Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 21 07:37 | London, Mar 21 05:37 | New York, Mar 21 01:37
Shanghai, Mar 21 13:37 | Tokyo, Mar 21 14:37 | Sydney, Mar 21 16:37

VAB Банк може об’єднатися із банком "Фінансова ініціатива"

VAB Банк може об’єднатися із банком "Фінансова ініціатива"
17 травня 2011 в 16:00 - Роман Зайцев


VAB Банк може об’єднатися із банком "Фінансова ініціатива"

На банківському ринку України готується одне з наймасштабніших банківських злиттів: банк "Фінансова ініціатива" може об'єднатися із VAB Банком.Підготовка до об‘єднання фінансових установ була розпочата в банках після зміни складу акціонерів VAB Банку на початку 2011 року, пише газета "Економічні відомості" із посиланням на джерела в Нацбанку.

Тоді понад 84% акцій VAB, які належали нідерландсько-ізраїльській групі Kardan, були продані групі "міжнародних" інвесторів, серед яких фінансисти називали імена підприємців Олега Бахматюка і Леоніда Юрушева.

Банк "Фінансова ініціатива" також входить в орбіту інтересів Бахматюка.


"Однією з умов придбання акцій було збільшення капіталу обох банків і повернення кредитів рефінансування НБУ. Після чого були консультації про можливе об‘єднання", - говорить співрозмовник в Нацбанку.

VAB Банк свої кредити рефінансування (1,077 млрд. гривень, з яких 973,1 млн. гривень були отримані як стабілізаційної позики, а ще 104 млн. гривень - у вигляді кредиту рефінансування) погасив безпосередньо до угоди, в грудні 2010 року.

А от інформації про погашення своїх боргів перед НБУ банком "Фінансова ініціатива" (близько 1,2 млрд. гривень) у відкритих джерелах немає, відзначає видання.

Тим часом повернення рефінансування - одна з ключових, висунутих українському Центробанку, умов Міжнародного валютного фонду.

Раніше голова НБУ Сергій Арбузов заявляв, що в рамках чинного сьогодні регулювання Нацбанк має можливість пролонгувати видані банкам стабілізаційні кредити на термін не більше трьох місяців і лише під високоліквідне забезпечення.

Тому банкіри вважають, що консультації про об‘єднання двох банків могли бути початі для пролонгації рефінансування НБУ для банку "Фінансова ініціатива".

"Це може бути як реальний процес, спрямований на зміцнення банківського холдингу і отримання інвестиційних можливостей для погашення рефінансування, так і видимість рухів тіла, мета яких - затягнути процес повернення рефінансування в часі", - говорить голова правління одного з найбільших банків, що побажав залишитися неназваним.

У разі об‘єднання буде створено банк з активами в 14 млрд. гривень, який претендуватиме на місце в першій групі банків за класифікацією НБУ.

Нині VAB Банк посідає 28 місце за розміром активів в банківській системі, з активами в 7,3 млрд. гривень і портфелем депозитів фізичних осіб 3,3 млрд. гривень.

Банк має низку акціонерів, серед яких TBIF Financial Services BV із часткою в 16%, сім кіпрських "офшором", які сконцентрували по 9,7% акцій банку, ТОВ "Бауман Трейд" із 9,8% часткою і російський підприємець Сергій Максимов із пакетом у 6%.

Банк "Фінансова ініціатива" посідає 30 місце за розміром активів в банківській системі, із активами в 6,7 млрд. гривень та портфелем депозитів фізичних осіб 337 млн. гривень.

Його основним акціонером є ТОВ "Інвест-Сервіс" із часткою в 99,9%.

VAB Банк може об’єднатися із банком "Фінансова ініціатива"


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Росія з Україною можуть об’єднати авіаактиви Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Огляд європейських ринків за 21.01.2011. Підсумки тижня Огляд європейських ринків за 21.01.2011. Підсумки тижня

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

День - це маленьке життя, і треба прожити його так, ніби ти маєш померти зараз, а тобі зненацька подарували ще добу.

М. Горький
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті