Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 17 04:50 | London, Jul 17 02:50 | New York, Jul 16 22:50
Shanghai, Jul 17 10:50 | Tokyo, Jul 17 11:50 | Sydney, Jul 17 13:50

Українські банки потрібно докапіталізувати на 60 мільярдів

Українські банки потрібно докапіталізувати на 60 мільярдів
Рейтинг: 0
Голосів: 0
4 листопада 2010 в 12:40 - Роман Зайцев


Українські банки потрібно докапіталізувати на 60 мільярдів

З початку фінансової кризи українські банки отримали 86 млрд. гривень нового капіталу. Про це пише газета "Дело" із посиланням на звіт "Банківський сектор України: довгий шлях до відновлення" рейтингового агентства Fitch Ratings.  За даними агентства, із цих коштів 77 млрд. гривень були направлені до статутного капіталу, ще 9 млрд. гривень банки отримали у вигляді субординованого боргу (дані станом на 1 липня 2010 року).

Утім, за розрахунками експертів агентства, ці 86 млрд. гривень - лише трохи більше половини від необхідної українським банкам суми коштів.

За прогнозами Fitch, підсумкова потреба банківського сектору в капіталізації складе приблизно 150 млрд. гривень, тобто акціонерам фінустанов доведеться виділити ще близько 60 млрд. гривень.

При цьому велику частину з решти 60 млрд. гривень належить знайти власникам не державних і не найбільших фінустанов.

Так, в аналітичній записці агентства підкреслюється, що з початку кризи донині капітал надавався переважно банкам, що знаходяться в держвласності і деяким іноземним фінансовим організаціям.

Для прикладу, в капітал трьох націоналізованих державою банків (Укргазбанк, Родовід Банк і "Київ") було "влито" в 2009 році 16,9 млрд. гривень.

Ще майже на 30 млрд. гривень виріс з початку кризи власний капітал Укрексімбанку та Ощадбанку.

Також активно нарощували капітал майже всі найбільші банки (понад 20 млрд. гривень).

На початок жовтня власний капітал усіх 176 українських банків становив 132 млрд. гривень. Із цієї суми більше 66% припадало на капітал 18 найбільших банків.

"Іншим кредитним установам з іноземними власниками і багатьом банкам з українськими власниками може знадобитися більше капіталу або ж може бути потрібно зменшити і/або реструктурувати свої баланси, щоб абсорбувати збитки по кредитах", - ідеться у звіті Fitch.

Українські банки потрібно докапіталізувати на 60 мільярдів


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Макроогляд, січень Макроогляд, січень
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Fitch переглянуло прогноз по рейтингах Японії у бік пониження Fitch переглянуло прогноз по рейтингах Японії у бік пониження Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.03.2011. Обвал!!! Огляд ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону за 15.03.2011. Обвал!!!

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ось чотири кроки до будь-якого великого досягнення: чітке планування, ретельна підготовка, позитивний настрій і робота з ретельністю.

Вільям Вард
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті