Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 22 04:07 | London, Jul 22 02:07 | New York, Jul 21 22:07
Shanghai, Jul 22 10:07 | Tokyo, Jul 22 11:07 | Sydney, Jul 22 13:07

Україна увійде в капітал "Росатому"

Україна увійде в капітал "Росатому"
11 жовтня 2010 в 11:45 - Роман Зайцев


Україна увійде в капітал "Росатому"

Атомна співпраця Києва і Москви може продовжитися створенням СП зі збагачення урану.  Поінформоване джерело, знайоме з ситуацією, повідомило виданню "Комерсант-Україна", що під СП зі збагачення урану розуміється входження України в капітал одного з комбінатів "Росатому".

Швидше за все Київ викупить частку, уточнив він, не повідомивши подробиць.

У "Росатому" є чотири збагачувальних підприємства: Ангарський електролізний хімічний комбінат (АЕХК), Уральський електрохімічний комбінат (УЕХК) у Свердловській області, Сибірський хімічний комбінат в Томській області та ВО "Електрохімічний завод" в Красноярському краї.

Аналогічним чином "Росатом" співпрацює з Казахстаном - спочатку "Казатомпром" домовився з компанією про створення нового підприємства зі збагачення урану.

Але в 2010 році операція була переформатована: "Казатомпром" отримає пакет акцій УЕХК і можливість використовувати вже існуючі потужності.

В України та Росії вже є домовленості в інших секторах атомної галузі. Так, нещодавно ТВЕЛ переміг у тендері на будівництво в Україні заводу з виробництва палива для АЕС.

У прес-службі уряду тоді говорили, що, на відміну від другого учасника конкурсу - американської Westinghouse, ТВЕЛ готовий інвестувати власні кошти в будівництво заводу.

За умовами конкурсу, Україна повинна отримати контрольну частку в майбутньому підприємстві, яке планується побудувати в 2013 році.

У червні Україна і Росія домовилися про спільне будівництво двох блоків Хмельницької АЕС.

Крім того, Москва цікавилася можливістю видобутку урану в Україні.

На початку жовтня повідомлялося про намір "Атоменергомаш" - об‘єднує машинобудівні активи "Росатома", створити СП з НАЕК "Енергоатом" з локалізації виробництва обладнання для АЕС.

Крім того, 5 жовтня України придбала 10% у Міжнародному центрі зі збагачення урану , що створюється на базі АЕХК.

Ядерний паливний цикл складається з декількох етапів: видобуток уранової руди і виділення урану, його збагачення, фабрикація палива для АЕС, переробка відпрацьованого ядерного палива.

Збагачення - один з найменш конкурентних секторів, світова частка Росії сягає 40%.

Ці технології найбільш охороняються, оскільки володіння ними дозволяє створювати не лише низькозбагачений уран для АЕС, але і високозбагачений для створення зброї.

Технологіями збагачення урану володіють лише деякі країни, але поширеною практикою є створення міжнародних СП і консорціумів.

Україна увійде в капітал "Росатому"


Новини Статті Аналітика
Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Німеччина відмовляється від атомної енергетики Німеччина відмовляється від атомної енергетики Перспективи нафто-газового сектору в Україні Перспективи нафто-газового сектору в Україні I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Росія перегляне ціну газу в обмін на ГТС Потенційні ринки для інвестування Потенційні ринки для інвестування I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Медведєв не хоче одностороннього перегляду газових угод Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Перше, що потрібно зробити, щоб домогтися успіху - полюбити те, чим Ви займаєтеся.

Сестра Мері Лауретта
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті