Інвестиції.орг

Kyiv, May 26 18:57 | London, May 26 16:57 | New York, May 26 12:57
Shanghai, May 27 00:57 | Tokyo, May 27 01:57 | Sydney, May 27 03:57

Родовід Банк хоче відсудити в колекторів 110 мільйонів

Родовід Банк хоче відсудити в колекторів 110 мільйонів
9 грудня 2010 в 12:51 - Роман Зайцев


Родовід Банк хоче відсудити в колекторів 110 мільйонів

Родовід Банк має намір відсудити в Української колекторської групи 110,5 млн. гривень. Сума, зазначена в судовому позові, складається з трьох частин.Перша частина - 103 млн. гривень, саме таку суму колишнє керівництво Родовід Банку перерахувало Українській колекторській  групі в рахунок оплати послуг, наданих УКГ Родовід Банку, пише видання "Дело".

Друга частина - 4,9 млн. гривень інфляційних нарахувань, третя - 2,5 млн. гривень в якості недоотриманого прибутку від можливості розміщення 103 млн.

У УКГ стверджують, що укладали з банком відповідний договір.

"Так, ми уклали з банком договір з надання послуг стягнення заборгованості і протягом року працювали з їхнім проблемним портфелів", - повідомив гендиректор Української колекторської групи Максим Мазуров.

Виходячи із судових матеріалів, договір між банком та колекторською компанією нібито був укладений 12 березня 2009 року.

Щоправда, сам банк заперечує факт укладення цього договору, саме це і є суттю судового спору.

До слова, дата можливого підписання договору дуже примітна - угода відбулася 12 березня 2009 року, напередодні введення в банк тимчасової адміністрації - 16 березня.

Отже, від банку рішення із залучення колекторів для роботи зі стягнення проблемної заборгованості приймав його колишній голова правління Денис Горбуненко.

У Родовід Банку відмовилися від будь-яких коментарів.

У колекторській компанії стверджують, що ніякого підступу шукати не треба, тому що після підписання договору більше 12 місяців вони працювали з боржниками Родовід Банку.

"Портфель ми не купували, співпрацювали з повернення боргів на комісійній основі. Співпрацювали більш ніж рік, за цей час сума комісійних перерахованих банком компанії становила близько 100 млн. гривень", - говорить Мазуров.

За його словами, їхня компанія була однією з п‘яти, хто в той час працював з боржниками проблемної фінустанови.

Зокрема, саме ці комісійні і послужили причиною звернення Родовід Банку до суду.

"Майно на 103 млн. в даному випадку - це грошові кошти, які банк перерахував до компанії за надання послуг зі стягнення боргів, іншими словами комісійні", - стверджує Мазуров.

Який обсяг проблемних боргів був переданий на стягнення УКГ Мазуров не говорить, так само як не розголошує розмір комісійних.

За його словами, угода була ринковою.

Проте його колеги з інших компаній називають цю угоду просто фантастичною.

"Це чистої води відмивання грошей. Щоб отримати за рік комісійних на 103 млн., потрібно було працювати з кредитним портфелем розміром близько 10 млрд. гривень і з розміром комісійних - 20% і поверненням близько 10% від портфеля, що в нинішній час просто нереально", - вважає директор однієї з українських колекторських компаній.

При цьому за даними НБУ, на початок квітня 2009 року обсяг усього кредитного портфеля Родовід Банку становив 9,2 млрд. гривень.

Інший колектор, також побажав залишитися неназваним, стверджує, що отримати таку суму комісійних за такий час було нереально навіть за вигідних ринкових умовах.

Так як цей судовий спір зачіпає державні інтереси, то до позову на стороні Родовід Банку приєдналася прокуратура Подільського району Києва.

Проте в колекторській компанії готові битися до кінця. "Всі необхідні матеріали, що підтверджують факт підписання договору, ми надали суду", - стверджує Мазуров.

Родовід Банк хоче відсудити в колекторів 110 мільйонів


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Ощадбанк виплатив понад 2 мільярди вкладникам Ощадбанк виплатив понад 2 мільярди вкладникам "Родовід Банку" Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Територіальні  відмінності розвитку регіонів України та інструменти  їх регулювання Територіальні відмінності розвитку регіонів України та інструменти їх регулювання Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Щоб бути розумним, інвестування повинно нагадувати звичайний бізнес!

Бенджамін Грехем
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті