Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 20 08:11 | London, Apr 20 06:11 | New York, Apr 20 02:11
Shanghai, Apr 20 14:11 | Tokyo, Apr 20 15:11 | Sydney, Apr 20 17:11

Вартість бензину марки А-95 вже перевищила 8,5 грн за літр

Вартість бензину марки А-95 вже перевищила 8,5 грн за літр




24 січня 2011 в 16:53 - Роман Зайцев


Вартість бензину марки А-95 вже перевищила 8,5 грн за літр

Починаючи з грудня минулого року, вартість бензину на українських заправках незмінно зростала. Зараз найпопулярніший 95-й бензин в більшості регіонів вже перейшла за межу 8,50 гривні. Експерти прогнозують подальше зростання цін на пальне.



"Ціна бензину і дизпалива в Україні залежить від двох основних складників - вартості нафти і бензину на світових ринках, а також від тих податків, які сплачує водій", - говорить директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн. - І якщо зі світовими цінами ми нічого не можемо вдіяти, то за податки у нас відповідають депутати й уряд. За останні три роки акцизи на пальне піднялися втричі - з 60 до 182 євро за тонну. Звісно, це позначається на роздрібних цінах".

Світові ж ціни на нафту останнім часом повільно, але впевнено йдуть вгору. Якщо подорожчання не припиниться, то бензин на українських заправках дорожчатиме і далі. Адже в країні близько 90% пального - це імпорт, пише "Дело".

Вітчизняні оператори нафторинку часто піднімають ціни в Україні, щойно зачувши про подорожчання, що лише намітилося. Річ у тому, що якщо сьогодні хтось купив нафту по 90 доларів за барель, це означає, що фізично він її отримає тільки через місяць. У цьому й полягає механізм так званих ф'ючерсних постачань, тобто платиш зараз, а нафту отримуєш через місяць. Але часто наші паливні барони не чекають, поки до України прийде дороге пальне і набудуть чинності нові податки, а одразу піднімають ціни.

"Великі оператори використали спекулятивні очікування населення, пов'язані з підвищенням акцизу на нафтопродукти з 1 січня 2011 року, і необґрунтовано підвищили ціни на 30-40 копійок за літр, - вважає аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сиренко. - При цьому першими підвищили ціни мережі, які орієнтовані на імпорт. Хоча паливо, придбане за новими збільшеними ставками акцизів, в роздрібну реалізацію надійде не раніше третьої декади січня".

За даними Держкомстату, в 2009 році в Україні через роздрібну мережу було продано палива більш ніж на 40 мільярдів гривень. Виходить, що реалізовували близько 500 мільйонів літрів на місяць. Якщо на кожному літрі нафтотрейдери "наварювали" 30-40 копійок, то тільки на цьому вони отримали дохід близько 200 мільйонів гривень, тобто по 5 гривень з гаманця кожного українця.

Правда, не всі експерти згодні з тим, що нафтотрейдери отримують надприбутки. Однією з причин різкого зростання цін наприкінці минулого року фахівці називають припинення безмитного ввезення нафтопродуктів до України. Нагадаємо, що аж до кінця листопада одна з компаній, користуючись судовими рішеннями, ввозила і реалізовувала в країні пальне, не сплачуючи митних зборів. Отож ціни на багатьох заправках були заниженими - деяким мережам доводилося працювати в мінус.

"У нас була парадоксальна ситуація: ціни на нафту в світі зростали, а в Україні ціни на бензин залишалися на одному і тому ж рівні і навіть знижувалися, - говорить Куюн. - Через безподаткові кампанії наша країна ніби опинилася в ізоляції від всього світу. А наприкінці листопада, коли вони припинилися, спрацював ефект пружини - ціни почали підніматися швидше, ніж дорожчала нафта. Вийшов так званий ефект відкладеної пропозиції".

Але це ще не всі біди, підготовлені українським автоаматорам. Міністерство енергетики і вугільної промисловості України ініціювало впровадження антидемпінгових мит на імпортні нафтопродукти для бензинів незалежно від напряму імпорту на рівні 130 євро/тонна і дизпаливо 80 євро/тонна. У міністерстві кажуть, що наші заводи не можуть конкурувати з дешевшим імпортом. Експерти ж називають це черговою спробою заробити на простих українцях.

"Упевнений, що всі ці крики про захист вітчизняного виробника - не більше ніж спроба розв'язати проблему коштом простих громадян, - говорить Куюн. - У всьому світі в модернізацію підприємств вкладають величезні кошти, завдяки цьому збільшується глибина переробки нафти, що врешті приводить до зниження кінцевої вартості палива".

"Наші ж виробництва практично нічого не роблять для модернізації своїх підприємств, а зараз просять запровадити додаткове мито, щоб їм було вигідно виробляти пальне. Тобто фактично вони хочуть привести в порядок свої заводи нашим з вами коштом. Але в світі немає таких прецедентів, коли споживача примушують платити за модернізацію всієї галузі! Зараз у всьому світі зупинені десятки заводів через те, що вони не можуть виробляти конкурентоспроможну продукцію, і ніде це питання не вирішується за рахунок населення", - додав експерт.

Вартість бензину марки А-95 вже перевищила 8,5 грн за літр


Новини Статті Аналітика
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Технології виробництва біопалива Технології виробництва біопалива ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
"Нафтогаз" знову спробує продати на аукціоні бензин за ціною вище ринкової Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Ціни на пальне в Україні показали мляве зростання Ціни на пальне в Україні показали мляве зростання Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
"Нафтогаз" на біржових торгах не вдалося продати 12,5 тисяч тонн палива Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ти ніколи не вирішиш проблему, якщо думатимеш так само, як ті, хто її створив.

Альберт Ейнштейн
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті