Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 25 04:59 | London, Apr 25 02:59 | New York, Apr 24 22:59
Shanghai, Apr 25 10:59 | Tokyo, Apr 25 11:59 | Sydney, Apr 25 13:59

Валютний ринок України після рішення Федеральної резервної системи США

Валютний ринок України після рішення Федеральної резервної системи США
Рейтинг: 0
Голосів: 0




5 листопада 2010 в 17:48 - Уляна Роїк


Валютний ринок України після рішення Федеральної резервної системи США

Федеральна резервна система (ФРС) США вдалася до нових заходів для прискорення відновлення виробництва і зайнятості в країні, тому що колишні темпи, на думку регулятора, є дуже повільними. Основна мета - продовжити зниження вартості запозичень для споживачів і компаній, які як і раніше відчувають наслідки найважчої рецесії з часів Великої депресії. Для цього американський центробанк вирішив додатково викуповувати довгострокові державні облігації з ринку на $75 млрд. на місяць до кінця II кварталу 2011року. Загальний обсяг програми - $600 млрд.  



 Між тим, експерти прогнозували вливання на $1-2 трлн.

Введення в дію друкарського верстата США, який "відпрацює" таку кругленьку суму, природно, не може не позначитися на курсі долара, який в очікування рішення ФРС тільки за вересень-жовтень подешевшав у відношенні своїх конкурентів на 10%. За прогнозами аналітиків, зниження "зеленого" буде продовжуватися декілька років до 20%.

Тепер важливо з‘ясувати, що чекає український валютний ринок, тенденції якого часто йдуть врозріз з світовими.

Головне питання - рішення ФРС спровокує зростання курсу на внутрішньому ринку до 9 грн. / дол.?

Наймовірніше, що заходи ФРС на курс гривня/долар істотно не вплинуть. По-перше, емісія "зеленого" буде нарощувати темпи поступово, тому можна говорити про середньостроковому періоді девальвації нацвалюти США. По-друге, український ринок займає надто малу нішу світового ринку, щоб на ньому особливо сильно відбилися американські "нововведення".

Що буде з євро?

Проведений на міжнародному ринку курс євро $1,4 враховує очікувану емісію в США. Не виключено, що долар зможе зміцнитися під впливом рішення ФРС, тому що прогнози експертів щодо вливання коштів на американський ринок були значно вищими. У цілому, курс євро буде дрейфувати біля позначки $1,46 до кінця року. У цьому випадку євро на українському ринку буде на рівні 11,6 грн. Швидкість "пересування" багато в чому залежить від рішення Центробанку ЄС по процентних ставках, яке буде прийнято на засіданні 4 листопада. Якщо європейський регулятор підвищить ставки, то різкої девальвації долара не буде, навпаки "зелений" захлинеться в емісії.

Між тим, в Україні долар на міжбанку з перших чисел листопада продовжує зростання. Може, почався процес девальвації гривні, який обіцяли експерти після виборів?

НБУ 2 листопада вийшов на міжбанк з продажем валюти за курсом 7,95 грн. проти 7,948 грн. 28 жовтня. Ринок миттєво відреагував курсом 7,96 грн. Мабуть, цей незначний ріст викликаний традиційної скуповуванням валюти "Нафтогазом" для розрахунків за російський газ. Явних причин для девальвації гривні немає - за підсумками жовтня 2010 року спостерігалося перевищення пропозиції над попитом.

Курс долара може обвалитися, якщо МВФ не виділить Україні черговий транш?

Найімовірніше, МВФ не буде занадто принциповим і погодиться на надання чергової порції "допомоги" Україні. Головна вимога - зниження офіційного дефіциту держбюджету - Україна виконала. Старі борги з ПДВ реструктуризовані шляхом випуску держоблігацій. Правда, накопичилися нові борги з цього податку, але і з ними можна буде впоратися тим самим шляхом. Кабмін збільшив статутний фонд "Нафтогазу" на 7,4 млрд. грн., в черговий раз за рахунок державних цінних паперів. Але при цьому формально вирішив проблему дефіциту балансу НАК. Залишається проблематичним дефіцит Пенсійного фонду, а також питання підвищення пенсійного віку для жінок. Але, як заявила влада, вона знайшла компромісне рішення і їй є що запропонувати Фонду. Тому ситуація з траншем, мабуть, вирішиться без особливих проблем.

В Україні держборг досяг критичного рівня, це може вкрай негативно позначитися на валютному ринку?

Згідно з даними МВФ, держборг України, у тому числі гарантований урядом, складає більше 404 млрд. грн., або $51 млрд. Частка зовнішнього боргу в його структурі - більше 56%. З урахуванням можливого зростання ВВП цього року аналітики очікують, що держборг буде на рівні 29% ВВП (у 2009 році - 24,9% ВВП). До Нового року Кабміну необхідно буде погасити кредити і виплатити відсотки по закордонних позиках на суму понад $2,6 млрд. Але це - некритична цифра, якщо врахувати, що золотовалютні резерви України становлять майже $35 млрд. і ще $1,4 млрд. країна отримає від МВФ вже в цьому місяці. Інша справа, що подорожчає обслуговування боргу, що однозначно призведе до зростання фіскального тиску на економіку. Саме це може вплинути на валютний ринок. Але все буде проходити поступово, різких змін курсу найближчим часом не буде. Проблема держборгу посилюється тією обставиною, що для його здешевлення, в т.ч. витрат з обслуговування, вигідно якомога більше ревальвувати національну валюту. Але категорично проти виступають експортери. Швидше за все, НБУ віддасть перевагу відносній стабільності, щоб не розкручувати конфлікт.

Висновок напрошується один - Нацбанк буде до кінця року продовжувати політику фіксованого валютного курсу, значних коливань на ринку не буде. Основний орієнтир на найближчу перспективу - 8,0 грн./дол.

За матеріалами УНІАН.
 

Валютний ринок України після рішення Федеральної резервної системи США


Новини Статті Аналітика
Російський суд заарештував усі кошти найбільшого банку США у РФ Російський суд заарештував усі кошти найбільшого банку США у РФ Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Туреччина рекордно наростила імпорт нафти з Росії - ЗМІ Туреччина рекордно наростила імпорт нафти з Росії - ЗМІ Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
В SCM відзвітували про побудування 80 км фортифікацій на фронті В SCM відзвітували про побудування 80 км фортифікацій на фронті Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Мінекономіки анонсувало наступний транш від ЄС Мінекономіки анонсувало наступний транш від ЄС У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Прибуток Tesla зменшився на 55% Прибуток Tesla зменшився на 55% Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті