Інвестиції.орг

Kyiv, Mar 27 13:13 | London, Mar 27 11:13 | New York, Mar 27 07:13
Shanghai, Mar 27 19:13 | Tokyo, Mar 27 20:13 | Sydney, Mar 27 22:13

Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі "суспільних потреб"

Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі "суспільних потреб"


Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі "суспільних потреб"

Виселити вас зможуть у разі несплати іпотеки, у разі визнання будинку аварійним і таким, що підлягає знесенню або реконструкції, при несплаті заборгованості та пені, а також у разі "суспільних потреб".Вас позбавляють вашої власності

Почнемо з іпотеки. Згідно зі статтею 129-ю цього Житлового кодексу при простроченні оплати банку ви зобов‘язані покинути квартиру в місячний термін! Суди будуть штампувати такі рішення пачками. Прострочення достатньо одного.

По суті, будь-яку "хрущовку", і не тільки її, яка стоїть на ділянці, яку вподобав забудовник, можна розселити. Для цього потрібно визнати її аварійною, що не так уже й важко у наш час. Навіть якщо вона не аварійна, потрібний чиновник підпише такий документ. Після цього мешканці будинку можуть бути відселені куди завгодно - норма про те, що відселяти можна тільки в межах одного мікрорайону, скасована. Якщо ви не хочете добровільно переїжджати на околицю, вашу квартиру викуплять у вас примусово. Причому механізм визначення ціни в кодексі не прописаний, тому навряд чи ви зможете розраховувати на щось більше балансової вартості.

В статті 36 нового кодексу чорним по білому написано, що квартира, що належить вам на правах приватної власності, віддається державі безоплатно, якщо ця сама держава дає вам в порядку черги нове житло. Повторюємо - у порядку черги! Тобто, ви жили у вашій власній квартирі, а тепер бац! - І ви черговик, який живе вже в маневреному фонді (тобто - бараку) і на загальних підставах чекає, що йому милостиво видадуть квартиру.

А тепер - взагалі кричуще становище, яке порушує всі можливі права людини. У разі переведення вашого будинку в категорію нежитлового фонду, житло на заміну при розселенні надаватися не буде. Це серйозно - вас просто викинуть на вулицю! Пом‘якшуючих обставин - наприклад, втрати годувальника - кодексом не передбачено. Його завдання - позбавитися від вас як від людської одиниці, що заважає забудовнику. Так робили з сім‘ями ворогів народу, якщо ці сім‘ї не відправлялися слідом за ворогом народу. Не подобається аналогія? Але ж так воно і виходить.

Це положення - пряме порушення Конституції, її 47-ї статті, де написано, що ніхто не може бути позбавлений житла інакше як на підставі закону або ж за рішенням суду. Ну, так суди в нас максимально незалежні, чи не так?

Суперечать ці положення ще і статті 41 Конституції, в якій наведено чотири ознаки, за яких можливе примусове відчуження приватної власності - винятковість випадку, відповідність закону, дотримання всіх процедур і повна компенсація. Але масові відселення жителів при реконструкції хрущовок і будь-яких інших будівель у визначення "виняткових" не потрапляють.

У статті 173 нового кодексу, де йдеться про компенсацію збитків, пов‘язаних з реконструкцією або капітальним ремонтом багатоквартирного будинку, зазначено, що якщо житло не може бути збережене або його розмір зміниться, то наймачу надається житло в рамках статті 168. Дивимося статтю 168. Виявляється, що в разі реконструкції житлового будинку на час її проведення наймачу або власнику квартири повинні надати квартиру в "маневреному житловому фонді". Ось вони - тимчасові бараки, про які говорилося вище! Все по закону.

Наступна, 169-а стаття також примітна. Відповідно до неї, якщо в результаті реконструкції житлового будинку квартира або її частина, яку займає наймач або власник і члени їх сімей, не може бути збережена, або ж площа її збільшується або зменшується, мешканцям повинні надати інше благоустроєне житло. Але у випадку, якщо нове житло буде більшим від старого, ви повинні будете компенсувати забудовнику "зайву" площу.

Добровільно-примусове ОСББ

Однією з найбільш помітних новацій кодексу є ліквідація ЖЕКів. Замість них передбачено в кожному багатоквартирному будинку створити ОСББ. Вони можуть називатися також житловими кооперативами або товариствами власників житла. Гарне нововведення? Не так все просто. Перш за все, якщо ви не хочете вступати в ОСББ, вас протягом трьох місяців все одно запишуть туди насильно. Тобто, як у колгосп. Знайома практика? Про ваші права громадянина ніхто піклуватися не збирається.

А якщо ви вступили до ОСББ, але вам не подобається керуюча компанія, з якою укладають договір на обслуговування будинку, або ви протягом року її так і не обрали, то і тут у вас немає вибору. Закон говорить, що ви зобов‘язані укласти такий договір. Тобто, компанію-монополіста, яка буде розпоряджатися вашими грошима, вам можуть нав‘язати. Якою ж буде така керуюча компанія, яка вже дуже скоро почне "доїти", і за якою швидше за все буде стояти черговий монополіст районного, міського чи обласного масштабу? Теоретично це може бути ваш колишній ЖЕК. Але законопроект передбачає до управляючих компаній жорсткі вимоги: вони повинні мати достатню матеріально-технічну базу, власних фахівців, фінансову спроможність і - головне - інвестиційний потенціал. У ЖЕКу такого явно немає.

Нова житлова інспекція стане ще одним контролюючого-караючим органом з максимально широкими повноваженнями. Не вірите? Ось цитати зі статті 174 про права нової інспекції: "інспектори можуть проникати на об‘єкти житлового фонду та житлово-комунального господарства безперешкодно незалежно від форми власності об‘єкта"! До вас у квартиру в будь-який момент на законних підставах може вломитися житловий наглядач. Це вже якась Північна Корея виходить! Держава бере останній оплот вашого приватного життя - а ви не маєте права не пустити новоявленого контролера.

Але і це ще не все! Немає кінця абсурду: кодекс пропонує включати в члени ОСББ навіть осіб, які не є власниками квартир у конкретному будинку! Ясно - для того, щоб в ОСББ були люди забудовника або власника, які могли б впливати на рішення на його користь. За результатами будь-якого такого зібрання можна оголосити, наприклад, що будинок вже проданий - при тому, що на засіданні ОСББ не були присутні мешканці цього будинку! Можливо, це перебільшення, але воно цілком припустимо, виходячи з цього положення, і навряд чи їм не скористаються. Для того воно й писалося.

Нарешті, створення ОСББ означає, що практиці здачі квартир без податку державі буде покладено край. Всіх численних "нових" киян, харків‘ян, одеситів і львів‘ян, нарешті, виявлять - і власників їхніх квартир змусять або платити податок (що призведе до збільшення орендної плати), або просто викинуть невдалих орендарів з квартири, а власнику випишуть штраф, після чого "поставлять на лічильник" і "підвісять на гачок". Для тих, у кого житло досі не приватизовано, взагалі настануть тяжкі часи. Цим людям потрібно буде заново укладати договори з власником будинку. Причому договори укладаються не безстроково. Тобто, після закінчення його ви чи ваші спадкоємці цілком можуть бути викинуті з квартири.

Попередні висновки

Житловий кодекс виявляється таким же цинічним, як і Податковий. І тут ми називаємо імена тих, хто написав це законопроект. Від Партії регіонів його писали Володимир Рибак, Ігор Лисов (почесний президент групи компаній "Ліко-Холдинг"), Володимир Яцуба і нинішній голова КМДА Олександр Попов. Кияни, готуйтеся - ваш майбутній мер причетний до цього документа, але ж реконструкції тих же хрущовок починають зі столиці! Але виявляється, причетні до кодексу не тільки "донецькі". Тут і депутат від Народної партії Валерій Баранов та палкі революціонери від БЮТ - Юрій Сербін (директор компанії "Екобуд"), Борис Пудов та Юрій Одарченко, а також депутат від НУНС Зіновій Шкутяк.

Так, і якщо хтось знову подумав про майдани, розслабтеся: ось вже щось, а хата для кожного українця завжди була скраю. На локальному рівні бунтів і невдоволення буде багато, але в масовий протест все це виллється навряд чи саме тому, що власників житла занадто багато. Може, комусь навіть сподобається нова форма організації управління будинком, а когось реформа взагалі не торкнеться. Але кожен ображений цим кодексом приєднається до кожного скривдженого кодексами Пенсійним, Трудовим і Податковим. А відомий носій бороди і безсмертного вчення Карл Маркс писав колись про перехід кількісних змін у якісні.

Павло Сєров

Виселяти українців із власного житла можуть тепер навіть у разі "суспільних потреб"


Новини Статті Аналітика
Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Присяжнюк популяризує серед фермерів холодильники Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Реалії та перспективи розвитку складського комплексу України Огляд вітчизняного ринку нерухомості в лютому Огляд вітчизняного ринку нерухомості в лютому
Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Уряд Білорусі повернув державне регулювання цін на ряд продуктів Актуальні напрями інвестиційних проектів Актуальні напрями інвестиційних проектів Огляд вітчизняного ринку нерухомості в січні Огляд вітчизняного ринку нерухомості в січні
Уряд готує формулу Уряд готує формулу "3+1" з митним союзом Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Інвестиції у вино є одними з найпопулярніших Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня Огляд українських ринків за 04.02.2011. Підсумки тижня
Уряд до осені планує розробити схему реструктуризації та реорганізації Уряд до осені планує розробити схему реструктуризації та реорганізації "Нафтогазу" Верховна рада спростила правила для девелоперів Верховна рада спростила правила для девелоперів Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків Огляд українських ринків за 31.01.2011.Світова кон’юнктура визначає динаміку вітчизняних ринків
Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Уряд обіцяє гасити 100% кредиту за українські автобуси Уряд хоче корпоратизувати підприємства авіабудування для підвищення конкуренції Уряд хоче корпоратизувати підприємства авіабудування для підвищення конкуренції Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності Україна: 20 минулих і 20 майбутніх років державотворення. Шлях до незалежності

Завантаження коментарів...

Назад

Новини
Інвестування
Аналітика
 
Купити рекламу на порталі ІНВЕСТИЦІЇ.орг


 
Економічний календар
Інвестиційні проекти
Каталог підприємств
Оголошення

Фраза дня

Про нас думають погано лише ті, хто гірше нас, а ті хто краще нас ... Їм просто не до нас.

Омар Хайям
Економічний календар
 
 
Підписатись на матеріали

Тут ви можете підписатись на отримання матеріалів на електронну пошту, введіть свою електронну пошту


  

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС 'ІНВЕСТИЦІЇ' - ЦЕ НАЙСВІЖІША ТА НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ З ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИНКІВ
   
ІНФОРМАЦІЯ ІНВЕСТУВАННЯ ІНДИКАТОРИ  УКРАЇНА ІНДИКАТОРИ  СВІТ Послуги
    Створення сайту - Іннеті