Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 27 13:09 | London, Mar 27 11:09 | New York, Mar 27 07:09
Shanghai, Mar 27 19:09 | Tokyo, Mar 27 20:09 | Sydney, Mar 27 22:09

Продавці пального запевняють, що ціни на бензин в Україні занижені

Продавці пального запевняють, що ціни на бензин в Україні занижені
5 травня 2011 в 11:40 - Роман Зайцев


Продавці пального запевняють, що ціни на бензин в Україні занижені

Цінам на бензин в Україні ще є куди рости, вважають оператори ринку нафтопродуктів.На їхню думку, нинішня цінова планка у 10 гривень на пальне марки А-95, запропонована урядом, не відповідає умовам, які диктує ринок, а з дорогої сировини не може бути дешевого продукту, передає Радіо "Свобода".

Роздрібна ціна на бензин в Україні істотно занижена, переконані в Асоціації "Об‘єднання операторів ринку нафтопродуктів України".

Напередодні український уряд оголосив, що ціна бензину марки А-95 не повинна перевищувати 10 гривень, дизельного пального - 9 гривень 60 копійок.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко закликав нафтотрейдерів зважати на ці рекомендації, відзначивши, що уряд свою обіцянку виконав і понизив ставки акцизного збору на нафтопродукти.

У квітні Верховна Рада зменшила на 50 євро з тонни акцизи на бензин. Пільга діятиме до серпня 2011 року.

Але очікуваного пониження цін не відбулося. Роздрібні ціни на пальне в Україні залишаються високими і перевищують ціновий бар‘єр запропонований урядом.

Оператори ринку запевняють, що загальносвітове підвищення цін не можливо компенсувати зниженням акцизів. Тож, про ціну в 10 гривень не може бути й мови.

Хоча зменшення акцизів стабілізувало на якийсь час ціну на бензин, інакше сьогодні він коштував би 12 гривень за літр, зазначає президент асоціації "Об`єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук.

Але знизити ціни до рекомендованих урядом - не вийде.

"За останній місяць ціна бензину виросла на 9,14%, на дизельне паливо - 3,6%,на нафту - 6,5%. І сьогодні, навіть враховуючи понижені ставки акцизів і усі чинники, які ми маємо, треба пам‘ятати, що барель нафти коштує більше 120 доларів. А з дорогої сировини ми ніколи не отримаємо дешевий продукт", - зазначає Косянчук.

Спроба ж адміністративного регулювання цін на бензин в Україні може призвести до дефіциту нафтопродуктів, як це відбувається зараз в Росії, попереджає експерт науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

"Зараз ціна на бензин та дизельне паливо є заниженою відповідно до економічно обґрунтованих рівнів. Якщо ж держава і надалі буде адміністративним шляхом утримувати вартість бензину на тому рівні, який вона вважає доцільним, то це може призвести до ще більшого зростання цін після зняття обмежень", - вважає він.

Рябцев прогнозує, що бензин і далі дорожчатиме.

"До кінця травня бензин вітчизняного виробництва може подорожчати до 10 гривень 30-40 копійок за літр. Стосовно бензину А-95 євростандарту, який переважно імпортують в Україну, то до кінця травня він може подорожчати до 10 гривень 80 копійок за літр", - говорить експерт.

Водночас, президент Міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук, вважає що реальна ціна бензину в Україні - 7 гривень за літр.

"Сьогодні за цінами Європейського Союзу нам продають неякісний товар і дуже часто фальсифікат. На нашому ринку присутність бензину, який не відповідає навіть застарілим українським стандартам - це 50-70%. Реально зваживши, що це насправді не бензин, його вартість мала б бути у межах 7 гривень", - зауважує експерт.

На жаль аналізи якості пального, наголошує експерт, робить не держава, а корпоративні пересувні лабораторії.

Тим часом у Держспоживстандарті визнають, що майже третина автомобільного пального не відповідає навіть чинним українським стандартам якості.

У відомстві запевняють, що вже влітку запрацюють пересувні лабораторії, які дають змогу швидко виявляти неякісне пальне і притягувати до відповідальності його продавців.

Продавці пального запевняють, що ціни на бензин в Україні занижені


Новини Статті Аналітика
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Теоретико - методологічні засади стратегічного маркетингу на ринку спеціальної промислової продукції Теоретико - методологічні засади стратегічного маркетингу на ринку спеціальної промислової продукції Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
"Нафтогаз" знову спробує продати на аукціоні бензин за ціною вище ринкової МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Технології виробництва біопалива Технології виробництва біопалива I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Ціни на пальне в Україні показали мляве зростання Ціни на пальне в Україні показали мляве зростання Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Про нас думають погано лише ті, хто гірше нас, а ті хто краще нас ... Їм просто не до нас.

Омар Хайям
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті