Інвестиції.орг

Kyiv, Jul 23 07:16 | London, Jul 23 05:16 | New York, Jul 23 01:16
Shanghai, Jul 23 13:16 | Tokyo, Jul 23 14:16 | Sydney, Jul 23 16:16

Білорусія припинила імпорт українського пива

Білорусія припинила імпорт українського пива
17 січня 2011 в 12:07 - Роман Зайцев


Білорусія припинила імпорт українського пива

Білорусія припинила імпорт українського пива, через незгоду українських пивоварів підвищити відпускні ціни в середньому на 60% і усунути демпінг по відношенню до білоруських виробників.Таке підвищення цін, за словами учасників ринку, призвело б до зниження обсягу продажів українського пива в Білорусії на 70-80%, пише видання "Комерсант-Україна".

Як повідомив у минулий четвер начальник сектора пивоварної галузі концерну "Белгоспищепром" Євген Марьюшевіч, Білорусія припинила поставки пива з України. За його словами, це сталося через те, що українські постачальники відмовилися схвалити запропонований Білорусією рівень мінімальних цін на українське пиво. 21 грудня минулого року рада міністрів Білорусії ввела ліцензування імпорту пива з України. Ліцензії видаються міністерством торгівлі Білорусії за погодженням з концерном "Белгоспищепром" і при наявності укладеного між ним та українським постачальником договору про мінімальну ціну.

Зазначимо, уряд Білорусії висловлює побажання, щоб замість закордонного білоруси пили вітчизняне пиво, на що спрямована загальнодержавна кампанія так званого імпортозаміщення - заради збереження валюти і підтримки національного виробника.

Спочатку білоруська сторона запропонувала українським виробникам встановити мінімальну ціну в середньому на 30% вища за ту, за якою вони постачали пиво раніше. Але потім ціни було запропоновано збільшити на 60%, розповіла "Комерсант-Україна" гендиректор асоціації "Укрпиво" Галина Коренькова: "Українські пивовари категорично не згодні на таке підвищення, так як це зробить їхню продукцію в Білорусії неконкурентоспроможною".

Компанії мають намір домагатися зниження мінімальної ціни, повідомила Г.Коренькова. З цією метою вони звернулися за допомогою в Мінекономіки. Проте поки про конкретні шляхи вирішення проблеми говорити рано. Вони будуть вироблені після ретельного вивчення ситуації, що склалася, розповів заступник міністра економіки Валерій П'ятницький: "Білорусія не перебуває в СОТ, і впливати на неї можна тільки через двосторонні відносини між країнами".

"Збільшення ціни на рівень, пропонований" Белгоспіщепрома ", робить неможливим роботу компанії "Оболонь" на цьому ринку", - повідомили в компанії.

За словами гендиректора "Славутич" Carlsberg Group" Петра Чернишова, його компанія була б згодна на підвищення ціни на 10-15%. Втім, у компанії відзначають, що навіть у разі збільшення мінімальних цін на пиво в Білорусі на 60% (у роздріб ціна зросте не менш ніж на 80%) виробник продовжить роботу на ринку. "Але обсяги продажу нашої компанії можуть скоротитися на 70-80%", - говорять в "Славутич" Carlsberg Group".

Нагадаємо, вперше про намір ввести ліцензування поставок пива "Белгоспищепром" заявив у серпні минулого року. Тоді голова концерну Іван Данченко говорив, що за допомогою цього заходу країна розраховує добитися зниження частки імпортного пива з нинішніх 30% до 5% у загальному обсязі ринку (30 млн дал) до 2015 р.

У квітні минулого року "Белгоспищепром" ініціював антидемпінгове розслідування щодо поставок українського пива і встановив факти демпінгу, розповів Є.Марьюшевіч: "Українські постачальники викуповують цілі полки в магазинах і збивають ціни на білоруське пиво. Обсяг поставок з України з 2005 р. збільшився в 12 разів, тоді як з РФ він останні 3 роки не мінявся". За 11 місяців 2010 р. в Білорусію було імпортовано 12,9 млн дал пива, з них з Україною - 4,3 млн дал на $16,5 млн, повідомили в асоціації "Укрпиво".

Білорусія припинила імпорт українського пива


Новини Статті Аналітика
Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Україні прогнозують врожай зернових на рівні 44 млн т. Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Вплив інновацій на попит і пропозицію енергоресурсів Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ
В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві В Україні набрав чинності закон про спрощення дозвільних процедур в будівництві Глобалізація світових логістичних систем Глобалізація світових логістичних систем Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України
Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Посол Німеччини каже, що вступ України до Митного союзу закриє їй двері у ЗВТ Пріоритети формування національної інноваційної інфраструктури Пріоритети формування національної інноваційної інфраструктури Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання Огляд українських ринків за 23.03.2011. Несміливе зростання
Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. Дефіцит держбюджету України за січень-квітень склав 4 млрд грн. "ОАК-Антонов" можуть передати виробничі активи авіабудівних підприємств Росії та Україні Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають Огляд українських ринків за 21.03.2011. Ринки впевнено зростають
Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Ціни на пальне в Україні зупинили ріст Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Білоруські компанії мігрують в Росію і Україну Тижневий огляд фінансових ринків України Тижневий огляд фінансових ринків України

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Хто кладе гроші в банк, не повинен забувати, що він просто пасажир, а кермо в руках у банку.

В.Швебель
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті