Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 16 23:07 | London, Apr 16 21:07 | New York, Apr 16 17:07
Shanghai, Apr 17 05:07 | Tokyo, Apr 17 06:07 | Sydney, Apr 17 08:07

Інвестиції в закордонні активи в українських умовах



28 жовтня 2010 в 15:49 - Уляна Роїк


Інвестиції в закордонні активи в українських умовах

Інвестування в закордонні активи справа непроста, і не кожному приватному інвесторові під силу. Для цього потрібні не тільки гроші, але й знання закордонних фінансів, час і досвід інвестування. Але головна проблема - навіть не в цьому. Головне, здійснюючи такі інвестиції, ... не потрапити у в’язницю.  



Громадянин України може стати власником іноземних цінних паперів за двома умовними способами, один з яких законний, а другий "простий".

За законом

Якщо Ви хочете зробити все по-чесному, то наберіться терпіння і приступайте до вивчення української "нормативки". Купувати іноземні папери на західних біржах зовсім нескладно, в цьому Вам з задоволенням допоможуть численні місцеві брокери. Проблема полягає в іншому: для покупки іноземних активів потрібно отримати індивідуальну ліцензію Національного банку на виведення валюти з країни.

Щоб отримати таку ліцензію, Вам доведеться подати у центробанк зовсім "небагато" документів: оригінали або нотаріально завірені копії договорів, які є підставою для інвестування, нотаріальну копію документа про реєстрацію об‘єкта інвестиції за кордоном і його установчі документи, а також документ, що підтверджує оплату самої ліцензії.

Після цього НБУ і Управління по боротьбі з економічною злочинністю протягом 25 днів перевірятимуть і вирішуватимуть чи інвестувати Вам за кордон чи ні. Якщо з документами все гаразд - вперед за акціями. Якщо ж ціна паперів за 25 днів, поки НБУ і УБЕЗ роздумували, змінилася (а, швидше за все, так воно і буде) і Ви передумали купувати ці акції і хотіли б інвестувати в інші папери, ласкаво просимо в Нацбанк за новою індивідуальною ліцензією.

За другим легальним способом Вам потрібно інвестувати за кордон досить велику суму, щонайменше $ 500 тис. " Якщо сума значна можна подумати про створення венчурного фонду в Україні і потім отримати дозвіл на інвестування його активів в закордонні цінні папери", - пояснює представник консалтингової компанії Nexus. Щоправда, задоволення це зовсім не з дешевих - витрати на створення і реєстрацію фонду можуть скласти $ 20 тис., а щомісячне обслуговування - ще мінімум $ 1-2 тис.

Офшор або "чесне слово"

Другу групу варіантів можна охарактеризувати як "майже" законні. Перший - це торгівля акціями через офшорну компанію. Створення компанії в іноземній юрисдикції дозволяє без обмежень від її імені купувати папери на різних зарубіжних біржах. Але необхідно дивитися, щоб витрати на створення і обслуговування компанії ($ 1,5-5 тис. на рік), а також витрати на банківські трансакції (1-3% від суми) не перевищували бажаний прибуток.

У даному випадку основна проблема, з якою може зустрітись вітчизняний інвестор - переказ грошей з України на рахунки іноземних банків.

У неофіційних розмовах фондовики зізнаються, що всі інвесткомпанії з першої десятки мають чітко налагоджений механізм купівлі паперів на закордонних майданчиках. "Формально ми не можемо інвестувати гроші клієнта в іноземні цінні папери, тому ми купуємо акції, які його цікавлять "на себе", використовуючи власні афілійовані компанії в офшорних зонах", - говорить високопоставлений співробітник однієї з інвесткомпаній.

За цим способом інвестування найголовнішою є довіра між клієнтом і інвестбанкірами, через те, що насправді, єдине, що захищає вкладення - це джентльменська угода між ними. Вартість таких послуг зазвичай суто індивідуальна.

Незважаючи на безліч перешкод для інвестування в закордонні активи, українці від цього не відмовляються. Так, в 2009 році попит з боку українських інвесторів на суверенні євробонди зріс. За словами учасників ринку, асортимент вкладень клієнтів був різним: від $ 10-20 тис. до декількох мільйонів. Кажуть, щасливчики українські інвестори зуміли заробити в минулому році більше 200%.

 

Інвестиції в закордонні активи в українських умовах


Новини Статті Аналітика
Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 31 травня збільшився на 182 млн грн. Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів Дефіцит поточного рахунку НБУ у квітні 2011 р. скоротився до 293 млн доларів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Загальний обсяг нових кредитів у квітні зменшився до 110 млрд грн. Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Залишок коштів на коррахунках банків України на 30 травня зменшився на 782 млн грн. Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Покажіть мені успішний бізнес, і я покажу Вам реалізоване з ентузіазмом сміливе рішення.

Пітер Друкер
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті