Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 04 12:34 | London, Dec 04 10:34 | New York, Dec 04 06:34
Shanghai, Dec 04 18:34 | Tokyo, Dec 04 19:34 | Sydney, Dec 04 21:34

Перші кроки Інтернет-трейдера

Перші кроки Інтернет-трейдера

Пару років тому в нашій країні з’явилася нова можливість для вкладання коштів. Стало доступним придбання акцій вітчизняних підприємств через Інтернет. Послуга називається Інтернет-трейдинг, надала її "Українська біржа" спільно з десятком брокерів. Оперативність здійснення угоди, надійність технології і географічна незалежність підкуповує людей, що йдуть в ногу з часом. Не залишився байдужим до нової "теми" і автор статті.Ніякими спеціальними знаннями на той момент не володів, але треба було з чогось починати. Я пішов по книжкових магазинах у пошуках знань - літератури по ринках. Обійшов три-чотири книжкових супермаркети і, на свій подив, виявив убогість пропозиції щодо теми, яка мене зацікавила. Пара видань від західних авторів за позахмарними цінами і стільки ж від наших, за ціною, мабуть, розрахованої на співвітчизників. Все інше можна замовити, але терміни виконання мені не озвучили. З почуття патріотизму взяв підручники наших авторів і почав гризти граніт науки. Матеріал співвітчизники виклали сухо, нудно і якось по-науковому, немов у підручнику з вищої математики. Гризти було складно, доводилося прямо з книгою в руках виставляти індикатори технічного аналізу в торговій платформі. Поєднувати теорію і практику під час навчання дуже зручно, і предмет сприймається легше, і помилки запам‘ятовуються яскравіше. Пізніше, прийшло розуміння, що за "високою ціною" на книги західних авторів, приховано літературне викладення складного матеріалу, тому "західників" я завантажив з файлообмінника в Інтернеті. Дешево і сердито, але зате по-нашому.

Моя "школа трейдингу" проходила в бойовому режимі на власному торговому рахунку з мінімальним депозитом, в п‘ять тисяч гривень. Чому так? Відповідь проста, я більше практик, ніж теоретик. А як же "демо" рахунок, заперечите ви, адже можна навчитися, не ризикуючи реальної гривнею... Так, можна, але це схоже з навчанням цілуватися на помідорах. Поцілунок є, а коліна не підкосилися. Іншими словами, тренуючись на "демо" рахунку ви не відчуєте ринку.

Інше важливе питання, з яким стикається кожен приватний інвестор - вибір брокера. Завдання, треба відзначити, непросте і суто індивідуальне. Мої вимоги такі: можливість торгувати з мінімальним депозитом, найпопулярніша в СНД платформа "Quik", лояльні комісії, якість навчальних семінарів.

Зупинюся докладніше. Дуже важливо, щоб брокер оперативно реагував на ваші розпорядження, безперебійно працювали сервера і виставлялися заявки, чітко був налаштований документообіг. Цього можна досягти тільки при впровадженні в роботу останніх IT розробок. Наприклад, багато брокерів перейшли на електронний документообіг, використовуючи аналог власноручного підпису, при подачі заявок купівлі-продажу активів з торгівельної платформи "Quik" і для оформлення супровідної документації.

Цікавий факт, що при опитуванні мною п‘яти приватних інвесторів, що обслуговуються в компаніях-лідерах, думки про обслуговування були настільки поширеними, що це викликало здивування. Розібравшись, я зрозумів причину: ставлення до вас залежить від суми вашого депозиту. Чого немає, наприклад, в компаніях не претендують, на перші позиції в рейтингах. Володіючи меншою популярністю, брокер, перш за все орієнтований на Клієнта, з внутрішнього ринку. Працюючи в умовах жорсткої конкуренції, брокер прагне забезпечити свого інвестора максимально якісним сервісом. Надаючи найбільш повний пакет послуг в одному місці, таке "all inclusive" від брокера: фундаментальну та технічну аналітику, оформлення посиленого електронно-цифрового підпису (аналог власноручного підпису, юридично значимий) лояльна оплата за торговельну платформу чи зовсім її відсутність, навчальні семінари та вебінари.
 
Трейдер - аналітик компанії "Gainsfort online" Віталій Булинін поділився деякими секретами відбору брокера з технічної точки зору.

Як вибрати брокера, якщо я торгую за допомогою торгового робота?

"У першу чергу варто уважно прочитати договір, при відкритті рахунку. Іноді там бувають описані досить цікаві параметри, наприклад: мінімальний час відкритої позиції 120 секунд. Або щось подібне. Само собою це значно знизить ефективність роботи скальпуючого робота (зазвичай роботи завжди Скальпери )".

Як перевірити технічну відмовостійкість роботи брокера?

"Краще за все спочатку перевірити на тестовому доступі, а потім мінімальною сумою на "бойовому". Але хочу попередити, про один нюанс, умови роботи брокера на тестовому доступі, і на реальному, зазвичай разюче відрізняються. На реальному, вони гірше", - вважає Віталій Булинін.

Тепер коротко про програмне забезпечення, представленому на ринку. В Україні з великої розмаїтості торговельних платформ прижилися тільки дві: Quik і SmartTrade. Дані програмні комплекси розроблені в Росії, тому повністю адаптовані під російськомовну аудиторію. Більшість онлайн-брокерів як Росії, так і України, пропонують для роботи різні модифікації Quik: Work Station, Web-Quik, Pocket-Quik. Обидві торговельні системи надають своїм користувачам можливість роботи зручним для них способом: через стаціонарне ПО комп‘ютера, Інтернет-браузер або ж за допомогою програми для КПК. Відзначу, що найбільший функціонал, представлений в ПЗ для комп‘ютера. А web-версія хоч і дозволяє виставляти заявки та укладати угоди в онлайні, володіє урізаним функціоналом. Проводити технічний аналіз інструментів у web-версії ви не зможете через відсутність технічних індикаторів. Приблизно та ж картина з мобільною версією для КПК. Інструменти технічного аналізу в ній хоч і доступні, але функціональних можливостей все ж таки на порядок менше. Наприклад, ви не зможете, експортувати / імпортувати дані або підключати торгових роботів. Але, незважаючи на велику кількість недоліків Web і Pocket-версій платформ, вони все ж таки дуже популярні, зважаючи на їх мобільність в порівнянні з програмним забезпеченням для комп‘ютера. Наявність всіх трьох платформ дає спекулянтові можливість бути максимально гнучким і вести торгівлю незалежно від навколишнього оточення. Наприклад, перебуваючи вдома ввечері, ви можете використовувати всі можливості "Робочої станції" для проведення технічного аналізу. На наступний день віддавати накази на покупку / продаж активів хоч з Інтернет-кафе в аеропорту через браузерні рішення. Або ж використовувати КПК, якщо ви співробітник закритого типу установи, наприклад банку, і зазнаєте труднощів з доступом на зовнішні ресурси. Як то кажуть: "Де наша не пропадала?", Був би Інтернет.

Так як програми вже давно представлені на ринку і їх використовує армія трейдерів з усього пострадянського простору, ніяких проблем в експлуатації на собі не відчув. Завантажив, розпакував, встановив, налаштував... і торгую на здоров‘я, періодично зберігаючись і оновлюючись. Нічого нового і складного, все як всюди.

Всі складності торгівлі на біржі не в "складному ВО" чи труднощах фундаментального і технічного аналізів. Складність, насамперед у виробленні власного системного підходу і 100% слідуванні йому. Відомий вислів Юлія Цезаря: "Прийшов, побачив, переміг" актуальний і до цього дня у повсякденному житті, але якщо ви будете настільки самовпевнені на ринку, неминуче зазнаєте фіаско. Чому так? Відповідь проста: ринок завжди правий!

Ось перелік "моїх" правил для торгівлі ф‘ючерсними контрактами на індекс українських акцій, терміновій секції "Української біржі". Дані правила в тій чи іншій формі описані у всіх книгах по Інтернет-трейдингу, але чомусь, більшість початківців (і не дуже) трейдерів ними нехтують або зовсім ігнорують:

1.) Вхід в позицію тільки в тренд на більшому таймфреймі (при торгівлі на 15 хвилинних графіках, дивимося на денному).
2.) Завжди "короткий" стоп, з урахуванням прослизання і спреда 4-8 пунктів.
3.) Перенесення стопа в беззбиткову зону.
4.) При виході з позиції (не важливо, з якої причини) більше сьогодні не торгую.
5.) Точка входу: мінімум 4 індикатори з 5 повинні вказати на вхід.
6.) Не працюю на флеті (намагаюся, в усякому разі).
7.) Якщо не впевнений у своєму настрої, не вмикаю термінал, щоб не було спокуси робити помилки і втрачати гроші.

Нічого складного, на перший погляд, правда? Чому ж із сотні трейдерів, тільки десяток-другий заробляють на постійній основі? Можливо, корінь зла таїться глибоко в підсвідомості: "Я прийшов на ринок заробляти і не готовий діяти при втратах". Завдання № 1: не навчитися "заробляти", а навчитися "не втрачати". У цьому випадку ви знайдете свій прибуток.
 
Олександр Чумак

Перші кроки Інтернет-трейдера


Новини Статті Аналітика
Пройшла сертифікацію Програма TSLab компанії Пройшла сертифікацію Програма TSLab компанії "Лабораторія Торгових Систем" Розвиток ринку деривативів як інструменту перерозподілу оборотного капіталу Розвиток ринку деривативів як інструменту перерозподілу оборотного капіталу Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ Огляд вітчизняного фондового ринку за 06.05.2011 від ІГ Сократ
"Центренерго" позичить 650 мільйонів в Ощадбанку Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Premarket від інтернет-брокера iTrader Premarket від інтернет-брокера iTrader
"Дніпрообленерго" у січні-березні отримало 25,6 млн. грн. чистого прибутку Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Підсумки торгового дня від інтернет-брокера iTrader Підсумки торгового дня від інтернет-брокера iTrader
Приватизовані обленерго змусять купувати українське вугілля Приватизовані обленерго змусять купувати українське вугілля Фондові біржі в інноваційній моделі розвитку економіки України Фондові біржі в інноваційній моделі розвитку економіки України Premarket від інтернет-брокера iTrader Premarket від інтернет-брокера iTrader
ФДМУ хоче виручити 6 мільярдів гривень від продажу 11 обленерго ФДМУ хоче виручити 6 мільярдів гривень від продажу 11 обленерго НБУ лібералізує валютний ринок НБУ лібералізує валютний ринок Premarket від інтернет-брокера iTrader Premarket від інтернет-брокера iTrader

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо ти купуєш те, що тобі не потрібно, то незабаром будеш продавати те, що тобі необхідно.

Б.Франклін.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті