Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 19 23:56 | London, Apr 19 21:56 | New York, Apr 19 17:56
Shanghai, Apr 20 05:56 | Tokyo, Apr 20 06:56 | Sydney, Apr 20 08:56

Мінфін скаржиться, що через допомогу нафтотрейдерам недоотримає 3 мільярди

Мінфін скаржиться, що через допомогу нафтотрейдерам недоотримає 3 мільярди
6 квітня 2011 в 18:20 - Роман Зайцев


Мінфін скаржиться, що через допомогу нафтотрейдерам недоотримає 3 мільярди

У разі повернення з 1 травня колишніх ставок акцизних зборів на нафтопродукти Україна може недоотримати до 8% - близько 3,3 мільярда гривень, надходжень від цього збору, які визначені державним бюджетом на 2011 рік.Прогнозує Міністерство фінансів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з листа на адресу Міністерства енергетики та вугільної промисловості, який розробив законопроект про зниження ставок для стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів, така ініціатива суперечить чинному законодавству.

У цілому Мінфін звертає увагу на те, що акциз на нафтопродукти в Україні нижчий, ніж у європейських країнах та Росії, відповідно, нижча і його питома частка у вартості палива.

Зокрема, питома вага акцизу у вартості бензину в Україні - 17%, в Росії - 23%, у Польщі - більше 30%.


"Це свідчить, що зниження ставок акцизного податку не призведе до очікуваного істотного зниження цін на паливо. На формування ціни в межах законодавчого поля в більшій мірі впливають вартість сировини, технологічні витрати, торговельні націнки", - наголошується в листі.

Крім цього, Мінфін ще одним листом проаналізував другий законопроект Міненерговугілля стабілізуючого характеру, яким пропонується до 1 січня 2012 року скасувати податок на додану вартість на операції з ввезенням сирої нафти на територію України.

Міністерство зробило висновок, що такий законопроект порушує принципи українського законодавства та суперечить міжнародній практиці.

"Вважаємо, що застосування вищевказаних преференцій буде мати дестимулюючий ефект по відношенню до видобутку нафти на території Україні, яка буде підлягати оподаткуванню податком на загальних підставах", - відзначає Мінфін.

На його думку, нульова ставка ПДВ на операції з сирою нафтою означає недонадходження податкових відрахувань до держбюджету, які, зокрема, в 2010 році становили 4,4 мільярда гривень.

Як повідомлялося, уряд пропонує повернутися до більш низьких ставок акцизів на нафтопродукти, що діяли в країні до 1 січня 2011 року.

Міненерговугілля для стабілізації цін на нафтопродукти наприкінці березня розробило два законопроекти: перший: щодо значного зниження акцизу на світлі нафтопродукти, другий - до 1 січня 2012 року скасувати ПДВ на операції з ввезенням сирої нафти на територію країни.

Мінфін скаржиться, що через допомогу нафтотрейдерам недоотримає 3 мільярди


Новини Статті Аналітика
МВФ не має наміру припиняти допомогу Греції МВФ не має наміру припиняти допомогу Греції Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Тижневий огляд ринку ОВДП - 06.04.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 06.04.2011
Сербія хоче попросити у МВФ допомоги у 1 мільярд євро Сербія хоче попросити у МВФ допомоги у 1 мільярд євро Глобалізація світових логістичних систем Глобалізація світових логістичних систем Тижневий огляд ринку ОВДП - 29.03.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 29.03.2011
Держава витратила 800 мільйонів на імпортні ліки Держава витратила 800 мільйонів на імпортні ліки Пріоритети формування національної інноваційної інфраструктури Пріоритети формування національної інноваційної інфраструктури Тижневий огляд ринку ОВДП - 15.03.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 15.03.2011
Ціни на пальне в Україні призупинили ріст Ціни на пальне в Україні призупинили ріст Фундаментальний аналіз та вплив зміни основних економічних показників на світову економіку та курси валют Фундаментальний аналіз та вплив зміни основних економічних показників на світову економіку та курси валют Тижневий огляд ринку ОВДП - 01.03.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 01.03.2011
Білорусь вводить монополію на імпорт харчів Білорусь вводить монополію на імпорт харчів Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку Імпортери нафтопродуктів будуть судитися з Мінекономрозвитку Тижневий огляд ринку ОВДП - 22.02.2011 Тижневий огляд ринку ОВДП - 22.02.2011

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

У мене невибагливий смак. Мені досить найкращого!

О. Уальд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті