Інвестиції.орг

Kyiv, Sep 29 14:52 | London, Sep 29 12:52 | New York, Sep 29 08:52
Shanghai, Sep 29 20:52 | Tokyo, Sep 29 21:52 | Sydney, Sep 29 23:52

Переваги інвестицій в золото19 лютого 2011 в 10:04 - Ілона Чіркова


Переваги інвестицій в золото

Інвестиції в золото в умовах високої інфляції можуть бути досить цікавими для приватних інвесторів. Щоправда, в Україні для них пропонують не такий вже і великий вибір інвестиційних інструментів.В основному це купівля-продаж злитків (золота, рідше срібла), відкриття поточних і депозитних рахунків у металах. "Металеві" депозити цікаві тим, що, крім доходу (збитку) в результаті руху котирувань дорогоцінних металів, вони можуть приносити процентний дохід - щоправда, ставки по них набагато менші, ніж по депозитах навіть в іноземних валютах.

Нагадаємо, що для купівлі безготівкових металів клієнт повинен відкрити рахунок в банку для проведення таких операцій. Далі в касу банку вноситься сума в гривнях, що конвертується за курсом НБУ і зараховується на вклад у дорогоцінні метали.

При закритті рахунку відбувається зворотна процедура конвертації за поточним курсом. Тобто, фактично, реально сам метал не купується, тому і немає витрат на виготовлення, доставку, розмитнення злитків. Виріс метал в ціні - можна заробити. Ні - це проблеми клієнта.

Курс НБУ встановлюється відповідно до ціни золота на Лондонській біржі за станом на попередній день. Для цього доларові котирування золота множиться на офіційний курс долара НБУ.

Чим гарний "металевий" рахунок - клієнт може в будь-який момент його поповнити або швидко вийти з інвестиції, якщо ситуація на ринку різко зміниться. Що погано - відкриття та закриття рахунку в дорогоцінних металах коштує грошей, від 100 грн. до 200 грн. Якщо ж ціна на золото ще і вниз піде, збитків "металевому" вкладникові не уникнути.

Якщо ж оформити внесок (а не рахунок) у золоті на шість місяців, рік або більший термін, можна буде заробити відсотки по внеску (1 - 5% річних), але не факт, що в момент закінчення строку вкладу ціна золота не опиниться на "дні".

І що тоді робити? Миритися з курсовими втратами?! До того ж, на відміну від рахунку в дорогоцінні метали за вкладом потрібно буде виконати вимогу банку купити еквівалент не менше 100 г золота (тобто вкласти в золото доведеться одноразово не менше 13 тис. грн.).

До речі, другим після золота за привабливістю вкладень залишається срібло. З початку 2008 року офіційний курс срібла виріс навіть більше, ніж курс золота, - майже на 5%. А за 2007-й срібло подорожчало більш ніж на 13%.

Однак поточні рахунки в сріблі пропонують дуже небагато банків з тих, що мають ліцензію на роботу з дорогоцінними металами. 

Внесків в сріблі або інших дорогоцінних металах (крім золота) великі українські банки не пропонували взагалі. Хоча і паладій і платина  на сьогоднішній день можуть користуватися попитом. Наприклад, платина з початку цього року дала приріст у ціні на цілих 32,5%.

Зате у багатьох банках можна купити злитки - як золоті, так і срібні. Однак купувати їх - справа для інвестора дуже клопітна.

По-перше, їх потрібно десь зберігати і знати, кому вдасться у разі потреби продати (не всі банки купують "чужі" зливки).

По-друге, з різниці між сумою, отриманою при продажу, та сумою, витраченою при купівлі злитка, доведеться заплатити прибутковий податок у розмірі 15%, що може звести нанівець весь заробіток.

На думку фінансових експертів, купувати золоті злитки для інвестицій потрібно обсягом не менше 0,5 кг, тільки тоді можна окупити супутні витрати і отримати відчутний прибуток.

Виросте ж "жовтий метал" чи ні - твердо сказати не береться ніхто. Як бачимо, навіть маститі аналітики банків схильні помилятися. Причому досить серйозно.

Переваги інвестицій в золото


Новини Статті Аналітика
У США зріс дохід від реклами в кінотеатрах У США зріс дохід від реклами в кінотеатрах 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 18.07.2011_PreMarket
Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Загальний обсяг нових депозитів у квітні 2011 р. зменшився до 98 млрд грн. Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review Обзор фондового рынка 15.07.2011_Market review
У Штатах почали розраховуватись золотом У Штатах почали розраховуватись золотом Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Обзор фондового рынка 06.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 06.07.2011_PreMarket
Мідь, золото і вугілля стануть лідерами зростання цін серед сировини Мідь, золото і вугілля стануть лідерами зростання цін серед сировини Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Обзор фондового рынка 05.07.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 05.07.2011_PreMarket
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Економічна думка щодо розвитку підприємництва: історичний аспект Економічна думка щодо розвитку підприємництва: історичний аспект Обзор фондового рынка 30.06.2011_PreMarket Обзор фондового рынка 30.06.2011_PreMarket

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

У мене невибагливий смак. Мені досить найкращого!

О. Уальд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті