Інвестиції.орг

Kyiv, Apr 25 05:02 | London, Apr 25 03:02 | New York, Apr 24 23:02
Shanghai, Apr 25 11:02 | Tokyo, Apr 25 12:02 | Sydney, Apr 25 14:02

Недержавний пенсійний фонд



9 липня 2009 в 14:50 - Христина


Недержавний пенсійний фонд

Якщо зараз Вам 20-40 років, то в 50-70 років Вам, швидше за все, захочеться, а можливо й доведеться, залишити роботу і відпочити від справ. Давайте подумаємо разом: ’За рахунок чого Ви зможете забезпечити свій добробут років отак через 20-30?’.  



Більшість людей живуть за рахунок заробітної плати. Її розмір багато в чому визначає наш добробут. До набутого рівня доходу людина швидко звикає і прагне будь-що не допустити його падіння. Якщо ж звільнитися з роботи на заслужений відпочинок, то потреби людини мають фінансуватися з інших джерел. Такими можуть бути: житло (гараж, земельна ділянка), що здається в оренду, відсотки по банківських вкладах, доходи від продажу врожаю з дачної ділянки, прибуток від операцій з цінними паперами і багато чого іншого з того, що людина спромоглася придбати або накопичити, поки працювала. Погодьтеся, що сьогодні, та і в осяжному майбутньому, подібний перелік джерел доходу буде доступним далеко не кожному.

Тому в багатьох країнах потреби людини після закінчення нею трудової діяльності фінансуються, головним чином, за рахунок пенсії — періодичних виплат, що компенсують втрату отримуваного раніше доходу (заробітної плати). У світовій практиці прийнято оцінювати рівень добробуту після виходу на пенсію за співвідношенням розміру отримуваних людиною пенсійних виплат та її заробітної плати. Якщо таке співвідношення вище 50-60%, то вважається, що Вашій економічній безпеці нічого не загрожує.

А як справи з пенсією у нас в Україні? Якщо наші батьки справедливо розраховували на допомогу держави в пенсійному питанні, то у нас підстав для гідних пенсійних очікувань набагато менше. Стає очевидним, що держава в особі Пенсійного фонду України, вже не може достатньою мірою забезпечити потреби навіть тих, хто справно платить пенсійні внески протягом 30-40 років трудової діяльності. Така ситуація в Україні (та і не тільки в ній) виникла у зв’язку з падінням народжуваності серед нових поколінь і підвищенням тривалості життя людей, які виходять на пенсію. Коли кількість платників пенсійних внесків зменшується, а кількість тих, хто отримує виплати постійно зростає, то це лише питання часу, що в держави і тих, хто зобов’язаний платити внески, грошей для виплат гідних пенсій всім не вистачить.

Тому наша держава гарантує кожному, хто щомісячно платитиме пенсійні внески протягом 25 років, виплати у розмірі не нижчому за прожитковий мінімум, встановлений законом для пенсіонерів. Сьогодні це - 500-600 гривень на місяць. Та й середня пенсія по Україні (близько 900 грн.) ненабагато перевищує вказаний мінімум. А в цей час середній розмір пенсій в країнах Західної Європи складає від 1000 до 2500 євро. І справа тут не лише в рівні зарплат.

У цивілізованих країнах пенсійні потреби людини фінансуються, як правило, не лише за рахунок виплат з державних, але і приватних (недержавних) пенсійних фондів (НПФ). Наскільки така пенсійна система ефективна? Погляньте на обличчя наших і західних пенсіонерів - чи потрібні тут ще слова. Вся річ у тому, що їхні пенсіонери мали можливість подбати про себе заздалегідь. Більшість з них сформували індивідуальні пенсійні накопичення впродовж трудової діяльності, коли платили пенсійні внески в недержавний пенсійний фонд (НПФ), підключивши до цього своїх роботодавців. Співвідношення державних і приватних пенсійних програм в багатьох країнах різне, але всі держави стимулюють роботодавців і працівників здійснювати відрахування до НПФ, надаючи їм податкові преференції, що дозволяють економити та інвестувати у майбутні пенсії частину коштів.

Україна прагне відповідати європейським соціальним стандартам, тому її пенсійна система включає більше 100 НПФ, що діють відповідно до Закону України ’Про недержавне пенсійне забезпечення’. При цьому НПФ не підміняють собою державний Пенсійний фонд, а лише слугують джерелом додаткових пенсійних виплат своїм учасникам, незалежно від того, чи отримують вони виплати від держави або з інших джерел.

Розмір пенсійних виплат з НПФ залежить виключно від суми накопичень на пенсійному рахунку учасника. Чим раніше розпочати сплату внесків, тим більші суми вдасться накопичити.

Оскільки отриманий фондом дохід не виплачується учасникам одразу, а знову інвестується разом з внесками (тобто має місце капіталізація відсотків), що надійшли, то за десятки років суми накопичень і отриманих виплат перевищать суму сплачених внесків.

Пенсійні внески, що сплачуються вкладниками до ВНПФ ’Сократ-Майбутнє’, є частиною відкладеної на майбутнє їхньої зарплати, захищеної від інфляції в часі і примноженої за рахунок інвестиційного доходу, отриманого завдяки ефективному управлінню активами НПФ, здійснюваного КУА ’ПІОГЛОБАЛ Україна’.
Таким чином, відкладаючи сьогодні на свій рахунок у НПФ незначну частину (декілька відсотків) свого нинішнього доходу, його учасник формує фінансову основу власного добробуту в майбутньому.

Скористатись пенсійними накопиченнями до настання підстав, визначених законом, неможливо. І це розумно, оскільки відповідає меті участі в НПФ – забезпечення учасникові гідної пенсії. Підставами для здійснення виплат учаснику закон визначає:
• настання пенсійного віку, який встановлюється учасником НПФ на власний розсуд, але не може різнитися від загальнодержавного пенсійного віку більш ніж на 10 років (наприклад, чоловік має право на отримання виплат тільки коли йому виповниться 50 років);
• критичний стан здоров’я або інвалідність учасника НПФ чи виїзд за межі України на постійне місце проживання.
При настанні визначеного учасником НПФ пенсійного віку йому призначається пенсія на строк не менше 10 років або, за дотримання визначених законом умов, довічна пенсія чи одноразова виплата всієї суми накопичень. Пенсійні кошти учасника НПФ успадковуються в повному обсязі і не можуть бути конфісковані або арештовані.

Держава захищає майнові права і інтереси учасників НПФ за допомогою системи правил і обмежень, що забезпечують збереження і примноження пенсійних накопичень, а закон забороняє проголошення НПФ банкрутом. Ваше життя унікальне, безцінне і вимагає найдбайливішого ставлення до нього. ВНПФ ’Сократ-Майбутнє’ надає Вам можливість зробити його гідним, коли Ви не зможете, та і по праву, не зобов’язані будете більше працювати або служити. Зробити це нескладно: достатньо укласти пенсійний контракт з Адміністратором НПФ – ТОВ ’АЦПО’ (або його агентом ) - і розпочати сплату добровільних пенсійних внесків. Розмір внесків, періодичність і тривалість їхньої сплати, визначається виключно вкладником на власний розсуд (наприклад, одночасно з отриманням зарплати або оплатою житла). На відміну від інших фінансових установ, припинення або відновлення сплати внесків вкладником не вимагає жодних погоджень з недержавним пенсійним фондом і не призводить до застосування штрафних санкцій.

 

Недержавний пенсійний фонд


Новини Статті Аналітика
ЄС узгодив заходи щодо фінансового забезпечення EFSF ЄС узгодив заходи щодо фінансового забезпечення EFSF Доплати і надбавки у стимулюванні інноваційної діяльності підприємства Доплати і надбавки у стимулюванні інноваційної діяльності підприємства Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності
Пенсійний вік для жінок може бути підвищений з 1 травня Пенсійний вік для жінок може бути підвищений з 1 травня Переваги накопичувального страхування Переваги накопичувального страхування ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ ДВАДЦАТЬ ТРИЛЛИОНОВ ЧЁРНЫХ ВТОРНИКОВ
Зростає сума заборгованості по зарплаті Вінницької області Зростає сума заборгованості по зарплаті Вінницької області Оцінка вартості акцій та облігацій Оцінка вартості акцій та облігацій Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.) Фондовый рынок: премаркет от интернет-брокера iTrader (19.04.)
Середня зарплата українців в січні зменшилась на 12,6% Середня зарплата українців в січні зменшилась на 12,6% Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату Меблі як інвестиція в цінний предмет антикваріату I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 06.06.2012
Тігіпко запевнив жінок, що працюватимуть вони до 60 років Тігіпко запевнив жінок, що працюватимуть вони до 60 років Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням Засади планування на машинобудівному підприємстві з іноваційним наповненням I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012 I-NVEST: Утренний комментарий от 01,06.2012

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Присягаюся своїм життям і любов'ю до нього, що ніколи не буду жити заради іншої людини і ніколи не попрошу і не змушу іншу людину жити заради мене.

Айн Ренд
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті