Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 26 06:06 | London, Mar 26 04:06 | New York, Mar 26 00:06
Shanghai, Mar 26 12:06 | Tokyo, Mar 26 13:06 | Sydney, Mar 26 15:06

Фонди прямих інвестицій мають шанс реабілітуватися

Фонди прямих інвестицій мають шанс реабілітуватися




28 вересня 2010 в 14:48 - Уляна Роїк


Фонди прямих інвестицій мають шанс реабілітуватися

Теоретично інвестиції в непублічні компанії (private equity) повинні приносити більший дохід, ніж інвестиції в торговані інструменти, наприклад акції.  



По-перше, компанії стають публічними, досягнувши високого рівня зрілості (виключення на зразок пірамід і венчурів в період «високої моди» не в рахунок). Публічним інвесторам дістається акція на вильоті. За півроку після IPO 80% вартості акцій компаній показують гірше зростання, ніж ринок.

По-друге, ринок паперів, що торгуються платить високу данину брокерам. Комісії за операції, за управління, спреди та інше осідають у банках. Ціна питання - від одиниць до десятків відсотків від вартості портфелів на рік. Нарешті, інформація про торгову біржу відкрита, попит на неї показують безліч інвесторів, і в ціни немає потенційного «апсайд», пов’язаного із збільшенням кола інвесторів і потоку інформації.

Інвестиції в private equity недоступні більшості інвесторів безпосередньо. Тут потрібно вміти аналізувати безліч компаній і домовлятися про угоди з власниками. Для цього потрібні професійні менеджери. З 1980-х років число таких посередників зростає експоненціально. Численні PE-керуючі тільки за нульові роки зібрали близько $ 2 трлн. До кризи 2008 року індустрія підійшла з $ 2,5 трлн, близько $ 1 трлн не було проінвестовано.

А ось тут починається практика. Середній дохід PE-фондів в 1992-2009 роках склав ... 2,6% річних. Цей результат нижче, ніж у фондів ліквідних акцій (+7,5%) і навіть ніж у держоблігацій США (+3,5%).

Інвестори, звичайно, самі винуваті. Вони роздавали гроші всім підряд - серед PE-менеджерів відзначилися випускники MBA без досвіду роботи, інвестбанкіри середньої руки, аналітики, а також журналісти, артисти і спортсмени. Приплив грошей йшов на гребені циклу, коли активи були дорогі, а криза близький. Дешевизна грошей у поєднанні з дорожнечею активів спонукала більшість фондів використати кредитний важіль. У кризу вони не змогли обслуговувати борг.

Але навіть у досвідчених і чесних менеджерів не все було в порядку. Як правило, фонди не формулювали ніякої концепції, а прагнули купувати все недооцінені компанії. Менеджери не могли бути фахівцями в усіх галузях і звичайно не були фахівцями в жодній. Вони самі визначали чисельність співробітників, і жадібність брала гору: команди гранично скорочувалися, не залишаючи шансів на якісну експертизу. Як наслідок - нерозуміння прихованих проблем, нездатність вести діалог з керівництвом компаній та іншими акціонерами.

На ринку домінувала помилкова логіка buy bad, create good, що виходить з впевненості в тому, що менеджери фонду зможуть перебудувати підприємство і керувати ним краще, ніж його творці або галузеві менеджери. Основною ідеєю було придбання контрольних пакетів, що означало відсторонення існуючих акціонерів. Це не тільки погіршувало якість управління, але і формувало негативний природний відбір - PE-фонди купували тільки ті компанії, з яких акціонери хотіли вискочити.

І все ж на сьогодні, на думку аналітиків журналу Forbes, найкращий час для PE за останні 30 років. Перенасичення ринку грошима веде до дорожнечі торгованих активів і низьким процентним ставкам, але перетікання коштів у неторгівельну область ще не почалося. Ліквідні ринки скорреліровані - неможливо побудувати диверсифіковані портфелі. Вікно можливостей на ліквідних ринках дуже вузьке.

Яку ідеальну стратегію радить для PE журнал Forbes?

Інвестування необхідно починати в 2010-2012 роках. Приватні компанії будуть рости в ціні швидше публічних, у 2014-2016 роках можливості IPO будуть дуже широкими.

Кожен фонд має будуватися навколо конкретної ідеї. Менеджерами фонду повинні бути кращі в світі індустріальні команди, а не сейлз або банкіри. Такі команди навіть необов’язково «включати» на 100% - вони можуть керувати фондом паралельно з іншими проектами.

Варто купувати міноритарні пакети, зберігаючи існуючих акціонерів та менеджмент - причому інвестиції треба робити не в погані компанії, а лише на лідерів ринку. Входити слід в компанії і ситуації, що передбачають вихід протягом двох-трьох років - з орієнтацією на IPO або продаж стратегу. П’яти-шестирічні плани ненадійні: світ надто швидко змінюється!

У таких фондах інвестори повинні дуже добре заробити. У минулому циклі 5% лідерів ринку приносили клієнтам понад 50% річних! Звичайно, і в новому циклі на п’ять розумно структурованих фондів знайдеться 95, які повторюють помилки минулого.

 

Фонди прямих інвестицій мають шанс реабілітуватися


Новини Статті Аналітика
Провідний виробник акумуляторів в Україні встановив ціну акцій у ході IPO Провідний виробник акумуляторів в Україні встановив ціну акцій у ході IPO 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Іспанія вийде на IPO в рамках загальної програми приватизації для скорочення дефіциту бюджету Іспанія вийде на IPO в рамках загальної програми приватизації для скорочення дефіциту бюджету Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Яндекс" на IPO за день подорожчав на 40% Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу Панама - один з найпривабливіших офшорних центрів світу I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Yandex підтвердив ціну розміщення 25 доларів за акцію в рамках IPO на біржі Nasdaq Yandex підтвердив ціну розміщення 25 доларів за акцію в рамках IPO на біржі Nasdaq Венчурний капітал як джерело інноваційних процесів в системі безпеки підприємництва Венчурний капітал як джерело інноваційних процесів в системі безпеки підприємництва I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо Ти не твориш свою реальність, то реальність створює Тебе!

Народна мудрість
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті