Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 18 17:04 | London, Apr 18 15:04 | New York, Apr 18 11:04
Shanghai, Apr 18 23:04 | Tokyo, Apr 19 00:04 | Sydney, Apr 19 02:04

Новий проект СБ з енергозбереження допоможе Україні зменшити енергоємність на 50 відсотків

Новий проект СБ з енергозбереження допоможе Україні зменшити енергоємність на 50 відсотків
23 травня 2011 в 10:20 - Роман Зайцев


Новий проект СБ з енергозбереження допоможе Україні зменшити енергоємність на 50 відсотків

Рада директорів Світового банку сьогодні затвердила позику в сумі 200 мільйонів доларів США для Проекту енергозбереження в Україні. Коштами позики фінансуватимуться інвестиції в заходи з метою енергозбереження у промислових компаніях, муніципалітетах і на підприємствах, що перебувають у муніципальній власності, та енергосервісних компаніях.Про це Інвестиції орг повідомили у службі зовнішніх зв’язків представництва Світового банку в Україні.

Проект покликаний допомогти Україні досягти своїх амбітних цілей зменшення енергоємності (енергоінтенсивності) на 20% до 2015 року і на 50% до 2030 року. Він також сприятиме зменшенню залежності України від імпортованого газу, а отже, пом’якшенню ризиків, пов’язаних із безпекою енергопостачання, і зменшенню вартості енергопостачання.

“Потенціал ефективного використання енергії в Україні є величезний. Якби країні вдалось зменшити свою енергоємність до рівня Польщі, вона могла б скоротити своє енергоспоживання приблизно на одну третину. Це могло б привести до зменшення щонайменше на 30% споживання природного газу”, – сказав Мартін Рaйзер, директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови.

Інвестиції також дадуть змогу отримати екологічні та соціальні вигоди. Проект допоможе зменшити викиди CO2 щонайменше на 1 мільйон тонн щорічно і, як очікується, сприятиме створенню робочих місць як безпосередньо, так і опосередковано через переваги підвищеної конкурентоспроможності завдяки зменшенню вартості продукції в результаті меншої енергоємності.

В рамках Проекту надається Позика через фінансового посередника – УкрЕксімБанку як позичальнику, що має успішний досвід кредитування промислових компаній для реалізації проектів ефективного використання енергії. УкрЕксімБанк кредитуватиме безпосередньо промислові і муніципальні проекти ефективного використання енергії. До того ж, УкрЕксімБанк здійснюватиме подальше надання коштів (перекредитування) банкам-учасникам (БУ) для створення фінансового ринку для проектів ефективного використання енергії.

Планується 6 категорій інвестиційних субпроектів: (i) модернізація неефективного і застарілого обладнання /виробничих об‘єктів; (ii) установлення високоефективного енергозберігаючого промислового обладнання та впровадження технологій з високим ступенем енергозбереження для нових виробничих потужностей, де нинішнє споживання енергії значно перевищує показники, досягнуті найкращою сучасною практикою; (iii) використання відпрацьованого газу, теплової енергії та надлишкового тиску у промислових технологіях; (iv) удосконалення промислових систем, пов’язане з комплексом заходів для підвищення ефективності використання енергії; (v) зменшення втрат енергії на підприємствах муніципального сектору (що, в основному, спеціалізуються на централізованому теплопостачанні міських районів); і (vi) зменшення втрат енергії у будинках.

Банк підтримав Україну в її зусиллях реформувати і реструктурувати свій енергетичний сектор шляхом проведення діалогу зі стратегічних питань, надання технічної допомоги та фінансування проектів структурної перебудови та інвестиційних проектів з початку дев‘яностих років минулого століття, в тому числі двох Проектів реабілітації гідроелектростанцій, Проекту передачі електроенергії, Проекту реабілітації та розширення централізованого теплопостачання м. Києва, Проекту енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва, Проекту структурної перебудови вугільної промисловості та Експериментального проекту у вугільній галузі. Світовий банк також співпрацює з урядом та іншими міжнародними фінансовими установами для надання технічної допомоги в реструктуруванні газового сектору з метою сприяння інвестиціям у модернізацію газової промисловості.

Відтоді як Україна приєдналася до Світового банку в 1992 році, сума зобов’язань щодо цієї країни загалом становить близько 7.0 мільярдів доларів США для 38 операцій.

Новий проект СБ з енергозбереження допоможе Україні зменшити енергоємність на 50 відсотків


Новини Статті Аналітика
Обсяг угод, укладених на біржах України у І кварталі, зменшився на 2,4% Обсяг угод, укладених на біржах України у І кварталі, зменшився на 2,4% Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Світовий банк лякає Україну негараздами Світовий банк лякає Україну негараздами Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Євро-2012 Євро-2012 "подешевшало" на мільярд Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
СБ виділить Молдові в 2011 р. фінансову допомогу на суму 57 млн доларів СБ виділить Молдові в 2011 р. фінансову допомогу на суму 57 млн доларів Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Біржа – це далекобійна гармата... І на біржі оббирають так, як на війні вбивають, не бачиш навіть – хто обібрав тебе.

А.Капюс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті