Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 19 10:38 | London, Jul 19 08:38 | New York, Jul 19 04:38
Shanghai, Jul 19 16:38 | Tokyo, Jul 19 17:38 | Sydney, Jul 19 19:38

Кабмін хоче влітку провести тендер щодо сланцевого газу

Кабмін хоче влітку провести тендер щодо сланцевого газу
22 березня 2011 в 10:35 - Роман Зайцев


Кабмін хоче влітку провести тендер щодо сланцевого газу

Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський прогнозує  проведення тендера на укладення угоди з розподілу продукції на двох родовищах сланцевого газу влітку.Про це він сказав в інтерв‘ю виданню "Комерсант-Україна".

"Нещодавно на засідання міжвідомчої комісії було винесено питання про проведення тендера на укладення угоди з розподілу продукції на двох родовищах. Це ділянка на Олеської площі - Львівська область, розміром 6,3 тисяч кв. км і 8 тисяч кв. км на Юзівської площі - кордон Харківської та Донецької областей", - повідомив урядовець.

Він додав, що тендер буде проведений на початку-середині літа.

"Його ініціаторами стали компанії Shell і Chevron, але будь-яких преференцій у них немає. Ми сподіваємося запросити до участі в цих конкурсах як можна більше компаній. Будемо оцінювати запропоновані програми розвитку площ, пропорцію розподілу продукції, досвід і можливості учасників", - підкреслив Злочевський.

Також він повідомив, що видобутком газу з нетрадиційних джерел цікавиться: Shell, Chevron, ТНК-ВР і Exxon / Mobil, а також вітчизняні інвестори.

"Розвідка метанових родовищ, яка проводиться на Донбасі, здійснюється в основному українськими компаніями", - додав урядовець.

Окрім того, Злочевський повідомив, що об‘єм газу з нетрадиційних джерел може сягати до 30 трильйонів кубометрів.

"Принципове питання, що називати сланцевим газом. Під цим поняттям в різних країнах мають на увазі не тільки газ, пов‘язані з органічними сланцями, але і метан вугільних пластів, газові шапки метану і газ центральнобасейнового типу", - зазначив чиновник.

За його словами, "коли оцінювали запаси в Донбасі - територію в 60 тисяч кв. км, - то наші оцінки і оцінки колег з США сильно відрізнялися. Якщо, за нашими даними, там об‘єм в 11,3 трильйона кубометрів, то в США вважають - 25,6 трильйона кубометрів газу метаноугольних пластів".

"Для порівняння: запаси такого газу в США складають 11,7 трильйона кубометрів. Додайте до цього Центральний басейн, де, за нашими оцінками, 8 трильйонів, Волинь і частину Поділля - понад 3 трильйона і газ сланцевих пісків - ще не менше 8 трильйонів кубометрів", - продовжив Злочевський.

Разом з шахтним газом всього виходить не менше 30 трильйонів кубометрів. Але ця цифра після докладного вивчення може збільшитися вдвічі, резюмував він.

Кабмін хоче влітку провести тендер щодо сланцевого газу


Новини Статті Аналітика
Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу Kulczyk Oil почав буріння на родовищі газу "Ольгівській-14" в Україні Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу МВФ дозволив почекати з підняттям цін на газ в обмін на Пенсійну реформу Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Shell буде шукати на Харківщині газ Shell буде шукати на Харківщині газ Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром Фірташ має непогані перспективи захопити український хімпром I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Україна закачала у сховища 13 млрд. кубометрів газу Україна закачала у сховища 13 млрд. кубометрів газу Перспективи нафто-газового сектору в Україні Перспективи нафто-газового сектору в Україні I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Краще досконало виконати невелику частину справи, ніж зробити погано вдесятеро більше.

Арістотель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті