Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 17 16:47 | London, Jul 17 14:47 | New York, Jul 17 10:47
Shanghai, Jul 17 22:47 | Tokyo, Jul 17 23:47 | Sydney, Jul 18 01:47

Відпрацьоване ядерне паливо скидатимуть в Росію

Відпрацьоване ядерне паливо скидатимуть в Росію
4 листопада 2010 в 11:00 - Роман Зайцев


Відпрацьоване ядерне паливо скидатимуть в Росію

НАЕК "Енергоатом" і спеціалізовані російські підприємства підпишуть довгостроковий контракт на вивіз відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) із діючих українських АЕС до кінця цього тижня.  Про це повідомив на прес-конференції президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський, передає УНІАН.

"Базовий контракт ми готові підписати, і я думаю, на цьому тижні ми його підпишемо", - сказав він.

При цьому президент НАЕК зазначив, що необхідність у підписанні даного довгострокового контракту продиктована тим, що в Україні ще не введено в експлуатацію централізоване сховище ВЯП.

Контрактом, зокрема, буде передбачено можливість вивезення ВЯП виключно за заявками української сторони по мірі виникнення такої необхідності.

Також нова модель співпраці в цьому напрямку передбачатиме, що для кожної партії ВЯП укладатиметься окрема комерційна угода.

"Тому значення цього контракту виняткове в тому, щоб дати нам передишку до введення в експлуатацію ЦСВЯП - централізовані сховища відпрацьованого ядерного палива", - сказав Недашковський.

Коментуючи питання, наскільки комфортними для України будуть цінові параметри в рамках довгострокового контракту, президент "Енергоатома" сказав: "Цінові параметри із вивезення ВЯП поки не врегульовано, врегульовано лише базові параметри. У нас не узгоджено питання щодо так званої соціально-екологічної надбавки".

У зв`язку з цим він додав, що НАЕК через уряд України вже звернулася до уряду Росії з проханням знизити соціально-екологічну надбавку до конкурентного рівня.

Послуги із вивезення й переробки ВЯП "Енергоатому" надають федеральні державні унітарні підприємства "Гірничо-хімічний комбінат" (Железногорськ, Росія) і "Маяк" (Челябінська область, Росія).

НАЕК "Енергоатом" експлуатує чотири українські АЕС із 15 ядерними реакторами сумарною потужністю понад 13 ГВт.

Україна перенесла введення централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для Південно-Української, Рівненської та Хмельницької АЕС із 2010 року на 2012 рік.

Відпрацьоване ядерне паливо скидатимуть в Росію


Новини Статті Аналітика
Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Німеччина відмовляється від атомної енергетики Німеччина відмовляється від атомної енергетики Перспективи нафто-газового сектору в Україні Перспективи нафто-газового сектору в Україні I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Потенційні ринки для інвестування Потенційні ринки для інвестування I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Соромно бути багатим, коли країна не має шляху. Соромно бути бідним, коли країна стала на свій шлях!

Конфуцій
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті