Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 24 09:53 | London, Apr 24 07:53 | New York, Apr 24 03:53
Shanghai, Apr 24 15:53 | Tokyo, Apr 24 16:53 | Sydney, Apr 24 18:53

Українські банки підвищують тарифи на свої послуги

Українські банки підвищують тарифи на свої послуги
За матеріалами: "КоммерсантЪ-Україна"
Рейтинг: 0
Голосів: 0




5 жовтня 2010 в 12:00 - Роман Зайцев


Українські банки підвищують тарифи на свої послуги

Півтора роки збиткової роботи змусили банки шукати нові можливості для отримання доходів. З цією метою вони почали підвищувати розмір комісій за додаткові послуги.  



Якщо раніше можна було оплатити рахунок у банку всього за 1-2 грн, тепер комісія може досягати 15 грн. Причому банкіри не збираються зупинятися на досягнутому і обіцяють зростання цін і появу нових комісійних зборів, пише "КоммерсантЪ-Україна".

НБУ зобов‘язав кредитні установи відзвітувати про розмір одержуваних ними комісійних доходів від кожної операції.

Журналісти вирішили з‘ясувати, наскільки обґрунтований несподіваний інтерес НБУ до комісійної політики банків, спробувавши сплатити в їхніх київських відділеннях рахунок на користь юридичної особи. Комісія за цю послугу в середньому оцінювалася у 1-1,2% від суми платежу, але мінімальна сума виявилася несподівано високою.

Так, Астра Банк запросив 8 грн, ВіЕйБі Банк, Прокредитбанк і "Фінанси та Кредит" - по 10 грн, Альфа-банк - 12 грн, УніКредит Банк та Ерсте Банк - по 15 грн.

У відділеннях банків такі високі тарифи пояснили великими витратами на обслуговування, до яких входить низка факторів.

"На розрахунково-касовому обслуговуванні ми майже нічого не заробляємо, але при цьому витрачається багато паперу на квитанції і часу на обслуговування клієнта. Крім того, за останній рік виросли ціни на оренду приміщення в центрі Києва, і зарплати співробітникам потрібно з чогось платити , тому ми підвищили комісії", - пояснила касир одного з банків.

Для порівняння: у 2008 році банки стягували комісію за свої послуги в розмірі 0,2-0,7%, а мінімальна сума в більшості установ не перевищувала 1-2 грн.

Підвищувати комісії банки почали у розпал кризи, коли їхні фінансові результати залишали бажати кращого.

За оперативними даними НБУ, загальний обсяг комісійних платежів на 1 вересня склав 9,5 млрд грн, що становить 10,6% доходів банків.

"Банкам потрібно виживати, для цього вони докладають максимум зусиль. Багато клієнтів припинили платити за кредитами, або для них довелося переглянути умови договорів. Тому потрібно шукати нові джерела доходів", - зізнався голова правління одного з банків.

Виходячи з таких міркувань, банки почали підвищувати комісійні платежі за додатковими банківських послуг.

Одночасно банки змінюють й інші тарифи, і часто – в обхід закону. У багатьох з них отримання довідки про наявність рахунку обходиться в середньому в 10 грн. Але за її оформлення в банку "Форум" з журналіста взяли 100 грн, тоді як у договорі була зазначена сума 25 грн. У прес-службі банку відмовилися повідомити причину чотириразового зростання тарифу. Співробітник одного з офісів "Форуму" пояснив це так: банк безкоштовно оформляє рахунок, обслуговує карту, і йому потрібно заробляти хоч на чомусь.

У майбутньому можуть з‘явитися нові види комісійних зборів. Так, в березні-квітні чотири російські банки почали стягувати комісію в розмірі 7% з вкладників за поповнення депозиту, а федеральна антимонопольна служба почала перевіряти їх тільки у вересні.

"У деяких закордонних установах клієнт окремо оплачує консультації при виборі схеми погашення кредиту і при його обслуговуванні, якщо виникають якісь труднощі. Це нормальна практика, в деяких випадках доводиться створювати індивідуальну схему погашення позики. У нас така комісія теж може з‘явитися в майбутньому" , - розповів заступник голови правління одного з великих банків.

Необхідність запровадження нових чи збільшення існуючих комісій банкіри пояснюють турботою про комфорт клієнтів.

Українські банки підвищують тарифи на свої послуги


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Нацбанк Білорусі з 1 червня 2011 р. підвищує ставку рефінансування до 16% річних Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Роль комерційних банків у розвитку інфраструктури фондового ринку Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Головна проблема банківської системи - боржники, які прикриваються депутатськими значками Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні Огляд ринку банківських депозитів в Україні в січні
Лукашенко заборонив підвищувати ціни Лукашенко заборонив підвищувати ціни НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Огляд європейських ринків за 21.01.2011. Підсумки тижня Огляд європейських ринків за 21.01.2011. Підсумки тижня

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Світ належить оптимістам, песимісти – тільки глядачі.

Ф.Гізо
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті