Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 21 18:25 | London, Apr 21 16:25 | New York, Apr 21 12:25
Shanghai, Apr 22 00:25 | Tokyo, Apr 22 01:25 | Sydney, Apr 22 03:25

У яких випадках розвиток персоналу це не викинуті на вітер гроші

У яких випадках розвиток персоналу це не викинуті на вітер гроші
За матеріалами: Дело
Рейтинг: 0
Голосів: 0
23 лютого 2011 в 16:08 - Роман Зайцев


У яких випадках розвиток персоналу це не викинуті на вітер гроші

Навчання персоналу може принести компанії як високу конкурентоспроможність на ринку, так і ризик, що навчившись, новоспечений фахівець підшукає собі більш привабливого роботодавця.Раз вчать - значить не звільнять

Якщо міркувати з позиції співробітника, то навчання є одним з сильних мотиваційних і "цементуючих" факторів. "Якщо компанія вкладає в розвиток моїх знань і навичок, значить я їй потрібен, значить - цінують, значить - не звільнять", - такий хід думки працівника, тому навчання дозволяє підвищити його мотивацію.

Більш того, придбання нових знань, умінь і навичок підвищує капіталізацію співробітника. "Висловлюючись мовою бізнесу, добре і грамотно навчені співробітники розуміють, що їх вартість на ринку праці збільшується. Тому можливість навчання та розвитку в компанії для багатьох є чи ні одним з основних мотивів", - відзначає начальник управління по роботі з персоналом АТ "Ерсте Банк" Сергій Рудь.

Менеджер з організаційного розвитку "DANONE Ukraine" Евгеніея Теплова розповідає, що можливості, надані компанією для навчання та розвитку персоналу, є одним з найбільш важливих нематеріальних стимулів для співробітників. "Це вже кілька років поспіль показують опитування думок співробітників. Поряд із соціальним пакетом і корпоративною культурою компанії, навчання є основоположним чинником, що забезпечує лояльність наших співробітників", - відзначає вона.

Як, кого і коли вчити

Зрозуміло, що постійне навчання - справа хороша і корисна, але коли це відбувається за рахунок компанії, необхідно ретельно зважувати його обгрунтованість в кожному конкретному випадку. Рудь зазначає, що не можна однозначно сказати, які конкретно посади необхідно регулярно навчати - все залежить від ситуації на ринку, стратегію компанії і тих внутрішніх і зовнішніх змін, які мають місце.

"Правильно було б сказати, що всі посади повинні проходити регулярне навчання, тільки тимчасові рамки і формати природно будуть відрізнятися. У нашому випадку, якщо ми говоримо про" hard skills ", то регулярно проходить навчання роздрібна мережа з продуктів, продажів і якості, тому що з‘являються нові банківські продукти, проходить моніторинг якості обслуговування, і відповідно, виникає потреба в постійному навчанні ", - розповідає фахівець.

Говорячи про практику корпоративного навчання, Теплова зазначила, що можливість отримання регулярного навчання на всіх рівнях надається всім співробітникам компанії за допомогою різних програм, спрямованих на розвиток їхньої нинішньої і майбутньої кар‘єри.

"У нашій компанії існує безліч форматів навчання, і ефективність їх можна оцінювати лише в залежності від поставленої мети", - відзначає менеджер з організаційного розвитку. Якщо говорити загалом, то формати використовуються наступні:

- Для придбання нових знань - це дистанційне навчання, тренінги, воркшопи, семінари, наставництво, робота в проектах;
- Для розвитку навичок - тренінг, майстер-класи, робота в проекті, коучинг
- Для зміни або формування відносини - коучинг сесії, зворотній зв‘язок;
- Для розвитку особистих якостей - коучинг, робота в проектах, розповіла вона.

Разом з тим, ідеального формату навчання для всіх співробітників не існує, наголошує Рудь. "Все залежить від мети навчання, цільової аудиторії і, звичайно, бюджету", - говорить він. За словами фахівця, найбільш часто зустрічається формат навчання - це тренінг. Залежно від потреби, використовуються і інші формати - лекції, семінари, workshops, круглі столи, panel-дискусії. І звичайно ж не варто забувати і про електронне навчання (e-learning).

"Якщо ми говоримо про програми, то тут найкраще використовувати blended-learning, тобто якусь частину співробітники прослуховують аудиторно у формі тренінгу / лекції / робочої майстерні, а якусь частину виконують самостійно за допомогою можливостей електронного навчання. Головне, не слід забувати, що ефективність будь-якого формату навчання залежить від подальшого контролю та використання отриманих знань, умінь і навичок на робочому місці ", - підкреслив фахівець.

Він нагадав, що у разі відсутності контролю над тим, як використовуються отримані навички в роботі, будь-який формат навчання перетворитися на порожню витрату часу і грошей.

Довіряй, але перевіряй

Відповідаючи на питання, чи варто оплачувати окремим співробітникам дорогі тривалі програми навчання, Рудь зазначив, що, безумовно - так, варто, особливо якщо ми говоримо про ключових співробітників, у розвиток яких компанія планує інвестувати. При цьому компанія, звичайно ж, може підстрахувати себе договором про те, що у разі відходу співробітник повинен відшкодувати інвестиції компанії в його навчання. Однак, за словами фахівця з роботи з персоналом, це не рятує становища, тому що такі договори не мають необхідної юридичної сили.

"У цьому випадку все залежить від ступеня відповідальності співробітника і керівника, який відправляє такого співробітника на навчання. Тобто якщо компанія планує інвестувати в тривалі програми навчання своїх співробітників, керівники і HR повинні особливо ретельно номінувати і відбирати потрібних ключових людей", - підкреслив Рудь.

"Часткове або повне фінансування довгострокових програм навчання (не вищої освіти) - це гарна можливість для розвитку менеджменту компанії, за умови, що знання та навички, отримані під час даної навчання, будуть безпосередньо впливати на ефективність роботи співробітника, департаменту, компанії. І поряд з цим - хороша можливість розвивати майбутніх топ-менеджерів всередині команди, і демонструвати співробітнику зацікавленість у ньому як у висококласному спеціалісті і управлінці", - зазначила Теплова.

Однак за її словами, для оплати такого довгострокового і дорогого навчання людина, перш за все, повинна зарекомендувати себе як лояльний співробітник, готовий привнести щось у компанію, а не тільки брати.

Гарна перспектива - найкращий стимул для навчання

Щоб співробітники не тільки чекали, коли компанія їх, наприклад, запросить на тренінг або приставить коуча, цілком можливо стимулювати їх до самостійного підвищення кваліфікації.

"Ми на щорічній основі проводимо зустрічі співробітників з керівниками, де обговорюємо як короткострокові, так і середньострокові плани і можливості розвитку кар‘єри співробітника. І чітко обговорюємо, яких знань, навичок, поведінкових характеристик не вистачає співробітнику, щоб рухатися далі", - ділиться досвідом Теплова.

Якщо працівник чітко бачить мету, куди йому хочеться прийти - повірте, він зробить все можливе, щоб якомога швидше скоротити розрив між бажаним і наявним, усіма можливими методами, в тому числі і самостійно розвиваючись, додає вона.

Рудь зі свого боку зазначив, що одним з основних стимулів до самостійного навчання є професійний ріст і грамотно побудована кар‘єрна модель. За його словами, співробітники, які чітко бачать свої перспективи розвитку, самі більшою мірою будуть проявляти ініціативу до навчання.

Крім кар‘єрного зростання, стимулювати працівника до самостійного навчання може усвідомлення падіння кваліфікації або усвідомлення внутрішньої конкуренції і необхідності йти в ногу з часом.

"Формувати таке усвідомлення можна за допомогою різних оціночних інструментів, на подобу методу оцінки "360?", Оціночних центрів, проведення сертифікації, і т.д. Але не варто забувати і про матеріальне стимулювання, яке також може залежати від рівня кваліфікації та набутих знань", - нагадав фахівець.

У яких випадках розвиток персоналу це не викинуті на вітер гроші


Новини Статті Аналітика
В В "Укртелекомі" почали скорочувати персонал Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Міненерговугілля хоче вкласти в розвиток газовидобування 1,2 млрд грн. Міненерговугілля хоче вкласти в розвиток газовидобування 1,2 млрд грн. Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
"Укрзалізниця" затвердила програму розвитку залізничного туризму на 2011-2012 рр. Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Україна не відмовиться від розвитку атомної енергетики Україна не відмовиться від розвитку атомної енергетики У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Азаров заявляє, що розвиток фондового ринку є першочерговим завданням Азаров заявляє, що розвиток фондового ринку є першочерговим завданням Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Все, що нам потрібно для досягнення успіху знаходиться не в заморських далях, а в нашій власній голові - саме там і треба шукати все необхідне.

Роберт Стівенсон
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті