Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 25 20:00 | London, Apr 25 18:00 | New York, Apr 25 14:00
Shanghai, Apr 26 02:00 | Tokyo, Apr 26 03:00 | Sydney, Apr 26 05:00

Київ не може вирішити, чиєю нафтою завантажити трубу

Київ не може вирішити, чиєю нафтою завантажити трубу




2 листопада 2010 в 11:30 - Роман Зайцев


Київ не може вирішити, чиєю нафтою завантажити трубу

Київ і Мінськ підписали договір про транспортування нафти українською територією. Проте, відповіді на запитання, в якому режимі працюватиме нафтопровід "Одеса - Броди", ці домовленості не дають.  



За словами начальника управління зовнішньоекономічної діяльності "Укртранснафти" Михайла Кравченка, жодної конкретики поки ще немає, усі деталі мають бути прописані у контрактах.

"Факт той, що підписані договори. А якими точно маршрутами піде нафта, це буде записано у контрактах, які будуть підписані. А те, що підписали у Мінську, це комерційна таємниця двох компаній. А коли буде все готове (контракти), тоді й буде оприлюднено", - каже він.

Як повідомлялося, у кінці жовтня Білорусь і Венесуела підписали контракти на поставки до Білорусі впродовж 2011-2013 років щорічно по 10 млн. тонн венесуельської нафти.

А під час візиту президента Уго Чавеса до Києва сторони домовилися про транспортування венесуельської нафти.

Проте, як зазначав український віце-прем‘єр Андрій Клюєв, наразі Україна вивчає доцільність використання нафтогону "Одеса-Броди" для транспортування цієї нафти та переведення нафтогону в аверсний режим.

"Ми зараз розглядаємо питання про роботу через "Одеса - Броди". Думаю, найближчим часом ми навіть качнемо пробну партію", - сказав Клюєв.

Інший варіант, про який говорять українські урядовці - це транспортування нафти залізницею.

Утім, за словами білоруського експерта з енергетичних питань Тетяни Маненок, такий варіант не вигідний Мінську, адже це на 30 доларів за тонну дорожче, ніж трубопроводом.

Саме тому, зазначає Маненок, білоруська сторона намагається домовитися про транспортування нафти через "Одеса-Броди", передає Радіо "Свобода".

Усередині листопада українська сторона планує зробити пробну прокачку нафти в аверсному режимі нафтогоном "Одеса-Броди" до Білорусі.

Наразі ж цей нафтопровід працює у реверсному режимі, транспортуючи російську нафту до терміналів українського порту "Південний".

Утім, досі немає і контракту на транспортування російської нафти українською територією.

Напередодні останнього візиту до Києва російського прем‘єра Володимира Путіна, українські урядовці висловлювали впевненість, що ці контракти будуть підписані.

Проте, схоже, що російська сторона відмовилася давати гарантії щодо завантаження нафтогону.

Нині, за оцінками фахівців, українська мережа "Укртранснафти" завантажена приблизно на 20% від вхідної потужності.

Київ не може вирішити, чиєю нафтою завантажити трубу


Новини Статті Аналітика
Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 21.02.2011. Різноспрямованість при низькій активності торгів Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 21.02.2011. Різноспрямованість при низькій активності торгів
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Огляд європейських ринків за 11.02.2011. Тиждень завершується зростанням Огляд європейських ринків за 11.02.2011. Тиждень завершується зростанням
Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 11.02.2011. Ситуація в Єгипті знову впливає на світові ринки Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 11.02.2011. Ситуація в Єгипті знову впливає на світові ринки
Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 10.02.2011. Корекція продовжується Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 10.02.2011. Корекція продовжується
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС "Одеса-Броди" може почати працювати на Коломойського Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 28.01.2011. Тиждень завершується на песимістичній ноті

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті