Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 04 11:00 | London, Dec 04 09:00 | New York, Dec 04 05:00
Shanghai, Dec 04 17:00 | Tokyo, Dec 04 18:00 | Sydney, Dec 04 20:00

Біржа Перспектива торгуватиме ф’ючерсами на курс гривні до інших валют

Біржа Перспектива торгуватиме ф’ючерсами на курс гривні до інших валют
28 лютого 2011 в 15:40 - Роман Зайцев


Біржа Перспектива торгуватиме ф’ючерсами на курс гривні до інших валют

Біржа Перспектива має намір почати торгівлю ф’ючерсами на офіційний курс гривні до долара, євро та російського рубля, пише газета КоммерсантЪ-Украина в статті "Торговцы запасутся валютой впрок".Учасники ринку сподіваються, що нові інструменти допоможуть у хеджуванні валютних ризиків кредитних установ та їх клієнтів. Однак прив‘язка ф‘ючерсів до офіційних курсів валют Нацбанку не завжди зможе нівелювати курсові ризики.

Як повідомили КоммерсантЪ-Украина на біржі Перспектива, 22 лютого фондовий майданчик подав на реєстрацію в ДКЦПФР зміни в правила біржі. Документ присвячений запуску торгів ф‘ючерсними контрактами на офіційний курс гривні до долара США, євро і російського рубля. Нові правила будуть регулювати обіг, кліринг та розрахунки термінових контрактів.

"Якщо базовий актив валютний, то дозвіл на його використання повинен дати регулятор валютного ринку - Нацбанк, - сказав газеті голова правління Перспективи Станіслав Шишков. - Це буде цікаво не тільки банкам, але і суб‘єктам господарювання, які працюють з валютою. Через торговців ф‘ючерси зможуть купувати фізичні особи. Планується вартість одного контракту в 10-15%".

За словами члена ДКЦПФР Миколи Бурмаки, у комісії ще не отримали документи, тому не можуть прокоментувати свою позицію. Зразки контрактів передані на узгодження і в Нацбанк. "Актуальність активного впровадження в біржовий обіг валютних ф‘ючерсних контрактів підтверджується позицією нового керівництва Нацбанку про необхідність модернізації валютного ринку, зокрема, шляхом впровадження дієвих інструментів хеджування валютних ризиків", - повідомили виданню на біржі.

Банкіри вважають, що запустити ф‘ючерси на валюту буде непросто. "УМВБ намагалася запустити такий інструмент 12 років тому, але він не пішов. Не зовсім зрозуміло, як буде вирішено питання з Нацбанком, бо в правилах валютної торгівлі заборонені валютні деривативи. Спочатку потрібно розвинути ліквідний валютний ринок з точки зору форвардів і свопів. А ф‘ючерси можуть дозволити брати участь в операціях фізичним особам", - вважає заступник голови правління-скарбник Дочірнього банку Сбербанка Росії Дмитро Золотько.

Нові інструменти дозволять знизити валютні ризики. "Нам це цікаво, цей інструмент збільшить ступінь хеджування ризиків і розширить коло операцій для себе і клієнтів. Можна буде валюту не продавати, а консолідувати у себе і хеджувати ризики", - розповів голова правління банку Хрещатик Дмитро Гриджук.

"У всьому світі прийнято хеджувати ризики валютними ф‘ючерсами. Це буде цікаво банкам і їх клієнтам, оскільки є угоди, коли потрібно робити розрахунок у валюті на певний період", - повідомив голова правління Індустріалбанку Леонід Гребінський.

При цьому складності в учасників ринку можуть виникнути через те, що офіційний курс Нацбанку не завжди відповідає ринковій кон‘юнктурі, зазначається в статті.

Біржа Перспектива торгуватиме ф’ючерсами на курс гривні до інших валют


Новини Статті Аналітика
Україна готова відмовитися від коньяку та шампанського протягом 10 років Україна готова відмовитися від коньяку та шампанського протягом 10 років Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд українських ринків за 18.03.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 18.03.2011. Підсумки тижня
Янукович обіцяє наторгувати з Росією на 50 мільярдів Янукович обіцяє наторгувати з Росією на 50 мільярдів Розвиток ринку деривативів як інструменту перерозподілу оборотного капіталу Розвиток ринку деривативів як інструменту перерозподілу оборотного капіталу Огляд українських ринків за 17.03.2011. Позитивна динаміка продовжується Огляд українських ринків за 17.03.2011. Позитивна динаміка продовжується
ЄС готовий вільно торгувати з Україною вже з вересня ЄС готовий вільно торгувати з Україною вже з вересня Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Виробникам коньяку дозволили торгувати плодовим спиртом без ліцензії Виробникам коньяку дозволили торгувати плодовим спиртом без ліцензії Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України Формування інноваційної інфраструктури у сфері електроенергетики в західному регіони України ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Для вступу у Митний союз Україні варто лише домовитися про це зі 152 країнами СОТ Для вступу у Митний союз Україні варто лише домовитися про це зі 152 країнами СОТ Оптимізація дивідендної політики підприємств як складова інноваційного розвитку економіки України Оптимізація дивідендної політики підприємств як складова інноваційного розвитку економіки України Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо ти купуєш те, що тобі не потрібно, то незабаром будеш продавати те, що тобі необхідно.

Б.Франклін.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті