Інвестиції.орг

Kyiv, Dec 04 06:18 | London, Dec 04 04:18 | New York, Dec 04 00:18
Shanghai, Dec 04 12:18 | Tokyo, Dec 04 13:18 | Sydney, Dec 04 15:18

Особистий фінансовий план

Особистий фінансовий план




8 вересня 2009 в 14:38 - Христина


Особистий фінансовий план

Як скласти Особистий Фінансовий План?  



1. Кому і навіщо потрібен Особистий Фінансовий План?
2. Як складається Особистий Фінансовий План (ОФП)?
3. Особистий Фінансовий План (ОФП): як правильно визначити Ваше фінансове положення?
4. Як вірно визначити Ваші фінансові цілі у ОФП?
5. Принципи підбору інвестиційних інструментів.
6. Як документально оформити Особистий Фінансовий План (ОФП)?


1. Кому потрібен Особистий Фінансовий План? Що собою являє Особистий Фінансовий План?

Яким чином можуть прийматися рішення, щодо власних фінансів у нашому житті:

Варіант 1 (найпоширеніший):
Можна самостійно знаходити відповідь на кожне з фінансових питань та завдань, які стоять перед нами, при цьому не зв’язавши їх одне з одним.
Приклад: ’вчора ми продали дачу, сьогодні є гроші - відмінно! Вклали гроші у інвестиційний фонд та надіємось, що заробимо 150% (реклама!) на зростанні фондового ринку. Через рік ми хочемо нову машину, потрібні гроші. У результаті виймаємо гроші з інвестиційного фонду зі збитком, і беремо кредит, і так далі.’
Ефективність подібних дій і рішень може бути і негативною!

Варіант 2:
При ухваленні своїх рішень, пов’язаних із особистими фінансами, людина використовує такий інструмент, як Особистий Фінансовий План (ОФП), складений як самостійно, так і за допомогою фінансового консультанта.

Та все ж таки: чому потрібно писати Особистий Фінансовий План (ОФП)?
ОФП (особистий фінансовий план) об’єднав три основні моменти:
• Ваше поточний фінансовий стан;
• Ваші фінансові цілі;
• Фінансові інструменти, що існують на даний у Вашому розпорядженні.

Проте при самостійному аналізі кожного з моментів можлива поява помилок або проблем. Приклад:
• Можна невірно оцінити поточний стан речей і свої фінансові можливості.
• Можна врахувати не всі цілі, не розглянувши їх у загальній картині. Це може призвести до того, що Ви не отримаєте того, що бажали.
• Ми можемо не досконало розбиратись у тих чи інших фінансових інструментах, або зовсім не знати про деяких з них.

Просто уявіть собі: ось Ви; на деякій відстані від Вас - Ваші цілі; і є дорога, по якій необхідно пройти, щоб Ваших цілей досягнути; є навіть карта місцевості, щоб досягнути поставлених цілей.
Що робимо?
Правильно! Оцінюємо ситуацію, обираємо спосіб пересування, при цьому можемо навіть порадитися з іншими людьми: ’А як краще доїхати?’, ’А який спосіб пересування обрати?’, після чого рухаємося, досягаємо наміченого і аналізуємо результат. Здавалося б просто?
А тепер уявіть, що ми знаходимося у ситуації, яка щогодини змінюється і карта місцевості не така вже й точна... І при цьому цілей декілька і постійно з’являються нові... А способів пересування стільки, що правильний вибір обрати вже дуже складно... І цілком можливо, що з часом способи пересування та цілі доведеться міняти. Завдання ускладнюється, чи не так?!

Повірте, у всьому, що стосується грошей взагалі і особистих фінансів зокрема - все так і є: міняються вихідні умови життя і економіки; з’являються нові потреби і, як наслідок, нові витрати; фінансові компанії виводять на ринок різні способи кредитування та інвестування, до того ж агресивно їх рекламуючи.

Особистий Фінансовий План власне і дозволяє розробити послідовність простих, елементарних дій, здійснюючи які, Ви, крок за кроком рухатиметеся від вихідної ситуації до Вашої фінансової мети і будете використовувати відповідний засіб пересування!


2. Як скласти Особистий Фінансовий План (ОФП) і чи потрібна допомога фінансового консультанта?

• визначається картина Вашого поточного фінансового стану. Тобто необхідно оформити інформацію про те, скільки Ви заробляєте і як ця сума мінятиметься у часі; скільки Ви витрачаєте і на які цілі; на яку суму в майбутньому розраховуєте, якою зараз володієте, скільки у Вас боргів і яких; матеріалізуються фінансові цілі – формується їх перелік, уточнюється їх ціна і терміни їх досягнення;
• виробляється попередній розрахунок фінансового плану – саме, щоб встановити: чи вистачить Ваших поточних засобів і майбутніх накопичень на все, що Ви хочете;
• оптимізується фінансовий план – розробляється план заходів направлених на те, щоб забезпечити досягнення Ваших цілей: шукаються можливості оптимізації Вашого поточного фінансового стану, підбирається ефективна інвестиційна стратегія і так далі.

Як бачите, Особистий Фінансовий План (ОФП) – не машинка, щоб друкувати гроші, і не чарівна паличка, а Ваш надійний партнер, який допомагає Вам:
• знаходити максимально вигідні рішення будь-яких фінансових завдань;
• знайти приємне відчуття надійності, стабільності, впевненості у Вашому фінансовому майбутньому;
• економити Ваш час на організацію і управління особистими фінансами.


3. Особистий Фінансовий План (ОФП): визначаємо Ваше фінансове положення.

Перш ніж перейти до аналізу вашої ситуації, давайте визначимося з поняттями ’актив’ і ’пасив’ у застосуванні до людини, як об’єкту, що бере участь у кругообігу грошей у природі.

Особистий Фінансовий План - це ’Актив’. Все, що можна продати і що коштує хоча б якихось грошей. Наприклад: квартира, машина, будиночок в селі, дача, депозити, акції, облігації і так далі…
Є ще одна важлива властивість, якою повинен володіти актив, – це його прибутковість. Виходячи з цього, квартира, в якій ви живете, не буде активом. Проте і пасивом її теж складно назвати. Тому я пропоную вважати її необхідним ’активом з негативною прибутковістю’. Зрозуміло, що чим більше у вас активів, тим ближче ви до багатства.

Особистий Фінансовий План - ’Пасив’. Усі ваші борги, позики, кредити і так далі. Тобто всі ваші фінансові зобов’язання. Їх не можна продати і виручити за них готівку. Чим більше у вас пасивів (скажемо у вигляді споживчих кредитів), тим ближче ви до банкрутства. Щоб розрахувати правильно Особистий Фінансовий План (ОФП), Ваші активи поділяються на:
• Ліквідні - ті, які можливо швидко ’конвертувати’ в гроші і використовувати, щоб досягти Ваших фінансових цілей,
• Неліквідні - ті, які необхідні для життя і не можуть бути використані у розрахунках, за винятком розрахунку зростання їх вартості.

Що ж до пасивів, то тут все набагато простіше. Вам досить вписати умови тих кредитів, які у Вас є, включаючи суму кредиту, що залишилася, термін і процентну ставку. Якщо у Ваших пасивах є безпроцентна позика, то процентна ставка дорівнюватиме нулю.
Тепер поговоримо про доходи і витрати! Щоб розрахувати правильно Особистий Фінансовий План (ОФП), необхідно знати наступне:
• Ваші доходи в місяць (в середньому за рік, при цьому щорічні / квартальні / разові доходи приводяться до щомісячних) і, що не менш важливо, передбачувану динаміку зростання у відсотках. Якщо її оцінити важко, то передбачається, що доходи індексуються по інфляції.
• Ваші витрати в місяць (в середньому за рік, при цьому щорічні / квартальні / разові доходи приводяться до щомісячних) і, що не менш важливо, передбачувану динаміку зростання у відсотках. Якщо її оцінити важко, то передбачається, що витрати індексуються по інфляції.

Щоб оптимізувати Особистий Фінансовий План (ОФП), потрібно переглянути структуру своїх затрат з метою їх зменшення, тому бажано деталізувати Ваші витрати по статтях. Отже, ми з Вами ’зацифрували’ інформацію, що характеризує поточну фінансову ситуацію. Упевнений, що ці дії внесли ясність і розуміння того, який ж реальний стан речей у Ваших фінансах.


4. Особистий Фінансовий План (ОФП): визначаємо Ваші фінансові цілі.

Що ж таке мета? І які ознаки властиві фінансовій меті? Давайте розберемось!
Мета - це мрія, зорієнтована у трьох вимірах: у якісному, кількісному і часовому та що дуже цікаво – одночасно! Тому перше з чого треба почати - якісне визначення мети.

Це досить просто, не вимагає великих зусиль, і навіть приносить задоволення. Просто помрійте, створіть світлу картинку майбутнього, спосіб свого майбутнього життя. Дайте волю уяві. Хай доки це буде лише загальний опис. Лише обов’язково зафіксуйте цей образ на папері у вигляді тексту, колажу з картинок і так далі.

Другим кроком Вам необхідно додати цілі кількісні показники у Ваш Особистий Фінансовий План. Якщо це будинок, то опишіть його конкретне розташування - загальна площа, кількість кімнат тощо. Якщо автомобіль, то якого року виробництва, з яким об’ємом двигуна і так далі. Це вимагає значно більше часу, оскільки по кожному пункту має бути проведена клопітка робота, вироблений детальний опис кожної мети. Зрештою всі описи можуть зайняти навіть цілу теку! По суті, Ви складете проектну документацію Вашого життя.

Особистий Фінансовий План (ОФП) - третій етап. Без чіткого визначення термінів виконання Вашої мети, мета виконатися не може за своєю суттю (визначенням). Тому, у кожному конкретному пункті, Ви повинні позначити терміни досягнення. Визначення терміну, у якому Ви хочете досягти якої-небудь фінансової мети, важливе ще і тому, що ми повинні врахувати можливе підвищення вартості фінансової мети, із врахуванням інфляції.

Тепер начебто все красиво у Вашому Особистому Фінансовому Плані. Але є одне ’але’. Попасти одразу у декілька цілей одночасно - практично неможливо, також складно тримати у голові і постійно контролювати детальний опис мети. Такий стан речей може дуже швидко вимотати, і велика вірогідність, що Ви ’зійдете з дистанції’. Як же бути? Необхідно привести ці три параметри до одного знаменнику. До вартісного. Визначити вартість Вашої мети.

Тепер все набагато простіше. Думати про кількість кімнат і інші фізичні параметри мети вже немає потреби, робота вже проведена. Мета вже у вигляді програми знаходиться у вас в підсвідомості, Ви просто звільняєте свідомість від рутинної роботи і миттєвого контролю. Тепер у Вас є один єдиний орієнтир - вартість мети. Та сума, яку необхідно накопичити (досягти).

У розділі Вашого Особистого Фінансового Плану (ОФП) ’Фінансові Цілі’: першим пунктом повинна йти така мета, як ’Страхування життя’, а другим – ’Пенсійне забезпечення’.
На жаль про ці моменти забувають більшість людей, але вони дуже важливі, тому раджу Вам серйозно продумати про це вже зараз!

Приклад: остатній рівень пенсійного забезпечення - більше 60% від звичного Вам рівня витрат, а існуюча пенсійна система забезпечує не більше 10%. Якщо Вам важко з вибором цілей або вважаєте, що могли пропустити щось важливе, то нижче Ви знайдете перелік можливих цілей. Упевнений, він допоможе Вам внести ясність до свого майбутнього!

• Пенсійні (щомісячна пенсія, кошти для ведення передбачуваного способу життя (подорожі і тому подібне)
• Поточний вжиток (щомісячні поточні витрати, щоб підтримувати потрібний рівень життя);
• Погашення заборгованості (погашення заборгованості по банківських кредитах, погашення позик, боргів родичам, друзям і тому подібне);
• Нерухомість (купівля нерухомості, як власного помешкання, так і купівля нерухомості для отримання доходу);
• Бізнес (вкладення у власний бізнес, придбання бізнесу);
• Придбання цінностей (машини, споживчі товари (одяг, побутова техніка, меблі і тому подібне), антикваріат, предмети мистецтва);
• Освіта (підвищення кваліфікації, здобуття нової освіти);
• Здоров’я (лікування, профілактика, відпочинок, спорт і краса);
• Хобі;
• Допомога родичам (допомога батькам, освіта дітей, придбання житла дітям);
• Безпека (страхування).


5. Особистий Фінансовий План (ОФП): принципи підбору інвестиційних інструментів.

Перш за все, давайте поглянемо, на які типи діляться інвестиційні інструменти:
• Консервативні інвестиційні інструменти гарантують максимальне збереження ваших заощаджень, але і отримання мінімальної, але теж гарантованої прибутковості (на даний момент - до 30% річних). Такі інструменти можуть бути використані на термін до 3-х років.
• Збалансовані інвестиційні інструменти, з середньою прибутковістю 30-50% річних варто використовувати при середньо термінових (від 3 до 6 років) інвестиціях.
• Високо ризиковані інвестиції можуть принести прибутковість приблизно у 90-250%, проте використовувати ці інвестиційні інструменти варто лише досвідченим інвесторам і з великою обережністю, оскільки при інвестуванні у агресивні інструменти, завжди існує ризик втратити частину або весь капітал.

Як визначити оптимальне співвідношення інвестиційних інструментів? Універсальної формули, на жаль, не існує. На це питання Ви повинні відповісти самі, використовуючи тести на визначення вашого інвестиційного профілю і прийнятного саме Вам рівня ризику.

При цьому загальні принципи підбору відповідних саме для Вас інвестиційних інструментів такі:
Крок 1 - Вибір найкращих інвестиційних інструментів з представлених на ринку.
Крок 2 - Вибір інвестиційних інструментів, відповідних саме Вам, як інвесторові, з конкретними характеристиками, які відібрані кроком 1.
Ключові характеристики Особистого Фінансового Плану (ОФП), які необхідно використовувати наступні:
• Вашу схильність до ризику (низька, середня або висока)
• Термін інвестування
• Сума інвестування
• Співвідношенню прибутковості та ризику


6. Особистий Фінансовий План (ОФП): документальне оформлення.

Знаєте, в чому основна перешкода на шляху до створення багатства, бізнесу, отриманню незалежності? Ні, не відсутність знань, інформації і так далі. Відсутність дій!!!

Між знанням та діями лежить величезна прірва, яка може бути описана відомою американською приказкою: ’Якщо ти такий розумний, чому ти такий бідний?’. Щоб краще розуміти сенс, можна проінтерпретувати так: ’Якщо ти стільки знаєш, чому ти нічого не робиш?’
Чи знаєте Ви, що мозок володіє однією цікавою властивістю: якщо Ви не зробили яку-небудь заплановану Вами дію протягом 72 годин, то мозок починає вважати цю справу не важливою і ’забуває’ про нього.
Отже у Вас залишилось дуже мало часу для того, щоб розпочати складати Особистий Фінансовий План.

 

Особистий фінансовий план


Новини Статті Аналітика
Голова ДТЕК зустрівся з президентом Польщі та прем’єром Хорватії Голова ДТЕК зустрівся з президентом Польщі та прем’єром Хорватії Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Іноземні інвестори продовжують виходити з китайських акцій - ЗМІ Іноземні інвестори продовжують виходити з китайських акцій - ЗМІ Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
НБУ підняв курс долара після скасування обмежень НБУ підняв курс долара після скасування обмежень Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Впевненість у непевності. Курс гривні не застрахований від падіння Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
У США жінка, зайшовши за рецептом, виграла в лотерею один млн доларів У США жінка, зайшовши за рецептом, виграла в лотерею один млн доларів У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків У Європі угоди з біткойнами звільнили від податків I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
РФ експропріювала в іноземних інвесторів аеропорт у Санкт-Петербурзі РФ експропріювала в іноземних інвесторів аеропорт у Санкт-Петербурзі Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Якщо ти купуєш те, що тобі не потрібно, то незабаром будеш продавати те, що тобі необхідно.

Б.Франклін.
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті