Інвестування
|
 |
 |
Економічний розвиток України на сучасному етапі повинен полягати в переході від здійснення окремих, і навіть комплексних природоохоронних заходів, до розробки і реалізації концепції всебічної екологізації суспільного виробництва та інших сфер діяльності.
В умовах глобалізації та посилення міжнародної конкуренції визначальною тенденцією світового економічного розвитку є перетворення інновацій та інноваційних процесів на ключові компоненти господарського зростання [1].
В умовах проведення в Україні адміністративної реформи особливої актуальності набуває проблема підвищення ефективності регіонального управління місцевими бюджетами.
Соціальна стабільність і благополуччя населення держави багато в чому залежать від рівня розвитку економіки і самодостатності регіонів країни.
В Херсонській області сьогодні налічується 46 риболовецьких підприємств, які займаються виловом та розведенням риби.
В умовах глобалізації розвиток регіону є результатом динамічних змін глобальних та локальних процесів.
На сьогодні інноваційний шлях розвитку є невід׳ємною або навіть визначальною складовою економічного зростання Миколаївської області.
Формування стратегії розвитку підприємства, що розташовано в прикордонному регіоні, повинна враховувати особливості економіко-географічного розташування та відповідного нормативного регулювання підприємницької діяльності.
До законодавчих актів України (Закони «Про науково-технічну діяльність», «Про інноваційну діяльність») необхідно внести зміни, спрямовані на врегулювання порядку (процедури) комерціалізації науково-технічних та інноваційних розробок
В період переходу до ринкової економіки великого значення набуває процес активізації інноваційної діяльності.
За економічним потенціалом та перспективами розвитку Львівська область займає високі позиції в Україні та має всі передумови для інноваційного розвитку, зокрема такі як: вигідне географічне розташування, висококваліфіковані трудові ресурси, потужний споживчий ринок, розвинена торгівельна та фінансово-кредитна система, потужний рекреаційно-оздоровчий і туристичний потенціал.
Комунальна інфраструктура є одним з важливих елементів, який багато важить для розвитку міста.
Приладобудування – це найбільш наукоємна галузь машинобудування, що випускає засоби виміру, аналізу, обробки і представлення інформації, пристрої регулювання, автоматичні і автоматизовані системи управління.
На сучасному етапі розвитку цивілізації застосування інноваційного підходу в частині застосування інформаційних технологій дотикається, практично, усіх сторін діяльності громадянського суспільства.
Впродовж останніх років серед науковців в галузі регіональної економіки точиться дискусія про ефективність однорідних і неоднорідних регіонів національних економік, яка залежить від здатності національних та внутрішньо-регіональних (обласних,місцевих) урядів адекватно оцінювати свій потенціал, структуру та динаміку розвитку територій, які визначають їх конкурентоспроможність на регіональному, національному та глобальному рівнях.
З проблемою нерівномірності розвитку регіонів стикаються багато країн світу, причому як економічно розвинені, так і такі, що розвиваються.
Підвищення конкурентоспроможності вітчизняної економіки неможливе без якісної перебудови всіх її галузей на основі інновацій.
З переходом економіки України на ринкові засади сільське господарство, як галузь із сезонним виробництвом і уповільненим оборотом капітал, перебуває у гірших умовах порівняно з іншими галузями.
Харківська область – одна з найбільш промислово розвинутих областей України, в якій представлені практично всі види економічної діяльності.
Протягом останніх років у світі розробляються нові інтерактивні моделі інноваційного процесу.
Історія розвитку провідних країн світу показує, що лише постійне підвищення інноваційної та інвестиційної активності дозволяє їм ефективно функціонувати і розвиватись та будувати економіку, фундаментом якої є знання.
Сучасна інноваційна стратегія у країнах ЄС базується на політиці формування інноваційних кластерів.
Економічний розвиток окремих держав, їх регіонів, а також досягнення ними конкурентних переваг, в існуючих умовах господарювання в значній мірі залежить від швидкості появи на ринку нових інноваційно-активних суб’єктів господарювання.
Важливими ознаками сучасного господарського середовища у транспортній галузі є загострення конкуренції між національними і іноземними транспортними корпораціями, поява нових видів ризиків у підприємницькій діяльності вантажоперевезень, які мають не лише економічну, а й соціальну природу; періодичні коливання фінансових ринків, що змінюють швидкість і напрями руху вантажоперевезень морським транспортом.
Обладнання електроенергетичних компаній Західного регіону України є дуже зношеним.
Обладнання електроенергетичних компаній Західного регіону України є дуже зношеним.
Необхідність інноваційного розвитку усіх сфер діяльності та формування інноваційної інфраструктури вимагає продуктивного, творчого, інтелектуального ставлення працівників до своєї роботи і до досягнення високих індивідуальних чи колективних результатів.
Інвестиційне забезпечення відіграє дедалі визначальну роль в реалізації інноваційної діяльності регіону.
Розміщення автомобільної промисловості виявляє тенденції до творення просторових скупчень, які називають кластерамипідприємств.
Розвиток житлового будівництва відображає стан економіки країни і при цьому має на неї постійний вплив.
Економічний розвиток держави залежить від інноваційної спрямованості економіки.
В основоположних засадах сучасної теоретичної економіки і прикладному оперування у сфері фінансових та економічних рішень покладено поняття “потенціал” макро-, мезо- і мікрорівневих економічних систем.
Рівень забезпеченості будь-якої організації ресурсами завжди був одним з ознак її розвитку.
Формування цілісної системи інноваційної інфраструктури є важливим чинником активізації інноваційних процесів і післякризового відновлення економіки України.
З самого початку реалізації проголошеного керівництвом України курсу на переведення національної економіки на інноваційний шлях розвитку виникли серйозні труднощі з фінансуванням цього процесу.
Реалізація державної інноваційної політики передбачає створення законодавчої та нормативно-правової бази, розроблення і практичне застосування різноманітних методів стимулювання інноваційної активності, формування відповідної інфраструктури.
Міжнародна торгівля й тепер виступає особливою формою міжнародних економічних відносин, яка відображає стан і перспективу руху різних груп товарів між національними економіками та внутрішньо- і транснаціональними компаніями і розглядає світ як єдиний простір для господарювання.
Результатом розвитку науки та високотехнологічних галузей у XXІ столітті стало формування в економіках провідних країн світу нового механізму саморозвитку - національних інноваційних систем, у рамках яких зароджуються і реалізуються інновації.
Перехід до інноваційної моделі розвитку економіки України вимагає вирішення низки кардинальних проблемних завдань організаційно-технічного та економічного спрямування.
Одним із важливих стратегічних завдань для України є побудова конкурентоспроможної інноваційної економіки інтенсивного типу.
Основним структурним джерелом економічного розвитку нині визнано інноваційні чинники.
Світовий досвід найбільш розвинених країн свідчить про те, що найефективнішим шляхом розвитку національної економіки є інноваційний.
У ринковій моделі розвитку національної економіки важливу роль відіграє ринок цінних паперів, як необхідний сегмент економічної системи держави.
Сьогодні інноваційний розвиток входить у число головних державних пріорітетів внутрішньої політики продівних держав, таких як США, Японія, країни Європейського союзу, ряду країн Південно-Східної Азії. Проте, незважаючи на наявність реальних передумов для інноваційного розвитку економіки України, фактична динаміка інноваційних процесів у нашій державі свідчить про необхідність подолання великої кількості факторів, які обмежують цей розвиток.
Нелінійний характер розвитку економіки визначає тривалість змін економічної кон’юнктури та циклічність суспільно-економічного прогресу.
Одна з найгостріших проблем української економіки - це тінізація фінансового сектору, яка паралізувала економічний оборот і господарське життя, спотворила та зробила ненадійними відносини між підприємствами, набула загрозливих гіпертрофічних форм і масштабів.
Різке скорочення в останні роки інвестицій, в першу чергу в реальний сектор економіки країни, призвело до загрозливого зниження виробництва високотехнологічної продукції, яка є наслідком протиріч, які виникли в процесі реформування економіки і перешкоджають досягненню цілей інноваційного розвитку.
Успішне функціонування на зовнішньому ринку сьогодні неможливо без активного застосування та сталого розвитку методів міжнародного маркетингу та інструментів глобальної логістики.
Під інноваційною діяльністю ми розуміємо організаційно-економічну активність наукових, проектно- конструкторських, технологічних організацій, підприємств, бізнес-структур і органів управління, що забезпечують створення і впровадження інновацій.
В сучасних умовах глобалізації, економіка України може ефективно розвиватись лише за умови постійного провадження інноваційних технологій у виробництво.
Назад
|

 |
Фраза дня
|
|
 |
Підписатись на матеріали
|
|