Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 23 17:17 | London, Apr 23 15:17 | New York, Apr 23 11:17
Shanghai, Apr 23 23:17 | Tokyo, Apr 24 00:17 | Sydney, Apr 24 02:17

Бернард Медофф - шахрай століття25 грудня 2010 в 16:04 - Христина


Бернард Медофф - шахрай століття

Бернард Медофф (Bernard Lawrence Madoff) народився 29 квітня 1938 р. у єврейській родині. За освітою юрист. Він заснував свою фірму в 1960, вклавши неї стартовий капітал 5 000$, який був зароблений ним на посаді рятувальника.Він проявляв активність у Національній асоціації Дилерів Цінних паперів (NASD) - саморегулюючій організації американської інфраструктури цінних паперів. Його фірма була однією з п’яти засновників електронної біржі NASDAQ. Біржа вела торгівлю, в основному, акціями високотехнологічних компаній.

У 1980-ті роки Бернард входив до складу керуючої ради, а в 1990-1991 і 1993 роках був головою ради директорів цієї біржі. У своїй діяльності він першим почав винагороджувати брокерів, якщо вони проводили своє замовлення через Bernard L. Madoff LLC. Таким чином його бізнес стрімко розвивався. У результаті Бернард Медофф став однією з важливих фігур Уолл-стріт. Він роками будував відносини з членами клубів багатих людей Нью-Йорка, Чикаго, Міннеаполіса, в штатах Техас і Флорида. Завдяки зусиллям Медоффа навколо нього сформувалася аура талановитого фінансиста, здатного гарантувати річний дохід на капіталовкладення в розмірі 8-10% незалежно від коливань кон’юнктури. Його рекомендували інвесторам незалежні консультанти.

Медофф вербував інвесторів через агентів, які мали доступ в елітні заміські клуби. Так, члени двох клубів у Міннесоті інвестували в хедж-фонд до $100 млн. За деякими даними, в управлінні компанії знаходилося $17 млрд., щодня через компанію проходило 50 млн. акцій.

На сьогоднішній день його фірма є маркет-мейкером по 350 акцій на NASDAQ, включаючи Apple, Dell, eBay.

Також у свій бізнес Бернард залучив своїх родичів. Його брат, Пітер, був старшим управляючим директором. Обидва його сини, Марк і Ендрю, приєдналися до команди після здобуття освіти. Чарльз Вайнер, син сестри пані Медофф, також приєднався до фірми. Крім цього, дочка Пітера Медоффа, Шана, влаштувалася на роботу в компанію юристом.

11 грудня 2008 Бернард Медофф був заарештований у власній квартирі в Нью-Йорку за звинуваченням у "шахрайстві з цінними паперами".

З’ясувалося, що його хедж-фонд з 2005 р. діяв за принципом фінансової піраміди: гроші нових інвесторів йшли на виплату прибутку старим. Виходячи з судових документів, власті дізналися про аферу за вельми своєрідних обставинах. На позаминулому тижні у приватній розмові з одним із своїх колег Бернард Медофф зізнався, що вкладники хочуть забрати з його компанії $7 млрд., але йому важко зібрати таку суму. Вже на початку минулого тижня він заявив, що має намір виплатити річні бонуси співробітникам у грудні, на два місяці раніше за встановлений термін.

Колеги зажадали у нього пояснень, коли почули несподіване зізнання, що весь його бізнес з управління фондами був "справжньою фінансовою пірамідою" і у нього "абсолютно нічого не залишилося". Він заявив, що готовий здатися владі через тиждень, а до тих пір має намір роздати все, що залишилися в нього, а саме $200-300 млн. окремим співробітникам, членам сім’ї та друзям. Вже на наступний день після одкровень Медоффа до нього в будинок прийшли слідчі ФБР.

Під час допиту Бернард Медофф повідомив їм, що фінансові махінації здійснювалися ним через окремий інвестпідрозділ компанії, який діяв під прикриттям Bernard L. Madoff Investment Securities. З інвесторами цієї компанії пан Медофф щедро розплачувався за рахунок коштів нових інвесторів.

При цьому "махінації здійснювалися Медоффом потай від інших співробітників компанії", йдеться у позовній заяві SEC. Але коли під натиском фінансової кризи інвестори змушені були звернутися за вкладами, фінансова піраміда не витримала.

16 грудня 2008 Федеральний суд США ухвалив рішення ліквідувати активи компанії Медоффа, через яку банки по всьому світу втратили близько 50 мільярдів доларів. Останньою жертвою став голландський банк Фортіс - він був створений лише в жовтні, для того, щоб уникнути банкрутства частини однойменної страхової групи. Тоді уряд Нідерландів витратив на це близько 17 мільярдів євро. Тепер же стало відомо, що банк може позбутися мільярдів євро - грошей, вкладених в структури Медоффа. У загальній складності європейські банки втратили 3 з половиною мільярда - серед потерпілих британський HSBC, французькі Credit Agricole і Societe Generale.

Крім фінансових структур, від краху корпорації Медоффа постраждали і, наприклад, благодійні організації. Зокрема, розорений фонд допомоги обдарованим дітям, створений Стівеном Спілбергом.

У хедж-фонді також були гроші колишнього власника футбольного клубу Philadelphia Eagles Нормана Брамана, власника бейсбольної команди New York Mets Фреда Уілпона і голови ради директорів GMAC Езри Меркіна. З інституційних інвесторів від шахрайства найсильніше постраждали фонди хедж-фондів Fairfield Greenwich, Tremont Capital Management і Maxam Capital Management, а також UBS, BNP Paribas, Nomura.

Американські ЗМІ прозвали крах фінансової піраміди Бернарда Медоффа "аферою століття". Незважаючи на це Бернард Медофф мав славу філантропа і добропорядного громадського діяча. Він був Головою Ради директорів Школи Бізнесу, а також Скарбником Ради Опікунів. Крім цього був членом Комісії з відновлення історичного центру Нью-Йорка, а також членом престижної Культурної Групи Установ Нью-Йорка. Він заснував Сімейний фонд Медоффа, який зробив пожертвування у розмірі $19 мільйонів Фонду досліджень проблем кісткового мозку. Також Медофф пожертвував близько $6 мільйонів на дослідження лімфоми.

Його фонд також сприяв багатьом єврейським освітнім, культурним та благодійним установам. Медофф був також головним спонсором Демократичної партії.

Слідом за арештом Медоффа, активи Сімейного фонду були заморожені федеральним судом.
 

Бернард Медофф - шахрай століття


Новини Статті Аналітика
Рада Асоціації Рада Асоціації "Фондове партнерство" звернулась до ДКЦПФР з проханням відновити обіг цінних паперів 12 емітентів Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи "Донецьксталь" Заробіток на аукціонах Заробіток на аукціонах ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій Організатори IPO Яндекса викупили більш ніж п’ять мільйонів акцій 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
"Яндекс" на IPO за день подорожчав на 40% Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Yandex підтвердив ціну розміщення 25 доларів за акцію в рамках IPO на біржі Nasdaq Yandex підтвердив ціну розміщення 25 доларів за акцію в рамках IPO на біржі Nasdaq Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Успіх спочатку вимагає десять часткою зусиль, щоб отримати одну частку результату. Після того, як Ви впораєтеся з цим - станете постійно отримує десять часткою результату при одній частці зусиль.

Чарльз Гивенс
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті