Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 16 13:47 | London, Jul 16 11:47 | New York, Jul 16 07:47
Shanghai, Jul 16 19:47 | Tokyo, Jul 16 20:47 | Sydney, Jul 16 22:47

Кабмін хоче обкласти митом експорт зерна

Кабмін хоче обкласти митом експорт зерна
Рейтинг: 0
Голосів: 0
24 березня 2011 в 14:40 - Роман Зайцев


Кабмін хоче обкласти митом експорт зерна

Уряд має намір запропонувати Верховній раді ввести експортні мита на зерно.Про це заявив президент Асоціації фермерів і приватних землеробів України Микола Міркевич, пише видання "Дело".

За його даними, відповідний проект закону був схвалений цього тижня Кабміном. Документ передбачає експортне мито на пшеницю у розмірі 9%, ячмінь - 14%, кукурудзу - 12%. 

Необхідність нести додаткові витрати при експорті зерна змусить трейдерів автоматично знижувати на відповідну величину закупівельні ціни.


Тому на відміну від квотування, яке сільгоспвиробники сприйняли відносно спокійно, нова ініціатива викликала шквал критики.

"Ми однозначно проти введення мит на експорт зерна. Уряд продумано використовує квотування. Що стосується мит, то це поганий крок. Він погіршує виробництво продукції", - запевнив Міркевич.

Нагадаємо, що уряд вже виношував схожу ідею - продаж квот на експорт зерна на аукціонах, що теж загрожувало зниженням закупівельних цін. Під тиском учасників ринку цей проект був заморожений.

У теж час зернотрейдери, які давно вже не бачили нічого хорошого з боку уряду, від нової новації можуть виграти.

Якщо при розподілі квот всі механізми впливу були зосереджені в руках державних відомств - Мінекономрозвитку і Мінагропрода, то мита (теоретично) ставлять всіх гравців в однакове становище.

Процес розподілу квот був непрозорий і результат нічим не гарантований, але при діючих митах компанія буде спочатку знати, скільки доведеться заплатити за право експорту.

Основна мета введення мит на експорт зерна - крім самоочевидної мети наповнення бюджету - незрозуміла.

Занадто багато факторів роблять цей крок нелогічним і не вигідним самому уряду.

По-перше, якщо квотування експорту зерна можна було з натяжкою пояснити світовій спільноті продовольчою безпекою, то мита йдуть в пряме протиріччя з правилами СОТ, і обґрунтувати їх необхідність, тим більше на постійній основі, буде складно.

По-друге, скасування квотування і необхідність платити мита нарівні з усіма позбавляє  конкурентної переваги "Хліб Інвестбуд", успішною діяльністю якого стурбовані представники влади.

Кабмін хоче обкласти митом експорт зерна


Новини Статті Аналітика
Україна скоротила експорт електроенергії Україна скоротила експорт електроенергії Зарубіжний досвід активізації інноваційної діяльності на підприємствах Зарубіжний досвід активізації інноваційної діяльності на підприємствах Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 14.02.2011. Статистика з Китаю стимулює впевнене зростання Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 14.02.2011. Статистика з Китаю стимулює впевнене зростання
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні Агрохолдинги-сучасна форма організації агропромислового виробництва в Україні Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Класифікація інституціональних проблем, які обмежують інноваційний розвиток Класифікація інституціональних проблем, які обмежують інноваційний розвиток Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків
Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Росія може експортувати 20 мільйонів тонн зерна Уряд хоче корпоратизувати підприємства авіабудування для підвищення конкуренції Уряд хоче корпоратизувати підприємства авіабудування для підвищення конкуренції ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Уряд готує формулу Уряд готує формулу "3+1" з митним союзом В Україні можуть ввести квоти на імпорт автомобілів В Україні можуть ввести квоти на імпорт автомобілів Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті