Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 20 17:35 | London, Jul 20 15:35 | New York, Jul 20 11:35
Shanghai, Jul 20 23:35 | Tokyo, Jul 21 00:35 | Sydney, Jul 21 02:35

Commerzbank Group змінить голову правління банку "Форум"

Commerzbank Group змінить голову правління банку "Форум"
22 квітня 2011 в 11:40 - Роман Зайцев


Commerzbank Group змінить голову правління банку "Форум"

Німецька Commerzbank Group 26 квітня планує змінити голову правління банку "Форум", що належить їй."Рішення вже прийнято, новим головою стане член правління за ризиками Вадим Березовик", - розповіло джерело видання на банківському ринку, знайоме з ситуацією в установі, пише видання "Комерсант Україна".

Прес-служба банку вчора відмовилася від коментарів. Чинний голова правління Ярослав Колесник також не захотів спілкуватися з пресою на цю тему, лише сказавши виданню, що повідомив про намір піти своїм співробітникам.

Учасники ринку вже більше року обговорювали можливість того, що німецька Commerzbank Group, що володіє 92,5% банку "Форум", доможеться відставки Я.Колесника. З 1999 року він працював у банку заступником голови правління, а з 2005 року - головою. "Німці вважали, що голова пов‘язаний з колишнім власником банку Леонідом Юрушевим, тому повинен піти", - сказало джерело в Commerzbank.

Нагадаємо, Л.Юрушев в 2007 році продав Commerzbank 60% "Форуму" із зобов‘язанням продажу акцій, що залишилися через кілька років. Однак у 2009-2010 роках перед продажем цих акцій вибухнув скандал, бо через кілька лояльних йому інвесткомпаній Л.Юрушев намагався підняти котирування акцій "Форуму" на біржі. Тоді біржовий комітет ПФТС вперше в своїй історії виніс дисциплінарне попередження цим інвесткомпаніям. У березні 2010 року Л.Юрушев продав німцям 26,25% акцій.

Банкіри відзначали, що ця ситуація розпалила відносини між менеджментом і мажоритаріям "Форуму", але глава наглядової ради Вільгельм Ньюз зміг врегулювати конфлікт. "Ярослав Колесник написав заяву про звільнення після смерті глави наглядової ради В.Ньюз, розуміючи, що з надісланими новими менеджерами йому буде складно працювати", - розповів виданню джерело на банківському ринку. Зараз із 9 членів правління "Форуму" 4 іноземця.

Джерело в банку раніше заявляло виданню, що голові правління не вдається переконати колег реструктуризувати кредити сумлінним проблемним позичальникам: "Люди мають хороші застави, йдуть на переговори, але їх ніхто не чує. Заяви бізнесменів лежать по кілька місяців, а потім банку доводиться переводити їх у проблемні і формувати 100-процентні застави". Резерви банку під кредитний портфель на 1 січня поточного року склали 4,3 млрд грн, тобто 30,5% портфеля.

Новий голова напевно зможе домогтися успіхів у реструктуризації портфеля, упевнені банкіри, які очікували, що акціонери призначать керівником іноземця. Вадим Березовик вчора представив єдині сценарії пакетної реструктуризації автокредитів, іпотеки та беззаставних позик, які запропонує клієнтам. Він не виключив продаж портфелів колекторам. Це дозволить банку вийти на прибуткову діяльність після збитку в 2010 році в 3,28 млрд грн, вважають банкіри. "Акціонери мають стратегію і тактику і приймають рішення, які для них найбільш правильні. Ймовірно, нове керівництво зможе реалізувати прийняту стратегію", - вважає голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук. В.Березовик займається оцінкою ризиків у "Форумі" з грудня 2009 року, до цього він обіймав аналогічну посаду в Укрсоцбанку. "Ярослав Колесник - відмінний фахівець, але і про Вадим Березовик я чув тільки хороше", - зазначив голова правління Правекс-банку Сергій Наумов. Тепер банкіри не сумніваються в планах Commerzbank залишитися на українському ринку і розвивати "Форум". "Після того як вони зайнялися викупом своїх акцій у німецького уряду, від них держава не буде вимагати звільнення з країн, що розвиваються", - сказав виданню один з банкірів.

Commerzbank Group змінить голову правління банку "Форум"


Новини Статті Аналітика
Commerzbank збільшив свою присутність в Commerzbank збільшив свою присутність в "Форумі" Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Обзор рынка акций перед открытием дня (07.07.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (07.07.2011)
Мінохорони здоров’я хоче замінити іноземні ліки вітчизняними Мінохорони здоров’я хоче замінити іноземні ліки вітчизняними Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Обзор рынка акций перед открытием дня (04.07.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (04.07.2011)
"Укрзалізниця" планує замінити 400 електровозів на суму близько 2 млрд доларів Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Обзор рынка акций перед открытием дня (254.06.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (254.06.2011)
Акціонери Нацдепозитарію змінили голову правління Акціонери Нацдепозитарію змінили голову правління У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків Обзор рынка акций перед открытием дня (24.06.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (24.06.2011)
"Ощадбанк" призначив нового в.о. голови правління Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Обзор рынка акций перед открытием дня (22.06.2011) Обзор рынка акций перед открытием дня (22.06.2011)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Чим би ти не володів, ти або використовуєш це, або втрачаєш!

Генрі Форд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті