Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 21 14:18 | London, Jul 21 12:18 | New York, Jul 21 08:18
Shanghai, Jul 21 20:18 | Tokyo, Jul 21 21:18 | Sydney, Jul 21 23:18

Банки створюють "чорний" список боржників

Банки створюють "чорний" список боржників
Рейтинг: 0
Голосів: 0
11 жовтня 2010 в 12:00 - Роман Зайцев


Банки створюють "чорний" список боржників

Компанії і підприємства, які під час кризи перестали обслуговувати свої борги перед банками, потраплять в єдиний список проблемних боржників.  "Нещодавно ми домовилися з керівниками двадцяти найбільших українських банків сформувати спільну картотеку несумлінних позичальників", - повідомив "Делу" голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник.

Картотека буде містити інформацію про позичальників, які всіляко намагалися ухилитися від виконання своїх зобов‘язань перед банком і не погодилися на запропоновані варіанти реструктуризації боргу.

"До списку входять тільки найбільші за сумами боржники банків", - говорить член правління Промінвестбанку Владислав Кравець.

Позичальники, які погодилися піти на кредитні канікули або переглянули графік погашення боргу, за словами банкірів, в чорний список зараховані не будуть.

У бюро кредитних історій, для яких створення подібних баз є профільним заняттям, ініціативу банків щодо створення чорного списку боржників не підтримують і піддають критиці.

"Замість того щоб створювати такі клуби за інтересами та обмінюватися списками, потрібно переймати досвід цивілізованих країн і приєднатися до одного з п‘яти зареєстрованих бюро кредитних історій", - вважає директор Українського бюро кредитних історій Богдан Пшеничний.

З топ-20 банків в числі партнерів цього бюро всього п‘ять - ПриватБанк, УкрСиббанк, Сведбанк, ВТБ і ПУМБ.

У Міжнародного бюро кредитних історій таких партнерів всього чотири - Сведбанк, "Родовід Банк", ВТБ і ПУМБ.

Головна проблема, з якою зіткнуться банки-творці картотеки неплатників, на думку фахівців бюро, полягає в актуалізації даних зі списку та їх оновлення.

"У мене скепсис з приводу чорних списків, так як завжди виникне питання актуалізації інформації, процедури виведення з чорного списку компаній, які розрахувалися з банком, питання про право позичальника на оспорювання факту перебування в цьому списку і інші спірні питання", - відзначає Пшеничний.

Однак банкіри стверджують, що все під контролем.

"На даний момент це питання проробляється, шукаються методи створення картотеки, яка б не торкалася банківської таємниці і не порушувала чинне законодавство", - говорить Колесник.

За словами фінансистів, у них і в думках не було створювати конкурента бюро кредитних історій.

Список, складений банкірами, та інформація, яку збирають бюро, практично не перетинаються.

"Ми створюємо список з топ-10 бізнесменів-бенефіціарів, чиї компанії не обслуговують свої борги перед банками і всіляко намагаються ухилитися від сплати боргу. Це дуже значущі прізвища й досить великі борги, якими бюро не займаються", - стверджує член правління Промінвестбанку Владислав Кравець.

Банки створюють "чорний" список боржників


Новини Статті Аналітика
Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Банки можуть збільшити обсяги споживчого кредитування Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 13.07.2011_Market review
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 11.07.2011_PreMarket
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Територіальні  відмінності розвитку регіонів України та інструменти  їх регулювання Територіальні відмінності розвитку регіонів України та інструменти їх регулювання Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому Огляд ринку банківських депозитів в Україні в лютому
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Особливості нормативно-правового регулювання інноваційної інфраструктури в Україні та напрями його удосконалення Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий Місячний огляд фінансових ринків України - Лютий
У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ У банків росте заборгованість за кредитами рефінансування перед НБУ Перспективи формування національної інноваційної системи в Україні Перспективи формування національної інноваційної системи в Україні Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Перше, що потрібно зробити, щоб домогтися успіху - полюбити те, чим Ви займаєтеся.

Сестра Мері Лауретта
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті