопаді 2010 року компанія отримала дозвіл від Мінекономіки залучити дві кредитні лінії строком на один рік: 600 млн. гривень у ВТБ Банку та 190 млн. гривень в Укргазбанку.

"Вже до кінця року ми розраховуємо закупити все необхідне обладнання і почати активно освоювати ці інвестиції", - уточнив співрозмовник в міністерстві.

Але запланованого обсягу фінансування швидше за все не вистачить для початку масштабного видобутку на родовищах - для цього необхідно 1,5-2 млрд. доларів, визнають в Міненерго.

Для фінансування проекту Міненерго розраховує залучити нових інвесторів і створити консорціуми з 3-4 компаній для розробки кожного родовища, розповіло джерело в міністерстві.

Однак, за його словами, це буде можливо, якщо під час розробки родовищ буде хоча б якийсь успіх: "Тоді можна очікувати постійного фінансування в потрібному об‘ємі і зростання видобутку нафти і газу на родовищі".

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима вважає, що плани Міненерго по залученню нових інвесторів навряд чи виправдаються, оскільки проти цього може виступити "Лукойл".

"Росія, в принципі, зацікавлена в контролі над альтернативними джерелами газу для України, в тому числі і над Чорноморським шельфом", - сказав пан Гудима.

На його думку, російська сторона зацікавлена не стільки в тому, щоб видобувати газ, скільки в тому, щоб контролювати родовища.

Розробка чорноморського шельфу обійдеться майже в 3 мільярди


Новини Статті Аналітика
Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу "Ольгівській-14" в Україні Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 21.02.2011. Різноспрямованість при низькій активності торгів Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 21.02.2011. Різноспрямованість при низькій активності торгів
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Огляд європейських ринків за 11.02.2011. Тиждень завершується зростанням Огляд європейських ринків за 11.02.2011. Тиждень завершується зростанням
Shell буде шукати на Харківщині газ Shell буде шукати на Харківщині газ "Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 11.02.2011. Ситуація в Єгипті знову впливає на світові ринки Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 11.02.2011. Ситуація в Єгипті знову впливає на світові ринки
Україна закачала у сховища 13 млрд. кубометрів газу Україна закачала у сховища 13 млрд. кубометрів газу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 10.02.2011. Корекція продовжується Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 10.02.2011. Корекція продовжується
Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Соромно бути багатим, коли країна не має шляху. Соромно бути бідним, коли країна стала на свій шлях!

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті