Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 21 01:02 | London, Mar 20 23:02 | New York, Mar 20 19:02
Shanghai, Mar 21 07:02 | Tokyo, Mar 21 08:02 | Sydney, Mar 21 10:02

Зростання цін на АЗС викликане подорожчанням нафти і акцизів

Зростання цін на АЗС викликане подорожчанням нафти і акцизів
18 січня 2011 в 08:47 - Роман Зайцев


Зростання цін на АЗС викликане подорожчанням нафти і акцизів

Головними причинами зростання цін на автомобільне паливо з початку 2011 р. стали підвищення ставок акцизного збору і світових цін на нафту в грудні 2010 р. на 5-6%. Про це сказано у висновках Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за результатами аналізу попиту і пропозиції нафти і нафтопродуктів на українському ринку.

Згідно листу відомства до Кабінету міністрів, на вартості нафтопродуктів також відбилися побоювання паливних компаній з приводу можливого введення імпортних мит і низька стабільність гривні по відношенню до євро. Згідно документу, вказані чинники впливатимуть на цінову ситуацію до кінця I кварталу 2011 р.

Як відзначають в Мінекономрозвитку, стриманню цін на нафтопродукти в січні-лютому можуть посприяти можливе зниження темпів зростання цін на нафту на світових ринках і сезонне скорочення попиту на сировину. Такий же ефект може мати відновлення імпорту нафтопродуктів до України без сплати ПДВ і акцизного збору.

"Оскільки Вищий апеляційний суд України прийняв рішення на користь підприємств з іноземними інвестиціями, ймовірно, що ДП "Лівела" і інші компанії, яким судовими рішеннями було надано пільги по сплаті податків, відновлять в 2011 р. свою діяльність і ринок України поповниться дешевим імпортним ресурсом моторних палив", - йдеться в листі.

Мінекономрозвитку також дійшло до висновків, що скорочення обсягів виробництва світлих нафтопродуктів в IV кварталі 2010 р. порівняно з аналогічним періодом 2009 р. (бензинів - на 4%, дизельного палива на 19%) сталося внаслідок простою або роботи на мінімальному завантаженні нафтопереробних заводів.

Відомство нагадує, що Херсонський НПЗ був зупинений на реконструкцію ще в 2005 р., Надворнянський і Дрогобицький НПЗ простоюють через проблеми із постачаннями нафти і низькою якістю продукції. На зупинку Одеського НПЗ з 20 жовтня 2010 р. також вплинула неможливість конкурувати з цінами на нафтопродукти, завезеними без сплати податків ДП "Лівела". Проте, за даними відомства, обсяги експорту бензинів з України в IV кварталі 2010 р. виросли на 42%, дизельного палива - скоротилися на 16%.

Не дивлячись на вищесказане, як відзначає Мінекономрозвитку, в IV кварталі 2010 р. дефіциту моторних палив в країні не спостерігалося. Недостатнє ресурсне наповнення ринку українськими НПЗ було компенсоване за рахунок збільшення імпорту (в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р. обсяги ввезення бензинів виросли на 74%, дизельного палива - на 10%).

В той же час, згідно прогнозу Мінекономрозвитку, в I кварталі 2011 р. виробництво бензинів в Україні виросте порівняно з IV кварталом 2010 р. на 2%, дизельного палива - на 4%.

"Проте, слід зауважити, що приріст обсягів виробництва моторних палив можливий лише за умови стабільності на ринку, відсутності позапланових зупинок нафтопереробних заводів і забезпеченні їх сировиною", - йдеться в листі.

Крім того, наголошується, що експорт бензинів з України в I кварталі 2011 р. виросте на 2%, дизельного палива - на 3%. В той же час імпорт бензину збільшиться на 1%, дизпаливо - на 5%. Таким чином, як і в кінці 2010 р., "недостатність внутрішнього виробництва моторних палив для повного забезпечення потреб споживачів в них буде компенсована імпортними моторними паливами".

Для стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів Мінекономіки вважає за необхідне здійснення рядом держорганів постійного контролю ціноутворення на ринку, вживання заходів для відновлення роботи Одеського НПЗ, проведення аналізу потреб сільгоспвиробників в нафтопродуктах на період проведення весняних польових робіт і, можливо, забезпечення аграріїв паливом за "прийнятними цінами".

Зростання цін на АЗС викликане подорожчанням нафти і акцизів


Новини Статті Аналітика
Вартість медичних страховок для українських туристів подорожчала Вартість медичних страховок для українських туристів подорожчала Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 21.02.2011. Різноспрямованість при низькій активності торгів Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 21.02.2011. Різноспрямованість при низькій активності торгів
Посуха у Європі загрожує черговим зростанням цін на продукти Посуха у Європі загрожує черговим зростанням цін на продукти Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Огляд європейських ринків за 11.02.2011. Тиждень завершується зростанням Огляд європейських ринків за 11.02.2011. Тиждень завершується зростанням
"Укргазвидобування" витратить 1,3 мільярда на АЗС та нафтобази Дорогоцінні метали дорожчають і будуть дорожчати Дорогоцінні метали дорожчають і будуть дорожчати Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 11.02.2011. Ситуація в Єгипті знову впливає на світові ринки Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 11.02.2011. Ситуація в Єгипті знову впливає на світові ринки
"Укрнафта" продала на УМВБ нафти на 1,4 млрд грн. "Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 10.02.2011. Корекція продовжується Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 10.02.2011. Корекція продовжується
Goldman Sachs підвищив прогноз ціни нафти Brent на кінець 2011 р. до 120 доларів/бар. Goldman Sachs підвищив прогноз ціни нафти Brent на кінець 2011 р. до 120 доларів/бар. Гармонізація податкових систем Гармонізація податкових систем Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Літом я часто їжджу на рибалку. Мені особисто подобається полуниця і вершки, але я помітив, що по якійсь дивній причині риби надають перевагу черв’якам. Тому на рибалці, не думаючи про свої особисті бажання, я насаджую на гачок не полуницю з вершками, а черв’яка, і приманюю цим рибу. Чому б не привертати увагу людей до себе за допомогою такого ж хорошого підходу? Для чого говорити про те, чого хочемо ми? Це по-дитячому. Безглуздо... Тому на землі немає іншого способу впливу на людей, окрім, як говорити їм про те, чого хочуть вони показувати їм, як це краще зробити!

Дейл Карнегі
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті