Інвестиції.орг

Kyiv, Jun 21 20:49 | London, Jun 21 18:49 | New York, Jun 21 14:49
Shanghai, Jun 22 02:49 | Tokyo, Jun 22 03:49 | Sydney, Jun 22 05:49

Секрет багатства Уоррена Баффета28 вересня 2010 в 17:21 - Христина


Секрет багатства Уоррена Баффета

На фондовому ринку переважають два підходи, технічний і фундаментальний. Хочу привести витяг з книги "Нова баффетологія", де описаний секрет найбільшого інвестора у світі, який ухитрився перетворити первинні 105 тисяч доларів в 30 з гаком мільярдів – лише за рахунок інвестицій у цінні папери.  Ось його великий секрет: Уоррен Баффет накопичив свій величезний статок, не граючи на біржі, але граючи з людьми і організаціями, які грають на фондовій біржі. Уоррен надзвичайно уміло використовує в своїх інтересах песимізм і короткозорість інших інвесторів.

Бачте, в більшості люди і фінансові організації (типу взаємних фондів) грають на фондовій біржі в прагненні до швидкого інвестиційного прибутку. Вони женуться за швидкими і легкими грошима, і внаслідок цього їх інвестиційним методам і інвестиційній філософії властива короткозорість. Уоррен вважає, що ця короткозорість рано чи пізно призводить до промахів величезних масштабів.

І коли ці промахи трапляються, інвестори оступаються, а Уоррен, що терпляче чекає, має в своєму розпорядженні мільярди доларів в активах Berkshire, з готовністю купує вибрані компанії, від яких відчайдушно намагаються позбавитися більшість взаємних фондів і індивідуальних інвесторів. Він купує без страху, тому що знає, що сьогоднішні цінні папери на фондової біржі завтра будуть бажані для всіх.

Уоррен уміє робити це краще інших, тому що він виявив дві речі, які здатні по гідності оцінити лише дуже небагато інвесторів. По-перше, приблизно 95% приватних інвесторів і інвестиційних інститутів, що грають на біржі, рухомі "короткостроковою мотивацією", як він це називає. Це означає, що вони реагують на короткострокові стимули.

Сьогодні вони купують цінні папери, почувши хороші новини про компанію, а завтра продають їх, реагуючи на погані новини, яким би не був довгостроковий економічний стан компанії – класичний стадний менталітет, що чутливо реагує на щоденні повідомлення Wall Street Journal.

Це здається дурістю, але саме так поводяться більшість індивідуальних інвесторів і менеджерів взаємних фондів. Хорошою новиною – тобто новиною, спонукаючою до купівлі, - може бути звістка про потенційний викуп однієї компанії іншою, або збільшення прибутків в останньому кварталі, або стрімкий ріст курсу акцій.

Ентузіазм, що проявляється інвесторами відносно компанії лише тому, що вона зростає у ціні, може здатися безглуздим, але не треба забувати, що фондовий ринок в даний час переживає бум під назвою "інвестування у зростання". Уоррен Баффет в такі ігри не грає, вважаючи їх повним безглуздям.

Погані новини, спонукаючі цих інвесторів продавати, можуть варіюватися від звістки про початок рецесії у величезній галузі економіки до невиконання на декілька центів прогнозованих показників квартального прибутку або війни на Близькому Сході. Пам’ятатимемо, що в нинішніх умовах на Уолл-стріт панує ідея, що якщо ціни на акції падають, від них треба позбавлятися.

Це означає, що вартує якимось акціям почати падати, як багато взаємних інвестиційних фондів починають зразу продавати їх – просто тому, що всі так роблять. Як ми вже сказали, Уоррен вважає це безумством. З іншого боку, саме це безумство створює для нього найбільш сприятливі інвестиційні можливості для збагачення.

Уоррен зрозумів, що зростання котирувань акцій компанії, що почалося, у поєднанні з хорошими новинами про неї часто досить аби підняти ціни на акції в стратосферу. Звичайно, це явище називають "феноменом хороших новин". Зрозуміло, буває і протилежна ситуація. Песимістичні котирування компанії на фондовій біржі, посилені поганими новинами про компанію, наводять до різкого падіння курсу акцій. Це, звичайно, "феномен поганих новин".

Уоррен виявив, що в обох ситуаціях геть ігнорується довгострокова економічна сила і цінність компанії. Короткотерміновий менталітет фондової біржі наводить інколи до сильної переоцінки компанії, а інколи до її серйозної недооцінки.

Другий чинник успіху Уоррена Баффета поміщений в розумінні того, що з часом довгострокова економічна цінність бізнесу вирівнює положення, і акції компанії поступово починають оцінюватися в стільки, скільки вони дійсно коштують.

Вартість переоцінених підприємств з часом коректується у бік пониження, унаслідок чого акціонери стають біднішими. Це означає, що багато "модних" інвестицій рано чи пізно звертаються в пил, розоряючи інвесторів, а не збагачуючи їх.

З іншого боку, ті ж недооцінені компанії, на які мало хто звертає увагу, поступово переоцінюються у бік підвищення, роблячи своїх акціонерів багатшими. Це означає, що акції, від яких ринок сьогодні позбавляється, завтра можуть засіяти яскравою зіркою.

Чудовий приклад такого явища – страхова галузь, що пережила в 2000 році спад, за час якого акції страхових компаній подешевшали наполовину. У той час акції Allstate, гіганта автомобільного страхування, продавалися по 19 доларів за штуку, а папери що належить Уоррену Berkshire Hathaway йшли по 40,8 тисяч доларів за акцію.

Вже через рік акції Allstate котирувалися по 40 доларів, а акції Berkshire Hathaway піднялися до 70 тисяч доларів. Таким чином, ті, хто купив акції цих компаній в період рецесії, за рік збільшили свій капітал на 75% і більше.

Багачем Уоррена зробило геніальне розуміння того, що короткозорий менталітет, домінуючий на ринку інвестицій у цінні папери, наводить до того, що прекрасні підприємства періодично значно недооцінюються.

Він виявив, що біржа деколи дуже гостро реагує на погані новини, що стосуються відмінної компанії, і квапиться позбавитися від її акцій, роблячи їх покупку вигідною з точки зору довгострокової економіки.

Коли це відбувається, Уоррен приходить на біржу і купує стільки акцій, скільки може, знаючи, що з часом міцна економічна база компанії дасть про себе знати і ця негативна ситуація виправиться, викликавши підвищення котирувань.

Більшість інвесторів купують, коли чують хороші новини, і продають при поганих вістях. Уоррен же купує, коли чує погані новини. Ось чому він сторониться повністю хороших новин "бичого" ринку в таких галузях, як інтернет, комп’ютери, біотехнологія, стільникові телефони і десятки інших, роками спокушаючих інвесторів обіцянками багатств.

Уоррен купує, коли акції непопулярні і вартують дешево – коли короткозорі страхи і жадність пеленають очі трейдерам і брокерам з Уолл-стріт і вони не бачать довгострокову економічну цінність хороших компаній.

Займатися спекуляціями на зростаючому унаслідок хороших новин ринку "биків" Уоррен надає іншим. Це не його жанр. Він ніколи не купує акції Yahoo, Priceline, Amazon.com, Lucent і інших високотехнологічних компаній, що піднялися на інтернет-бумі.

Уоррен тримається подалі від популярних акцій і чекає поганих новин, в результаті появи яких акції якої-небудь фантастично успішної компанії різко впадуть, аби накинутися на них з величезним запасом готівки і скупить все, що лише можливе.

Сам Уоррен якось сказав: "Найпоширенішою причиною низьких котирувань є песимізм, що відноситься інколи до економіки взагалі, а інколи до конкретних компаній або галузей. Ми любимо песимістів, тому що вони знижують ціни"!

 

Секрет багатства Уоррена Баффета


Новини Статті Аналітика
Рада Асоціації Рада Асоціації "Фондове партнерство" звернулась до ДКЦПФР з проханням відновити обіг цінних паперів 12 емітентів Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Щотижнева статистика публІчних ІСІ:  31.03-06.04.11 р. Щотижнева статистика публІчних ІСІ: 31.03-06.04.11 р.
ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи ДКЦПФР заборонила на 12 місяцівторгувати цінними паперами 12 підприємств групи "Донецьксталь" 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів 10 повчальних випадків, що збагатили інвесторів Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року Щомісячний огляд діяльності публічних ІСІ в Україні - березень 2011 року
"Газпром" і Японія вкладуть 7 мільярдів в зріджений газ Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Сучасні аспекти планування у сфері інноваційної діяльності підприємств Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року Аналітичний огляд ринку спільного інвестування у 4 кварталі 2010 року
Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Клюєв запрошує іспанські гроші в українське село Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела Принцип інвестора венчурних проектів або бізнес-ангела УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 17.03-23.03.11 р.
Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Клюєв закликає в Україну німецьких інвесторів Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р. УАІБ: Щотижнева статистика публічних ІСІ (відкриті, інтервальні, закриті фонди). 10.03-16.03.11 р.

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Розум є у людини для того, щоб думати, а серце - щоб думати не тільки про себе!

Народна мудрість
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті