Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 25 07:35 | London, Apr 25 05:35 | New York, Apr 25 01:35
Shanghai, Apr 25 13:35 | Tokyo, Apr 25 14:35 | Sydney, Apr 25 16:35

АУБ пропонує НБУ продовжити термін нарощення регулятивного капіталу банками

АУБ пропонує НБУ продовжити термін нарощення регулятивного капіталу банками
Рейтинг: 0
Голосів: 0
24 листопада 2010 в 14:30 - Роман Зайцев


АУБ пропонує НБУ продовжити термін нарощення регулятивного капіталу банками

Асоціація українських банків (АУБ) передала до Національного банку України пропозіції щодо регулювання діяльності банків ІІІ та ІV групи, відповідно до вимог постанови НБУ №273 та законопроекту № 0884. Про це повідомляє прес-служба асоціації.  В пропозиціях, зокрема, наголошується на необхідності продовження до 1 січня 2017 р. терміну нарощення регулятивного капіталу відповідно до вимог п.3 постанови правління НБУ від 9 червня 2010 р. №273 (у частині підвищення ліцензійних вимог до капіталу до 120-180-240 млн грн). В АУБ зазначають, що це надасть можливість невеликим банкам зберегти свою конкурентну позицію, продовжуючи виконувати операції, на які вони вже мають дозволи НБУ, зокрема - валютні операції. Крім того, запропонований перехідний період відповідає світовим підходам до вимог нарощення банківського капіталу. Так, угодою Базель ІІІ передбачається 8 річний термін для досягнення нових стандартів капіталу.

Також АУБ пропонує НБУ відмінити заборону банкам, які не мають капіталу у розмірі 120 млн грн, приймати депозити фізичних осіб понад обсяги, що склалися станом на 20 липня 2010 р. Така заборона веде до обмеження активних операцій банків, що по-суті входить у протиріччя з вимогою нарощення капіталу.

АУБ пропонує перейти від політики регулювання капіталу за абсолютним його розміром до практики контролю за дотриманням банками адекватності регулятивного капіталу з посиленням контролю на індивідуальній основі за діяльністю банку незалежно від його розміру.

Також в АУБ переконані, що задля збереження повноцінного функціонування національної банківської системи Нацбанк не повинен  наполягати на примусовому об‘єднанні комерційних банків ІІІ та ІV групи, тому що формальне об‘єднання малих банків не створить додаткового вільного капіталу для довгострокового кредитування економіки. Натомість значно зростають ризики діяльності новоствореного банку, у тому числі через можливі корпоративні конфлікти.

В АУБ пропонують внести зміни до частини 5 ст. 32 Закону України "Про банки і банківську діяльність", привівши її у відповідність до підходів європейського законодавства.

АУБ пропонує НБУ продовжити термін нарощення регулятивного капіталу банками


Новини Статті Аналітика
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів Огляд українських ринків за 09.03.2011. Падіння на фоні низьких об’ємів
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Інтелектуальний капітал, як наукові інновації Інтелектуальний капітал, як наукові інновації Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Проблеми створення та функціонування підприємств - мікроцивілізацій Проблеми створення та функціонування підприємств - мікроцивілізацій Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Роль інформаційно - комунікаційних технологій в діяльності промислово - фінансових груп Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Статутний капітал комерційного банку як джерело підвищення ліквідності банківської системи Огляд українських ринків за 10.01.2011. Початок корекції? Огляд українських ринків за 10.01.2011. Початок корекції?

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Усі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам"ятає.

Сент-Екзюпері
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
 
 
Створення сайту - Іннеті