Інвестиції.орг

Kyiv, Aug 18 12:22 | London, Aug 18 10:22 | New York, Aug 18 06:22
Shanghai, Aug 18 18:22 | Tokyo, Aug 18 19:22 | Sydney, Aug 18 21:22

Способи заробітку на ринку цінних паперів

Способи заробітку на ринку цінних паперів
17 листопада 2010 в 18:29 - Уляна Роїк


Способи заробітку на ринку цінних паперів

Багато хто з інвесторів намагаються працювати на фондовому ринку самостійно і починають шукати інформацію: читають книги, форуми, сайти відповідного змісту і перше, про що вони дізнаються - це історія дуже багатих людей, яким купівля і продаж акцій на фондовому ринку досить швидко принесла просто фантастичні капітали. Дійсно, література просто рясніє історіями неймовірного успіху людей, які прийшли грати на біржі й зуміли сколотити фантастичні капітали на фондовому ринку. Імена Джорджа Сороса, Джесса Лівермора, які заробили на біржових спекуляціях 1000 % на рік, відомі сьогодні не тільки вузькому колу професіоналів, це імена світового масштабу.

Ще більше лоскочуть нерви історії втрачених капіталів, наприклад, крах найстарішого з банків - банку Берінгс, який розорився через спекуляції одного зі своїх трейдерів. Або добревідомий фонд LTCM, крах якого відбувся в 1998 році, при тому, що керували цим фондом Нобелівські лауреати. Важко сказати, які історії: фантастичних багатств або жахливих руйнувань справляють найбільше враження. Проте факт залишається фактом: все більше і більше людей у всьому світі вирішують спробувати грати на біржі і заробити хороші гроші.

Щоб краще зрозуміти, яким чином торгівля акціями дозволяє заробити, звернемося знову-таки до ПІФів і розглянемо, якими стратегіями вони користуються. Насправді все дуже просто: оскільки діяльність ПІФів досить жорстко регламентована законодавством, то і стратегія виходить нескладною. Суть її в тому, що керуючий фондом набуває перспективний, з його точки зору, пакет акцій і тримає його якийсь час у портфелі. При цьому частка одного виду акцій повинна становити не більше 10-20% від вартості портфеля. Прибутковість за такої стратегії виходить досить обмеженою: якщо ринок зростає, то зростає і портфель, якщо ринок падає, то й портфель також відповідно падає. Однак і втрати будуть не катастрофічними, поки що в історії біржової торгівлі не було падінь ринку акцій, допустимо, відсотків на 90.

Більшість інвесторів не знає про те, що на ринку можна заробляти не тільки в періоди зростання, але і в періоди падіння. У цій статті ми розглянемо ряд стратегій, які, якраз і допомагають трейдеру заробити на ринку під час падіння.

Перша стратегія, з якою знайомі більшість досвідчених інвесторів - це "короткі продажі". Суть стратегії полягає в тому, що Ви, припускаючи падіння ціни, продаєте її дорого, а після того як вона впала, відкуповуються її дешевше. Давайте розглянемо її суть на побутових прикладах, але на початку, для зв‘язки слів, наведемо приклад про те, як заробляти на зростанні.

Приклад 1: Як заробляти на зростанні

Припустимо, Ви вирішили зайнятися торгівлею помідорами у дворі свого будинку. Ви їсте на оптову базу і купуєте там помідори оптом по 1,00 грн. Привозите їх до себе у двір і продаєте по 1,50 грн. Ваш прибуток = 1,50 грн - 1,00 грн - накладні витрати. Такий "бізнес" всім близький і зрозумілий.

Тепер перейдемо власне до "коротких продажах" у побуті.

Приклад 2: Займаємо помідори у сусіда

Уявіть ситуацію, коли у Вас закінчилися помідори, а всі бази саме сьогодні закриті на переоблік. Як не втратити час і заробити? Припустимо, Ваш сусід теж торгує помідорами в сусідньому дворі, і Ви знаєте, що у нього є помідори, але сьогодні у нього День народження і він не буде продавати помідори весь тиждень. Ви займаєте в нього помідори і продаєте їх по 1,50 грн. Коли база відкриється, ви купуєте додаткову кількість помідорів по 1,00 грн, яке зайняли у сусіда і віддаєте їх йому.

Таким чином, ви стали більш досвідченим трейдером і навіть такий факт, що бази закриті (ринок іде вниз) не завадила вам заробити!

Але що ж робити, коли бази закриті, а у сусіда немає помідорів чи приводу не торгувати!?!

Приклад 3: Як продавати помідори "коротко" якщо у сусіда їх теж немає

Припустимо, Ви вже кілька років торгуєте помідорами на одному і тому ж місці (у вас у дворі) і всі Вас знають і довіряють Вам, тому що у Вас завжди помідори свіжі і дешевші ніж у сусіда. І ось настав той гіркий момент, коли бази закриті, і в сусіда помідорів теж немає. Ваш сусід вирішує взяти відпустку, оскільки торгівля зупинилася, але Ви застосуєте стратегію "коротких продажів" і ... купуєте рупор!

І ось Ви стоїте вже не в дворі, а на зупинці тролейбуса з порожніми ящиками від помідорів і кричите в рупор: "Помідори! Свіжі помідори! Підходь! Купуй!" Всі люди в подиві але зацікавлені підходять, бо не розуміють чого це Ви кричите, а помідорів то немає! А Ви їм і говорите, що привезете помідори завтра з доставкою прямо додому! Люди здивовані ще ніхто і ніколи не привозив їм помідори на будинок і починають замовляти помідори навіть ті, кому вони не потрібні! Таким чином, Ви збираєте гроші і записуєте адреси, за якими необхідно привезти помідори! А завтра коли база відкрилася, Ви їдете за помідорами і доставляєте їх покупцям. Є тільки одна проблема: після відкриття бази ціни на помідори можуть піднятися і Ви будете змушені купувати їх у збиток. Але це тільки півбіди уявіть, що буде, якщо база не відкриється?!

Один читач скаже: "з помідорами все ясно, але до чого тут фондовий ринок", інший: "у нас коротко грати не можливо".

Давайте по порядку:

Коли ринок йде вгору: Ви купуєте Азовсталь, по 1,00 грн, а потім продаєте її по 1,50 грн. Тут все ясно і зрозуміло, є ризик того, що акції подешевшають і вам доведеться продавати їх, фіксуючи збитки.

Коли ринок йде вниз: Ви займаєте акції Азовсталі (наприклад, у брокера) продаєте їх по 1,50 грн. потім купуєте їх на ринку по 1,00 грн і віддаєте брокеру. Тут є одна велика проблема, наші брокери поки не готові займати акції, а в майбутньому у них цих акцій може просто не виявитися. Наприклад, якщо всі клієнти в один і той же момент захочуть зайняти Азовсталь, та ще й на падаючому ринку, усім може просто не вистачити.

Якщо у Вас є можливість продати акції з відкладеним постачанням, то за період між продажем і постачанням можна спробувати відкупити папери дешевше і з більш швидкою поставкою. Тут є ризик того, що Вам не поставлять папери вчасно, відповідно і Ви не зможете виконати Ваші зобов‘язання. Наші брокери поки не готові йти на такі ризики.

 

Способи заробітку на ринку цінних паперів


Новини Статті Аналітика
Рада Асоціації Рада Асоціації "Фондове партнерство" звернулась до ДКЦПФР з проханням відновити обіг цінних паперів 12 емітентів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи "Донецьксталь" Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Деякі поради інвестору Деякі поради інвестору УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Ніколи ніколи ніколи ніколи не здавайся.

Уїнстон Черчілль
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті