Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 19 21:57 | London, Apr 19 19:57 | New York, Apr 19 15:57
Shanghai, Apr 20 03:57 | Tokyo, Apr 20 04:57 | Sydney, Apr 20 06:57

Новий проект СБ з енергозбереження допоможе Україні зменшити енергоємність на 50 відсотків

Новий проект СБ з енергозбереження допоможе Україні зменшити енергоємність на 50 відсотків
23 травня 2011 в 10:20 - Роман Зайцев


Новий проект СБ з енергозбереження допоможе Україні зменшити енергоємність на 50 відсотків

Рада директорів Світового банку сьогодні затвердила позику в сумі 200 мільйонів доларів США для Проекту енергозбереження в Україні. Коштами позики фінансуватимуться інвестиції в заходи з метою енергозбереження у промислових компаніях, муніципалітетах і на підприємствах, що перебувають у муніципальній власності, та енергосервісних компаніях.Про це Інвестиції орг повідомили у службі зовнішніх зв’язків представництва Світового банку в Україні.

Проект покликаний допомогти Україні досягти своїх амбітних цілей зменшення енергоємності (енергоінтенсивності) на 20% до 2015 року і на 50% до 2030 року. Він також сприятиме зменшенню залежності України від імпортованого газу, а отже, пом’якшенню ризиків, пов’язаних із безпекою енергопостачання, і зменшенню вартості енергопостачання.

“Потенціал ефективного використання енергії в Україні є величезний. Якби країні вдалось зменшити свою енергоємність до рівня Польщі, вона могла б скоротити своє енергоспоживання приблизно на одну третину. Це могло б привести до зменшення щонайменше на 30% споживання природного газу”, – сказав Мартін Рaйзер, директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови.

Інвестиції також дадуть змогу отримати екологічні та соціальні вигоди. Проект допоможе зменшити викиди CO2 щонайменше на 1 мільйон тонн щорічно і, як очікується, сприятиме створенню робочих місць як безпосередньо, так і опосередковано через переваги підвищеної конкурентоспроможності завдяки зменшенню вартості продукції в результаті меншої енергоємності.

В рамках Проекту надається Позика через фінансового посередника – УкрЕксімБанку як позичальнику, що має успішний досвід кредитування промислових компаній для реалізації проектів ефективного використання енергії. УкрЕксімБанк кредитуватиме безпосередньо промислові і муніципальні проекти ефективного використання енергії. До того ж, УкрЕксімБанк здійснюватиме подальше надання коштів (перекредитування) банкам-учасникам (БУ) для створення фінансового ринку для проектів ефективного використання енергії.

Планується 6 категорій інвестиційних субпроектів: (i) модернізація неефективного і застарілого обладнання /виробничих об‘єктів; (ii) установлення високоефективного енергозберігаючого промислового обладнання та впровадження технологій з високим ступенем енергозбереження для нових виробничих потужностей, де нинішнє споживання енергії значно перевищує показники, досягнуті найкращою сучасною практикою; (iii) використання відпрацьованого газу, теплової енергії та надлишкового тиску у промислових технологіях; (iv) удосконалення промислових систем, пов’язане з комплексом заходів для підвищення ефективності використання енергії; (v) зменшення втрат енергії на підприємствах муніципального сектору (що, в основному, спеціалізуються на централізованому теплопостачанні міських районів); і (vi) зменшення втрат енергії у будинках.

Банк підтримав Україну в її зусиллях реформувати і реструктурувати свій енергетичний сектор шляхом проведення діалогу зі стратегічних питань, надання технічної допомоги та фінансування проектів структурної перебудови та інвестиційних проектів з початку дев‘яностих років минулого століття, в тому числі двох Проектів реабілітації гідроелектростанцій, Проекту передачі електроенергії, Проекту реабілітації та розширення централізованого теплопостачання м. Києва, Проекту енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва, Проекту структурної перебудови вугільної промисловості та Експериментального проекту у вугільній галузі. Світовий банк також співпрацює з урядом та іншими міжнародними фінансовими установами для надання технічної допомоги в реструктуруванні газового сектору з метою сприяння інвестиціям у модернізацію газової промисловості.

Відтоді як Україна приєдналася до Світового банку в 1992 році, сума зобов’язань щодо цієї країни загалом становить близько 7.0 мільярдів доларів США для 38 операцій.

Новий проект СБ з енергозбереження допоможе Україні зменшити енергоємність на 50 відсотків


Новини Статті Аналітика
Обсяг угод, укладених на біржах України у І кварталі, зменшився на 2,4% Обсяг угод, укладених на біржах України у І кварталі, зменшився на 2,4% Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження Формування цілевої муніципальної програми ефективного енергозбереження Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Світовий банк лякає Україну негараздами Світовий банк лякає Україну негараздами Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Євро-2012 Євро-2012 "подешевшало" на мільярд Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
СБ виділить Молдові в 2011 р. фінансову допомогу на суму 57 млн доларів СБ виділить Молдові в 2011 р. фінансову допомогу на суму 57 млн доларів Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх залежить від зусиль.

Софокл
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті