Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 17 00:49 | London, Jul 16 22:49 | New York, Jul 16 18:49
Shanghai, Jul 17 06:49 | Tokyo, Jul 17 07:49 | Sydney, Jul 17 09:49

Селяни стверджують, що влада примушує їх сіяти малорентабельні культури

Селяни стверджують, що влада примушує їх сіяти малорентабельні культури
Рейтинг: 0
Голосів: 0
28 квітня 2011 в 12:00 - Роман Зайцев


Селяни стверджують, що влада примушує їх сіяти малорентабельні культури

Аграрії низки областей скаржаться на тиск з боку місцевої влади, яка намагається нав'язати їм виробництво дефіцитних і стратегічно-важливих, але при цьому малорентабельних культур під приводом дотримання сівозміни.Як неофіційно кажуть фермери, в основному чиновники вимагають обмежити посіви технічних культур - соняшнику та сої, пише газета "Дело".

Ці культури показали за підсумками 2010 року максимальну рентабельність і тим самим гарантували собі місце на полях і в нинішню посівну. Однак засилля технічних культур не влаштовує владу.

"Було прямо сказано - відмовитися від них на користь цукрових буряків", - на умовах анонімності сказав виданню один із фермерів Харківської області.

"Я не можу сказати, що мені як фермеру вказували, що сіяти. Але як голова обласної асоціації, я знаю, що такі спроби нав‘язування були в кількох районах області", - говорить голова об‘єднання фермерів Запорізької області Анатолій Довгань.

Влада, утім, і не приховує, що дуже пильно відстежує, що саме сіють аграрії в нинішню посівну і в яких обсягах.

Як заявив голова Харківської ОДА Михайло Добкін, адміністрація вимагає від місцевих аграріїв жорсткого дотримання сівозміни.

За його словами, місцеві аграрії повинні забезпечити виробництво не менше 2,6 млн. тонн зерна.


Не менш важливим є завдання з виробництва гречки та цукру.

"Голова ХОДА особисто контролює ці питання", - цитує заступника голови Харківської ОДА Віталія Алексейчука прес-служба облдержадміністрації.

Чиновник нарікає на великі агрохолдинги, що працюють в області, які "не хочуть розуміти, що таке сівозміна, не хочуть сіяти цукровий буряк, гречку, інші культури".

"Їх цікавить тільки соняшник, зернова група, тобто там, де щось можна взяти від землі, а де вкладати працю потрібно, там не хочуть займатися. Не хочуть займатися тваринництвом"
, - зазначив Алексейчук.

При цьому представники фермерів відзначають, що останні затверджені вимоги до сівозміни були закріплені не в законі, а пропозиціями Кабміну, таким чином, їх статус залишається неоднозначним.

"У жодному законі ці вимоги не закріплені", - говорить Довгань.

При цьому він зазначає, що активність влади щодо дотримання сівозмін не має нічого спільного із забезпеченням цивілізованого агровиробництва, в якому фермери і самі зацікавлені в першу чергу.

"До родючості ґрунтів це не має жодного відношення. Це чисто бізнес для структур, які будуть затверджувати ці сівозміни", - говорить він.

Селяни стверджують, що влада примушує їх сіяти малорентабельні культури


Новини Статті Аналітика
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Росія скасує ембарго на експорт зерна з 1 липня Росія скасує ембарго на експорт зерна з 1 липня Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Росія може скасувати зернове ембарго Росія може скасувати зернове ембарго Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012
Присяжнюк озвучив прогноз експорту зерна Присяжнюк озвучив прогноз експорту зерна У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 31.05.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті