Програма передбачає навчальну роботу з банками в 5 обласних центрах України у Харкові, Дніпропетровську, Львові, Одесі та Донецьку, а також внесення ініцатив у законодавчо регуляторну сферу. "Одним із завдань АУБ є зміцнення потенціалу банківської галузі. Стратегічне партерство з IFC дуже важливий крок вперед для нас. Ми зможемо обмінюватися інформацією та ділитися знаннями із запровадження практик управління ризиками", - заявив президент АУБ Олександр Сугоняко.
Обсяг ринків проблемних активів України по різним оцінкам оцінюється від 9-10 до 30-40%.
"На першому етапі ми плануємо, що запрацюють нові інвестори, придатні суми для них 10-20 млрд грн, потім буде створення платформи на базі однієї з бірж, на якій відбуватимуться оборутки з цивільними стресовими активами. І на останньому етапі ми плануємо, що український ринок інтегрується у світовий ринок, де працюють великі інвестори", - сказав юридичний радник програми IFC по подоланню фінансової кризи в Україні Євген Прокопенко.
"Більшість українських банків і досі потерпають від наслідків фінансової кризи. Наша мета передати місцевим банкам глобальний досвід IFC, знання про найкращі практики та відповідні інструменти, які допоможуть банкам розважливо нарощувати кредитну діяльність. В результаті відновлене кредитування сприятиме подальшому розвитку економіки України", - наголосив керівник прогграми IFC з подолання кризи на фінансових ринках Гарт Бедфор.
Програма IFC з подолання кризи у фінансових ринках у Європі та фінансовій Азії почала роботу у 2009 р. у патренрстві із Швейцарською конфедерацією.